Popularne posty

piątek, 23 września 2016

PAN JEZUS nadal czyni cuda - uratowany spod TIR-a część 1

SPSK nr 4 w Lublinie - oddział intensywnej terapii, na którym leżałem przez pierwsze tygodnie

" Pan zadaje śmierć, ale i przywraca do życia, Strąca do krainy umarłych, ale i wyprowadza, (7) Pan zuboża, ale i wzbogaca, Poniża, ale i wywyższa " - 1 księga Samuela 2:6-7 -PAN JEZUS dopuszcza do różnych rzeczy, ale one są zawsze ku dobru, ku umocnieniu, ku wieczności i ku różnym innym dobrym celom. Chwała OJCU  i Jego SYNOWI również za mój wypadek.


Bo On rani, lecz i opatruje, uderza, lecz jego ręce leczą " - Księga Hioba 5:17 - PAN JEZUS  jest nieskończenie mądrzejszy od nas, więc co by się nie stało w naszym życiu zawsze MU ufajmy. ON JEST MĄDRY, DOBRY, WSZECHMOGĄCY i NAS KOCHA, więc zawsze MU ufajmy, słuchajmy JEGO poleceń, nakazów, przykazań bo to dla naszego dobra i jest to słuszne, bo WSZECHMĄDRY  tak ustalił. Kto to podważa wynosi się ponad WSZECHMĄDREGO i uważa siebie za mądrzejszego. Ufajmy Mu w dobrym czasie, ale i w złym.

  Po ponad 3 miesiącach dziś wyszedłem, ze szpitala - do którego trafiłem po wypadku ( wpadłem pod TIR-a gdy jechałem na rowerze). 

Nie dawano mi szans, że przeżyje, ale PAN JEZUS miał inny plan da mnie, niż śmierć i zachował mnie przy życiu. 


" Gdyby PAN nie przyszedł mi z pomocą, moja dusza przebywałaby w milczeniu " - Psalm 94:17 UBG

Siadłem na chwilkę aby napisać szczególnie do osób, które widziały przerwę na blogu, a nie wiedziały, że miałem wypadek. 

Tym, którzy słyszeli o wypadku i modlili się za mnie - dziękuję wam. 

Bardziej szczegółowo, o wypadku i cudownym ratunku Pana Jezusa napiszę w kolejnych dniach, jak Pan pozwoli. 

Leżąc pod tym TIR-em miałem jeszcze ze 2 minuty świadomości, więc wołałem do  PANA JEZUSA - 
" Miłuję Pana, gdyż wysłuchał Głosu mego, błagania mego. (2) Nakłonił bowiem ucha swego ku mnie W dniach, gdy go wzywałem. (3) Spętały mnie więzy śmierci I opadły mnie trwogi otchłani, Ucisk i zmartwienie przyszły na mnie. (4) Wtedy wezwałem imienia Pana: Ach, Panie, ratuj duszę moją! (5) Łaskawy i sprawiedliwy jest Pan, Litościwy jest nasz Bóg. (6) Pan strzeże prostaczków: Byłem w nędzy, a On wybawił mnie. (7) Wróć, duszo moja, do spokoju swego, Bo Pan był dobry dla ciebie! (8) Albowiem uchroniłeś duszę moją od śmierci, Oczy moje od łez, nogi moje od upadku. (9) Będę chodził przed Panem W krainie żyjących .........Drogocenna jest w oczach Pana Śmierć wiernych jego " - psalm 116 BW


http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1002957,lublin-nowy-blok-operacyjny-spsk-nr-4-juz-otwarty-zdjecia,id,t.html : " Najnowocześniejszy w Europie, a może i na świecie, jest nowy blok operacyjny Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie " - nie wiem czy najnowocześniejszy w Europie, ale pewnie w czołówce. Tutaj miałem 10-godzinną operację - z soboty 11 czerwca na niedzielę 12 czerwca.
W tym samym budynku później leżałem - właściwie spałem, bo byłem w śpiączce, pod respiratorem i komputerami, tak że prawie mnie nie było widać pod różnymi kablami i kabelkami ;)

I jak mi mówiono nie raz : CUDEM OCALONY - cudem PANA JEZUSA, ale o tym napiszę innym razem za wolą PANA. Straciłem m.in lewą rękę, ale nie straciłem zaufania do PANA JEZUSA, do OJCA i do ich słów. obietnic. Czuję się bliżej |Pana niż przed wypadkiem. Czuję się duchowo mocniejszy niż przed wypadkiem. Pan Jezus jest prawdziwie mądry, On wie do czego dopuścić aby i przez to umocnić wierzącego, Kościół i dać świadectwo innym.

Wierzę, że będę w PANU i dzięki NIEMU tylko mocniejszy i dający zawsze tylko dobre świadectwo tak swoimi czynami, jak i ustami.
Jeśli PAN JEZUS pozwoli to dalej będę chciał prowadzić blog. Jeszcze raz dziękuję za modlitwy, za zainteresowanie moją osobą. Niech BÓG wam błogosławi ...

 Jak wspomniałem straciłem m.in rękę ale będę miał nową rękę i nie tylko rękę ale całe nowe ciało - niezniszczalne jak napisane w liście do Koryntian, więc obecny stan to tylko etap przejściowy, natomiast w wieczności, przez nieskończoność będę miał znowu dwie ręce  : " On przemieni nasze podłe ciało, aby było podobne do jego chwalebnego ciała ... " - filipian rozdział 3

, " Oto oznajmiam wam tajemnicę: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni;
52 W jednej chwili, w mgnieniu oka, na ostatnią trąbę. Zabrzmi bowiem trąba, a umarli zostaną wskrzeszeni niezniszczalni, a my zostaniemy przemienieni.
53 To bowiem, co zniszczalne, musi przyodziać się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, przyoblec się w nieśmiertelność. " - 1 koryntian 15 :|)SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY nr 4 w Lublinie


może jakiś lekarz, lub pielęgniarka którzy zajmowali się mną przeczytają to - im również dziękuję. Miałem bardzo dobrą opiekę tak na Oddziale Intensywnej Terapii jak i na oddziale Ortopedii - Rehabilitacji. Wiele osób również z sercem do mnie podchodziło ....
29 komentarzy:

 1. Na szczęście wróciłes, nie wiedziałam co się dzieje, ale ta przerwa wydawała się grozna. Dzisiaj akurat weszłam i dowiedziałam się o wypadku. Bóg Cie na pewno lubi za Twoją pokorna dusze a ja się cieszę, że choć jednego chrześcijanina w Twojej osobie Bóg znajdzie w tym świecie. Ja też szukalam i widocznie znalazłam. Chciałabym może za pomocą Twojego blogu znaleźć ich wiele i poznać osobiście. Mieszkam w Łodzi, jeżeli kto z chrześcijan chciał by, ja bardzo chętnie spotkam się. A nawet i nie tylko w Łodzi. Chcę być po prostu we wspólnocie. Będę wspominała Cie w modlitwie. Żyj Dominiku i ciesz się w Bogu. Jeżeli potrzebujesz pomocy dawaj znać. Pozdrawiam serdecznie, Inga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Gdy ustawało we mnie życie, wspomniałem na Pana; i tak doszła moja modlitwa do ciebie, do twojego świętego przybytku. (9) Ci, którzy trzymają się marnych bożyszczy, opuszczają swojego Miłościwego ... " - Księga Jonasza rozdział 2.

   wspólnota to dobra rzecz, ale wielu wpadło w diabelskie zasadzki pod postacią nie tylko KRK, ale np organizacji świadkow Jehowy, Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Uważaj na siebie, powierz to PANU JEZUSOWI, a w tym czaie skup się na poznawaniu Pana, naśladowania GO. Proś o ochronę przed zwiedzeniem, o poznanie prawdy, nauk biblijnych. Ja przez długi czas nie znałem nikogo, ale Pan spełnia swoje obietnice o np 100-krotnie wiekszej ilosci braci i siostr. Nawet w szpitalu jak byłem, Pan dał mi poznac brata w Chrystusie.

   , co do pomocy, to dziękuję, ale na dziś dzień niczego mi nie brakuje. Dziękuję za modlitwę, też o tobie będę wspominał

   Usuń
 2. Chwała Bogu Ojcu,wracaj do zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obym był zawsze duchowo zdrowy, a wtedy co by się nie stało z ciałem, to będę ufał PANU, trwał w NIM i zmierzał do raju ;). Wielu jest cieleśnie zdrowych, ale duchowo nie jest dobrze z nimi, gniecie ich pustka, której niczym nie zapełnią - choćby i cały świat zdobyli to dalej będą prochem, bez nadziej ponad to ciało i ten świat. Epidemia depresji pochłania świat

   Usuń
 3. Chwała Panu Jezusowi. Niech Cię prowadzi dalej bracie nasz Bóg Jezus Chrystus.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję - " Nasz Bóg jest Bogiem zbawienia, Pan BÓG wybawia od śmierci. " - Psalm 68:20 UBG

   ,

   Usuń
 4. Chwała Bogu.

  Dominiku , kochany bracie, napisałeś: "Straciłem m.in lewą rękę, ale nie straciłem zaufania do PANA JEZUSA, do OJCA i do ich słów. obietnic. Czuję się bliżej |Pana niż przed wypadkiem. Czuję się duchowo mocniejszy niż przed wypadkiem. Pan Jezus jest prawdziwie mądry, On wie do czego dopuścić aby i przez to umocnić wierzącego, Kościół i dać świadectwo innym."

  Dziękuję naszemu Panu umiłowanemu Zbawicielowi za to, że jesteś z nami, że wyrwał Cię ze szponów śmierci. Ja też wierzę, choć nie do końca jeszcze rozumiem dlaczego, że to co się stało... że Pan dopuścił do tego nie bez powodu i na pewno zmierza to ku dobremu. Dlaczego? Takie pytania wciąż się pojawiają ale tak naprawdę nie musimy wszystkiego teraz rozumieć.. I tak naszym ludzkim rozumkiem nie ogarniemy w pełni zamysłów naszego Mądrego Stwórcy. Dowiemy się gdy już na zawsze będziemy z Panem :-) A teraz po prostu ufajmy Mu i złóżmy Jemu w ofierze całe nasz życie :-)

  Łaska i pokój naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z Tobą.
  Niech Pan nasz umiłowany chroni Cię od złego, błogosławi i doprowadzi do życia wiecznego.

  Amen

  Magdula

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za tyle dobrych słów z dalekiego Poznania ;) , " Tobie, Boże, śluby złożyłem, dlatego też tobie oddam chwałę.
   13 Ocaliłeś bowiem moją duszę od śmierci, a moje nogi od upadku, abym chodził przed Bogiem w światłości żyjących. " - Psalm 56:12-13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

   , również życzę ci Bożego błogosławieństwa

   Usuń
 5. Witaj,
  pośród żywych - i oby to było też życie nasze duchowe, a nie tylko to fizyczne... Niech ono nas cechuje, i ku wieczności prowadzi!

  Znam nieco Twój przypadek, i mogę tylko dołączyć się do Twojego uwielbienia dla Pana, Boga, któremu zawdzięczasz dalszy pobyt wśród żywych... Niech on będzie owocny, a dla Ciebie zachęcający!

  Pomyślałem, że jako osobie blogującej, podam namiar na swój blog, który od niedawna prowadzę - i nie po to, żeby sobie nowego czytelnika może zaskarbić, ale z uwagi na aktualną tematykę moich tam wpisów, które będą miały ciąg dalszy...

  Zacytowałeś wyżej słowa z Księgi Hioba, która czytelnikowi Biblii zaraz się nasuwa, gdy o cierpieniu pomyśli... A właśnie na blogu o tej Księdze obecnie piszę, i pomyślałem, że może w obliczu Twojego przebytego, ale jeszcze nie zakończonego cierpienia, coś z zawartych tam myśli (które pochodzą z pewnej serii kazań), przyda Ci się po prostu!...
  Oto link: http://streszczeniakazan.blogspot.com/
  Pożytecznej lektury/słuchania - i do przeczytania...

  Zostań z Bogiem; wracaj do zdrowia i nadal świadcz o Bożej mocy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, więc zacytuje Hioba znowu : " Lecz ja wiem, że Odkupiciel mój żyje i że jako ostatni nad prochem stanie! (26) Że potem, chociaż moja skóra jest tak poszarpana, uwolniony od swego ciała będę oglądał Boga. (27) Tak! Ja sam ujrzę go i moje oczy zobaczą go, nie kto inny. Moje nerki zanikają we mnie za tym tęskniąc "

   , miałem dwa przeszczepy skóry, więc i moja skóra jest poszarpana, ale dzięki PANU goi się, pozdrawiam

   Usuń
  2. Nie znam Cię, ale imponujące jest Twoje świadectwo!
   Czy mógłbym się o Twój wiek zapytać - tak "z grubsza" (ja do 50-tki dobiegam)?
   Czy w związku z wypadkiem, Twoje potrzeby bytowe są zaspokajane (renta, itp.)? Masz ludzką pomoc w codziennych sprawach, bo na pewno trudniej żyć o jednej ręce (ale pisanie Ci się udaje, wiec tak trzymaj...)?

   Sorry za takie pytania, ale myślę, że i ta przyziemność jest ważna, a może jakaś pomoc potrzebna...
   Pozdrawiam Cię serdecznie i zachęcam do dalszego świadczenia bo masz okazję, a Bóg, który Cię uratował, dalej będzie z Tobą...

   Usuń
  3. Jestem 85 rocznik. ZUS mi płaci - jestem na zwolnieniu. Później będę miał jakieś tam świadczenia. Mam pomoc od rodziców i pozostałych członków rodziny, Dziękuję za troskę, ale na dziś dzień niczego mi nie brakuje. Na pewno potrzebuję modlitwy, ale w sumie wszyscy jej potrzebujemy.

   Usuń
 6. Chwała Panu Jezusowi, dzięki Bogu żyjesz to bardzo radosna wiadomość. Dziękuję Panu za Twoje artykuly niech Pan Cię prowadzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " ... Godzien jest Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.
   13 A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, słyszałem, jak mówiło: Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków. " - Objawienie Jana 5

   , pozdrawiam

   Usuń
 7. Chwała Panu Jezusowi

  OdpowiedzUsuń
 8. Codzienne dziękuję za tego bloga, że mogłam się tu znaleźć i poznawać Twoje piękne świadectwo miłości do naszego Pana i stwórcy. Dziś konkretnie dowiedziałam się co się wydarzyło. Niech Pan Bóg ma Cie w swej opiece, a ja nadal nie będę ustawać w modlitwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za modlitwy, jak już miałbym coś pisać to chciałbym, żeby to było ku chwale PANA, ku zbudowaniu, umocnieniu i uświęceniu, pozdrawiam w PANU JEZUSIE

   Usuń
 9. Aż się popłakałam a serce zaczęło mi podskakiwac, że tu jest coś napisane :-)
  Czułam, że coś się stało i modliłam się by Bóg uczynił co uważa za słuszne i bez łez się nie obyło bo szczerze sądziłam, że Cię nie ma już tutaj, potem się dowiedziałam o wypadku..z dużym opóźnieniem... wiele ludzi myślę, przejęło się tym, a Nasz Stwórca widać uznał , że wielu jeszcze Cię potrzebuje. Szukałam info z uporem maniaka również u źródła na gmail. Czy mogę jakoś pomóc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witaj, dziękuję za modlitwy, wiem, że wiele osób modliło się za mną, PAN JEZUS jeszcze mnie zostawił wśród żywych, więc chciałbym każdy spędzać z NIM, dla NIEGO.
   Zmarli nie mogą wielbić GO : " Nie w krainie umarłych bowiem cię wysławiają, nie chwali ciebie śmierć, nie oczekują twojej wierności ci, którzy zstępują do grobu. (19) Żywy, tylko żywy wysławia ciebie, jak ja dzisiaj, ojciec dzieciom ogłasza twoją wierność " - Księga Izajasza rozdział 38.
   Nic mi nie brakuje, mam co jesc, gdzie mieszkac, ale mozesz pamietac o modlitwie za mna, wszyscy jej potrzebujemy. Dziękuję

   Usuń
 10. Ja o Tobie już nie zapomnę nigdy. Twe słowa harmonijnie przeplatają się z Bożym słowem. Dziękuję za blog. To właśnie takie osoby jak Ty naprawdę pomagają innym zbliżyć się do Jezusa. Dobra pracę czynisz. Dużo pracy, dużo mądrej pracy, mądrych wpisów, w wielu miejscach. Nawet nie wiedziałam wcześniej, że aż tyle pracy... niech Bóg Ci błogosławi. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłe słowa z twojej strony, nie wiem dokładnie kim jesteś, ale z tego co widzę, to siostrą w Chrystusie. Również życzę ci Chrystusowych błogosławieństw. Jak PAN JEZUS da to napiszę jeszcze coś budującego, bo bez NIEGO nic nie możemy uczynić.
   " Pan Jezus Chrystus niech będzie z twoim duchem " - 2 Tm 4

   Usuń
 11. "Aż się popłakałam a serce zaczęło mi podskakiwac, że tu jest coś napisane :-)"

  Ja tez jestem tak szczesliwy!

  OdpowiedzUsuń
 12. Serdecznie zapraszam do mnie -> http://kamiennyblok.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Bogu niech będą dzięki :) Pan nas wybawia i podnosi dla Chwały swojego Imienia:) Dziękuję Dominiku za twoje świadectwo. Niech Bóg Ci Błogosławi i strzeże :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję siostro, również dla ciebie wszystkiego dobrego, wszelkich błogosławieństw. Wiem, że też masz swoje problemy ze zdrowiem, ale obyśmy byli duchowo zdrowi a wtedy wszystko będzie dobrze - nowe ciało na podobieństwo chwalebnego ciała PANA JEZUSA - jest tylko kwestią czasu, z każdym dniem bliżej ... :)

   " Umiłowani, teraz jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Wiemy jednak, że gdy on się objawi, będziemy podobni do niego, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest.
   3 A każdy, kto pokłada w nim tę nadzieję, oczyszcza się, jak i on jest czysty. " - 1 list apostoła Jana 3:2-3 UBG

   , pozdrawiam

   Usuń
 14. Witaj Dominiku
  Zastanawiałem się, gdzie ty się podziewasz tak długo.
  Wspominałeś kiedyś o wyjeździe do pracy za granicę, ale przecież i tam jest dostęp do internetu, więc pytanie nadal narastało.
  Kończę właśnie czytać książkę o bracie Yun z Chin pt. "Człowiek z nieba" i bardzo kojarzy mi się Twoje świadectwo z jego doświadczeniami.
  Chcę Ci dedykować piosenkę pt. Four Days Late dostępną na YT. Ja mam zawsze oczy w łzach, gdy ją słyszę.
  Pan niech będzie z duchem twoim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, przerwa była niezależna ode mnie, ale PAN dał wrócić z bagażem nowych, cennych doświadczeń i sprawia że jestem silniejszy niż byłem przed 11 czerwca :) , co dalej się stanie w mym życiu to nadal będzie to Boży plan więc przyjmę wszystko z dziękczynieniem i zaufaniem, mając pokój ducha w Chrystusie

   Usuń