Popularne posty

czwartek, 28 września 2017

miłość mocniejsza od śmierci i słodsza od najlepszego miodu część 4 - Suwerenny Jezus Zbawiciel
Żadne człowiek, żaden demon, ani żadne inne stworzenie nie może oddzielić nas od miłości Wszechmogącego Chrystusa, Jego pomocy, więc nie powinniśmy się bać. Jesteśmy w rękach Niezwyciężonego i Niezawodnego BOGA. 

Żadne wydarzenia obecne i przyszłe nie mogą oddzielić nas od miłości Wszechmogącego Chrystusa, Jego pomocy, więc nie powinniśmy się bać . Jesteśmy w rękach Niezwyciężonego i Niezawodnego BOGA


" Któż nas odłączy od miłości Chrystusa? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz?
36 Jak jest napisane: Z powodu ciebie przez cały dzień nas zabijają, uważają nas za owce przeznaczone na rzeź.37 Ale w tym wszystkim całkowicie zwyciężamy przez tego, który nas umiłował.38 Jestem bowiem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani moce, ani teraźniejsze, ani przyszłe rzeczy;  39 Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie będzie mogło nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Jezusie Chrystusie, naszym Panu." - Rzymian 8:35-38

Skoro nikt i nic nie może nas oddzielić od JEGO miłości, pomocy to nie powinniśmy obawiać się, lękać ani ludzi, ani demonów, ani żadnych obecnych wydarzeń, ani tych które dopiero nadejdą. Jedyną rzeczą jaka może nas oddzielić od Chrystusa to nasza wolna wola : " Od tego czasu wielu jego uczniów zawróciło i więcej z nim nie chodziło. 67 Wtedy Jezus powiedział do dwunastu: Czy i wy chcecie odejść? 68 I odpowiedział mu Szymon Piotr: Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. " - Ewangelia Jana 6:66-68 UBG .... jeśli sami w swej wolnej woli nie odejdziemy od Chrystusa do np bezbożnego świata, bożków, grzechów to nikt i nic nas nie wyrwie z JEGO Wszechmocnej ręki. ON w swojej miłości szanuje wolną wolę, bo wie że z przymusu nie można miłować. ON chce miłości od nas, odwzajemniania miłości którą okazał nam wraz z OJCEM. Do miłości nie można zmusić więc PAN szanuje wolną wolę.


Chrystus stał się ciałem, uniżonym sługą i nawet w takim stanie pokonał wszystkich wrogów. O ile bardziej możemy być pewni że nas przeprowadzi przez wszystko, pomoże - gdy jest znowu w pełni BOGIEM WSZECHMOGĄCYM i Królem królów, PANEM panów. 

 • Kto jest w stanie rozdzielić nas ?? nikt
 • Kto jest silniejszy od Niego ?? nikt
 • Kto może sprawić, że  PAN zapomni o nas ?? nikt 
Rzymian 8:35 wymienia przykładowo : " utrapienie, ucisk, prześladowanie, głód, nagość, niebezpieczeństwo, miecz" - w takich i wszelkich innych stanach PAN JEZUS nas cały czas kocha. A JEGO miłość do nas sprawia, że udziela wszelkich potrzebnych sił, środków aby być zwycięzcą w tym wszystkim a nie pokonanym przez załamanie się, wyparcie się Chrystusa, porzucenie wiary, zwątpienie w JEGO miłość, obecność itd : " Ale w tym wszystkim całkowicie zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. " - Rzymian 8:37 - Całkowicie zwyciężamy ale nie dzięki sobie. Nie dzięki własnej sile. Ale dzięki TEMU który nas kocha i udziela swej mocy, siły. ON uzdalniał i uzdalnia swój lud aby w najgorszych nawet okolicznościach pozostać MU wiernym i pewnym JEGO miłości do nas.

Nikt i nic nie może wybudować muru pomiędzy PANEM i JEGO miłością do nas, a nami. Nie ma takiej siły, takich zdarzeń które oddzieliłyby miłującego PANA od nas. Żaden demon, żaden człowiek, żaden ucisk, ani śmierć, ani nic innego nie może oddzielić PANA od nas. Skoro tak jest to możemy być spokojni, bo Chrystusowa miłość nie zawodzi, ona jest doskonała. PAN pomoże, umocni, doda sił, zadziała tylko bezgranicznie czekajmy na NIEGO w wierze, ufajmy MU. ON nie zawiódł nigdy nikogo i nigdy nie zawiedzie. To różni narodzeni na nowo jak np Demas i wielu innych - odchodziło od PANA i zginęło w miłości do bezbożnego świata i jego rzeczy, w pożądliwościach - ale to był ich wybór, zły wybór. Nie naśladujmy ich. 

 "  Jestem bowiem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani zwierzchności, ani moce, ani teraźniejsze, ani przyszłe rzeczy;  39 Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie będzie mogło nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Jezusie Chrystusie, naszym Panu." -Rzymian 8:38-39 -- Paweł wymienia wszystko - śmierć - życie. Teraźniejszość - przyszłość. Wszelkie stworzenie. I mówi że to wszystko nie będzie mogło nas odłączyć od Bożej miłości w Chrystusie. Bóg jest suwerenny - ON panuje nad wszystkim.Wszystko ma pod kontrolą i w swoim czasie zakończy grzech, zło. To nie my JEGO się trzymamy się w swojej sile, ale to ON nas trzyma w swej Wszechmocy !! 


 • diabeł, ludzie itd nie są wszechmogący, więc nie musimy się bać.  
 • śmierć będzie miała swój kres. W Chrystusie mamy obietnice zmartwychwstania - więc nie musimy się bać śmierci.
 • teraźniejszość, przyszłość są w rękach suwerennego Pana który mnie kocha, więc jakiego wydarzenia, rzeczy mam się bać ?? ON jak dopuści w naszym życiu do czegoś, to przecież cały czas będzie w tym przy nas. ON zawsze jest i będzie przy nas więc czego się lękać ?? ON jest Wszechmogący więc możemy w wierze być spokojni nawet podczas największych sztormów. ON nie pozwoli nam utonąć.

" Dokąd ujdę przed twoim duchem? Dokąd ucieknę przed twoim obliczem?


8 Jeśli wstąpię do nieba, jesteś tam; jeśli przygotuję sobie posłanie w piekle [ hades - grób - mój dop. ], tam też jesteś.
9 Gdybym wziął skrzydła zorzy porannej, aby zamieszkać na krańcu morza;
10 I tam twoja ręka prowadziłaby mnie i twoja prawica by mnie podtrzymała.
11 Jeśli powiem: Na pewno zakryją mnie ciemności, to i noc będzie dokoła mnie światłem.
12 Nawet ciemność nic przed tobą nie skryje, a dla ciebie noc świeci jak dzień, ciemność jest jak światłość." - Psalm 139:7-12


 1. W najciemniejszej dolinie patrzmy na PANA JEZUSA i pamiętajmy, że cały czas nas kocha i jest przy nas. 
 2. W najgłębszym dole pamiętajmy o kochającym nas PANU JEZUSIE, który jest tam przy nas i będzie cały czas. ON doda sił i może nas wyciągnąć na wiele sposobów.
 3. W najgorszym lochu nie zapominajmy, nie wątpmy że TEN który poszedł za nas na krzyż jest przy nas i JEGO nie są w stanie zatrzymać żadne kraty, żadne mury więzienne. 
 4. Najdłuższa nawet noc kiedyś się kończy i przychodzi dzień. Skupieni bądźmy nie na okolicznościach, które nas przerastają, ale na Wszechmocnym Zbawicielu dla którego wszystko jest możliwe i nas kocha. Jego miłość nie zawodzi.
 5. Choćby przyszła najpotężniejsza burza w naszym życiu, to nie bójmy się jej. PAN ma wszystko pod kontrolą. ON ma swój plan którego nie musimy zawsze rozumieć. Patrzmy na Golgotę i pusty grób. Bądź w wierze pewni JEGO niezachwianej miłości do nas. Niezachwiana miłość - skupienie na niej a nie na burzy.
Pamiętajmy : " Ale w tym wszystkim całkowicie zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. " - PRZEZ TEGO, KTÓRY NAS UMIŁOWAŁ. Jeśli zwątpimy w JEGO miłość do nas, to co nam zostanie ?? Pustka. "NAS UMIŁOWAŁ" - i to ON zwycięża a my przez wiarę w NIEGO - tylko i aż trwamy w JEGO zwycięstwie... " Wszystko mogę w Chrystusie, który mnie umacnia " - Filipian 4:13 - ŻYWY PAN JEZUS który jest w nas i przy nas - to ON nas umacnia. ON daje zawsze tyle siły, mocy ile konieczne. W szpitalu sam się o tym przekonałem. Cały czas się przekonuję bo przecież cały czas nie mam ręki, po wypadku. ON mnie nie zostawił i nie zostawi obym tylko trwał w wierze, o którą proszę PANA.


Nawet bezbożni ludzie mający świadomość bycia kochanymi przez np żonę, dziecko, rodzica -  w trudnym położeniu znajdują często w tej ludzkiej miłości motywację, siłę aby nie załamać się. O ILE BARDZIEJ MY CHRZEŚCIJANIE POWINNIŚMY SPOGLĄDAĆ na DOSKONAŁĄ MIŁOŚĆ OJCA, na MIŁOŚĆ JEGO SYNA do nas i trwać w wierze w której PAN JEZUS obiecał SWEGO DUCHA - MOC, SIŁĘ Z WYSOKOŚCI. Radujmy się ICH miłością do nas i prośmy aby w pełni ją ujrzeć. 

BOŻA MIŁOŚĆ do JEGO ludu to niezwyciężona potęga. BÓG nas trzyma w swej dłoni, nie odtrącajmy jej w niewierze. Gdzie pójdziemy ?? Do świata i jego rzeczy, pożądliwości, grzechów ?? Ja nie chce odchodzić od TEGO który mnie stworzył i tak się uniżył że poszedł na krzyż za mnie. PANIE JEZU daj nam poznać w pełni BOŻĄ miłość do nas i trwać w każdym czasie, okolicznościach - nigdy nie zwątpić w Twoją miłość i miłość Ojca do mnie, do nas --" Zachowajcie samych siebie w miłości Boga, oczekując miłosierdzia naszego Pana Jezusa Chrystusa ku życiu wiecznemu." - list Judy 1:21 


" Któż potępi? Chrystus jest tym, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który też jest po prawicy Boga i wstawia się za nami." - Rzymian 8:34 - Sędzia żywych i umarłych umarł za mnie, kocha mnie, dał mi nowe serce i zawsze będzie ze mną - więc kto mnie potępi skoro ten który wyda wyrok jest i będzie za mną 😊😊😊 , ludzie czy demony wnoszą oskarżenia, potępienia ale ich głos przed SĘDZIĄ DOSKONAŁYM wobec mnie nie ma i nie będzie miał znaczenia. SĘDZIA jest mym ZBAWICIELEM i wstawia się za mną i będzie w każdych okolicznościach, nawet najgorszych i doda sił, pomoże. Nie będę się lękał ludzi i demonów, ani tego co nadejdzie bo SUWERENNY PAN kocha mnie i da zwycięstwo - całkowite zwycięstwo, bo to JEGO zwycięstwo ... 

" Będę błogosławił PANA w każdym czasie, jego chwała zawsze będzie na moich ustach." - Psalm 34:1 UBG - w każdym czasie, a nie tylko dobrym. Zawsze chwała na ustach, a nie tylko w dobry czas. 


                       pozdrawiam Dominik .... Charis2007@wp.pl ....... 28.09.2017 Puławy 
           

5 komentarzy:

 1. Wchodze na Twoj blog bo interesuje mnie ta tematyka i lubie czytac o Bogu. Mozna powiedziec ze to moje hobby :) niestety nie.modle sie i jakos nie mam odwagi.Biblii tez teraz nie czytam ale lubilam i chcialabym zaczac czytac ale tak na serio.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miej odwagę bo ON umarł i za twoje grzechy. To dla ciebie poszedł na krzyż więc nie lękaj się

   , zrób te pierwsze kroki, wiem że często pierwsze kroki są najcięższe ale trzeba się ruszyć, a później będzie z górki - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/09/jak-pozostac-wiernym-chrystusowi-w.html

   , pozdrawiam w Chrystusie, Dominik

   Usuń
 2. ps - jeśli zwątpimy w miłość Zbawiciela do nas, to nie będziemy polegać na NIM, nie będziemy przychodzić do NIEGO - a wtedy nie będziemy mieć siły aby przejść to co będzie do przejścia, ponieważ w żywym Chrystusie jest siła, moc i trzeba trwać w NIM bo : " beze mnie nic uczynić nie możecie " - Ewangelia Jana rozdział 15

  ,

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy z nas kto sięga po Pismo święte, umocni się w modlitwie, to Pan Jezus go nie opuści, Olga odkąd trafiłam tu na bloog, nie ma dnia żebym połowy nie spędziła na rozmowie z Jezusem wszystkie prośby, modlitwy zostaną wysluchane wystarczy uwierzyć w obietnice. Pozdrawiam w Chrystusie

  OdpowiedzUsuń