Popularne posty

poniedziałek, 21 listopada 2016

576 megapikseli w twoim oku samopowstające smartfony
Oczy to drugi po mózgu - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/08/bozy-superkomputer.html - najbardziej złożony narząd. Oko zbudowane jest z 2 milionów części. Ma szereg niesamowitych funkcji np samodzielna naprawa drobnych uszkodzeń. Które ludzkie urządzenie to potrafi ??
Oko ma inne niesamowite systemy o których producenci aparatów mogą pomarzyć ...

Nerw wzrokowy składa się z miliona włókien nerwowych. 
Na powierzchni 1 mm kwadratowego zawiera się 400 tysięcy komórek wzrokowych.
Oko zawiera ponad 100 milionów pręcików i 6 milionów czopków.
Oko to szereg różnych innych elementów, widzenie to szereg niesamowitych procesów. 

Wg szacunków ok 40 milionów ludzi jest niewidomych - doceniajmy dar widzenia, dziękujmy OJCU o JEGO SYNOWI za ten jeden z wielu darów łaski i nie wykorzystujmy go źle, kierując oczy na złe rzeczy, lub niepotrzebne i złudne. --- http://mieczducha888.blogspot.com/2015/12/zmieniona-perspektywa-nie-narzekaj.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/12/zmieniona-perspektywa-nie-narzekaj.html

Wg przeliczeń, porównań do ludzkich aparatów - ludzkie oko ma aż 576 megapikseli.

http://mieczducha888.blogspot.com/2016/01/cudowny-zegar-100-dowod-na-istnienie.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2016/01/cudowny-zegar-100-dowod-na-istnienie.html

Smartfon Nokia Lumia 1020 ma 41 megapikseli, a więc porównując oko ludzkie ma 14 razy większą rozdzielczość.
Canon stworzył lustrzankę o rozdzielczości 250 megapikseli - czyli dwukrotnie mniejszej od oka.

Ale te porównania rozdzielczości ludzkich urządzeń do oka to jest suche. Oczy są niesamowite, nigdy człowiek nie stworzy oka. Może coś będą babrać przy genach, z komórkami macierzystymi itd - z gotowym materiałem. Ale nigdy od fundamentu człowiek nie stworzy oka : " Czy ten, który ukształtował oko, nie widzi? " - Psalm 94:9a Uwspółcześniona Biblia Gdańska

" Ucho, które słyszy, i oko, które widzi - oba stworzył Bóg " Księga Przysłów Salomona 20:12.
Ludzie wierzący w samoistne cuda (ewolucjoniści) wierzą, że oko samo powstało. Gdyby ślepy traf tworzył takie rzeczy, to jeszcze prościej byłoby to powtórzyć tysiącom naukowców z bardzo zaawansowaną technologią np mikroskopy sił atomowych, superkomputery i inne.

Ale to Logos - Słowo czyli JEZUS CHRYSTUS jak mówi Biblia wszystko stworzył z woli swojej i OJCA i ku JEGO chwale - dlatego też nigdy ludzie nie stworzą biologicznego oka. Mogą tworzyć jakieś urządzenia czy kombinować przy materiale genetycznym ale nigdy nie zrównają się z wszechmogącym Chrystusem. 
Tacy ludzie jak Richard Dawkins będą dalej opowiadać bajki o samowytworzeniu się oczu, o samoistnym powstaniem wszechświata itd ... 

Jeśli coś powstawałoby samo to rzeczy mnie złożone powstawałyby częściej niż rzeczy bardziej złożone. Żaden człowiek nie widział aby cegła, okno, drzwi powstały same. Tym bardziej nikt nie widział aby bardziej złożona rzecz - dom - powstał sam :)

Prędzej uwierzę że Nokia Lumia lub inny telefon powstał sam, niż uwierzę że o wiele wiele bardziej złożone, skomplikowane oko - powstało samo.

Prędzej uwierzę że lustrzanka Canona powstała sama,niż uwierzę że o wiele, wiele bardziej złożone, skomplikowane oko - powstało samo.

Wszechświat i życie są wielokrotnie bardziej skomplikowane niż wszystko co stworzył człowiek.
Wiara że wszystko to powstało samo jest więc bardziej absurdalna niż wiara że samoloty, superkomputery, samochody, wieżowce i wszystko inne powstaje samo.


Prędzej uwierzę, że samoloty, rakiety, superkomputery, wieżowce, samochody itd powstają same, niż uwierzę że bardziej skomplikowane np : wszechświat, człowiek, życie - powstały same.
Łatwiej uwierzyć w samoistne powstanie mniej złożonej, skomplikowanej rzeczy, niż bardziej złożonej, skomplikowanej. Jestem człowiekiem małej wiary
, więc nie jestem w stanie uwierzyć, że wszystko powstało samo - za dużej wiary to wymaga, ale propaganda i diabeł nazywają ten system wierzeń - nauką, a to nie ma nic wspólnego z nauką.

Ja wierzę PANU JEZUSOWI, który nigdy nie skłamał, a wg którego starotestamentowe wydarzenia to dosłowne wydarzenia jak czytamy w jedynej natchnionej księdze - Biblii. Historie o Adamie/Ewie, globalny potop, Noe itd to nie bajki, nie przenośnie : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/04/popieranie-kamstwa-ewolucji-kolejny.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/04/popieranie-kamstwa-ewolucji-kolejny.html

 http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/kazdy-czowiek-spotka-sie-z-chrystusem.html


" spójrz w swoje oczy - przyjrzyj im się "
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz