Popularne posty

wtorek, 17 stycznia 2017

Chrześcijaninie staniesz przed Trybunałem - bądź mądry


" Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za to, co czynił w ciele, według tego, co czynił, czy dobro, czy zło. " - 2 list apostoła Pawła do Koryntian 5:10 UBG

Zanim coś zrobimy, pomyślmy co PAN JEZUS o tym sądzi i co nam powie gdy staniemy przed NIM


Ostatnio coś szukałem na anglojęzycznych stronach i natrafiłem na wpis brata w Chrystusie z USA, który na swoim przykładzie zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz. Opisał ile czasu stracił na swoją pasję - a było to wędkarstwo muchowe.


Opisał, że zjeździł wiele regionów USA, był na wielu rzekach i tysiące godzin spędził wokół tego. Przeznaczył na to wiele energii, zasobów, pieniędzy i myśli. I zadał pytanie : I PO CO ??

, No właśnie po co to ?? Ludzie lubią robić tysiące różnych rzeczy ale za tym stoi przeważnie pożądliwość, egoizm a nie życie dla TEGO który oddał za nas siebie i zmartwychwstał. 


PAN nie chce od resztek czasu, które zostają po zaspokojeniu pożądliwości, czy po jakiś innych egoistycznych marnościach. Ten brat zakończył temat wędkowania - PAN uwolnił go tak że już go to nie obchodzi, szkoda mu czasu na to. Gniew BOŻY ciąży nad milionami grzeszników nie będącymi w CHRYSTUSIE a on miałby zajmować się pstrągami ??  


Apostołowie też poszli na połów ale nie dla zabawy, nie z powodu pożądliwości, ale żeby złowić coś do jedzenia. Poszli z konieczności, jak do pracy a nie z powodu " bo to lubię "

_________________________


1) ++ Żyjemy miliard lat i możemy sobie marnować czas tak ?? 


2) ++  Wszyscy wierzą Ewangelię, znają PANA i BOGA JEZUSA CHRYSTUSA i JEGO OJCA i nie trzeba głosić Ewangelii, można marnować czas na marności tak ?? 

3) ++  Nie możemy stracić zbawienia, nie możemy odpaść, być wśród zbawionych i możemy marnować czas przez zajmowanie się marnościami tak ?? Czy jest tak jak mówi  i przestrzega natchnione PISMO, że można stracić zbawienie, że wielu odpadnie i wielu będzie zwiedzionych - bo m.in nie czuwali, zaniedbali życiodajną relację z żywym JEZUSEM CHRYSTUSEM, umiłowali świat i jego rzeczy.


4) ++ Śmierć nie może nadejść w czasie głupiego marnowania czasu i zawsze można z tego pokutować ale jeszcze trochę pomarnuje czasu na [....] - a przecież PAN JEZUS kazał czuwać, zapierać się siebie, iść za nim, brać swój krzyż. A o tym który od służby poszedł w egoistyczne zachcianki powie : " sługo zły i leniwy". 


Łowienie ryb samo w sobie nie jest złe, ale może być złe jeśli nie jest to praca i służba BOŻA jest przez to ograniczona. To samo dotyczy tysięcy innych zajęć. 


Gdy w czasie pracy zajmuje się ktoś czymś innym to będzie pochwalony czy zganiony przez szefa ?? Gdybyście mieli firmę i wasz pracownik w czasie pracy zamiast tym co do niego należy - zajmowałby się jakimiś swoimi rzeczami, sprawami - to czy podobałoby się wam to ?? pochwalili byście go ?? Czy napomnieli - mówiąc że praca nie jest wykonywana a on w tym czasie zajmuje się tym co niepotrzebne, co niezalecone.

" Dlatego znoś trudy jak dobry żołnierz Jezusa Chrystusa.

4 Nikt, kto pełni służbę żołnierską, nie wikła się w sprawy tego życia, aby podobać się temu, który go powołał na żołnierza. " - 2 List apostoła Pawła do Tymoteusza 2:3-4 UBG - dobry żołnierz Chrystusa nie wplątuje się m.in w niepotrzebne rzeczy. 

UCZEŃ CHRYSTUSA jest powołany aby stał na warcie jak żołnierz, a który żołnierz na warcie zajmuje się głupstwami, który dobry żołnierz Chrystusowy zasypia w marnościach, egoistycznych zachciankach, głupstwach ?? Który dobry wartownik idzie sobie powędkować podczas warty ?? NASZA WARTA TRWA CAŁY CZAS. 


Wojna duchowa cały czas ma miejsce. Który żołnierz na linii frontu zajmuje się marnościami, głupstwami ?? Żaden - a ten który to robi zginie. Tak samo jest w naszej duchowej walce - nie róbmy głupstw, nie marnujmy czasu. 
         Ale spędzajmy go na to, na czym spędzał PAN JEZUS, apostołowie i inni wierni uczniowie - to bezpieczne dla nas. Jeśli będziemy przeznaczać czas na zbędne rzeczy, marności, głupstwa to tak jakbyśmy wychodzili z bunkru, wychylali coraz wyżej głowę z okopu .... " Bądźcie trzeźwi, czuwajcie, bo wasz przeciwnik, diabeł, jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożreć. " - 1 list Piotra 5:8 UBG


Mamy jedno króciutkie życie a potem staniemy przed Zbawicielem - nie lepiej wybierać to co najlepsze ku wieczności naszej i innych ?? : " Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za to, co czynił w ciele, według tego, co czynił, czy dobro, czy zło. " - 2 list apostoła Pawła do Koryntian 5:10 UBG


" Syn, który zbiera w lecie, jest rozumny; lecz syn, który zasypia w żniwa, przynosi hańbę " - Księga Przypowieści/Przysłów Salomona 10:5 BW ..... " Czyż nie mówicie, że jeszcze cztery miesiące, a przyjdzie żniwo? Oto mówię wam: Podnieście wasze oczy i przypatrzcie się polom, że już są białe, gotowe do żniwa. " - Ewangelia Jana 4:35 UBG - czy zaśniemy w żniwa zajmując się wędkami, szachami, puzzlami :) i milionami innych, zbędnych rzeczy ?? " A ci, którzy zostali posiani między cierniami, są tymi, którzy słuchają słowa;
19 Lecz troski tego świata, ułuda bogactwa i żądze innych rzeczy wchodzą i zagłuszają słowo, i staje się bezowocne. " - Ewangelia Marka 4:18-19 UBG

PRZEZ WIARĘ - PAN JEZUS może UKRZYŻOWAĆ wszystko to co pociąga, nęci, odciąga od PANA i służby dla NIEGO ... PAN przez wiarę udziela swego ducha, wygasza marności, pożądliwości - ale trzeba chcieć, wierzyć i prosić. 
Słuchać jak dotyka sumienia, jak pokazuje że coś jest nie dla nas, że to złe lub strata czasu. 

BABRANIE SIĘ W ZBĘDNYCH RZECZACH - NIE JEST BEZ WPŁYWU NA DUCHOWY STAN. 

Miliony rzeczy, zajęć same w sobie nie są złe, ale uczeń jest do czego innego powołany i wezwany. 
A do czego ?? np Ewangelia Marka 16:15 --  kto ma oczy i uszy otwarte i nie ma twardego karku to zobaczy to patrząc na PANA, apostołów, uczniów ukazanych w natchnionych Pismach. 

" Tak i każdy z was, kto nie wyrzeknie się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem " - Ewangelia Łukasza 14:33 UBG 


NIECH PAN OKAŻE NAM SWOJĄ ŁASKĘ i ZAWSZE DOTYKA NASZYCH SUMIEŃ GDY ZAJMUJEMY SIĘ NIEPOTRZEBNYMI RZECZAMI, GDY MARNUJEMY CZAS. NIECH NAM PAN DAJE PRAGNIENIA KU TRWANIU W NIM, POZNAWANIU GO, ku CHRYSTUSOWYM RZECZOM ......  może ktoś pomyśli : " ale nudne to chrześcijaństwo" - NIE JEST NUDNE :) JEST WSPANIAŁE. TAK WSPANIAŁE ŻE CZŁOWIEK CORAZ BARDZIEJ DOSTRZEGA MARNOŚĆ, UŁUDĘ RÓŻNYCH RZECZY - i szkoda mu czasu na nie, źle się w nich czuje, nie chce ich. Nie chce wychodzić od niebiańskich skarbów - niech PAN i BÓG JEZUS CHRYSTUS coraz bardziej i bardziej pokazuje nam, objawia swoją wspaniałość i OJCA. ICH królestwa, tego co przygotowane dla nas. Wspaniałość, wielkość ich miłości a wtedy marności będą dla nas jeszcze większymi marnościami ... 
" Powiedział mu jego pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Ponieważ byłeś wierny w niewielu rzeczach, nad wieloma cię ustanowię. Wejdź do radości swego pana." - Ewangelia Mateusza 25:23 UBG

2 komentarze:

 1. Świetny artykuł! :)

  Muszę powiedzieć, że odkąd się narodziłam (czyli od ponad roku), przestałam nagle słuchać radia. W jednym momencie. Zaczęło mi przeszkadzać. Zagłuszać wnętrze. Kiedyś nie wyobrażałam sobie, aby rano w czasie krzątaniny, przed wyjściem do pracy, nie sączył się dźwięk z radia, budzący zaspany dom. Nagle to radio zamilkło, przestało być mi potrzebne. Tak samo w czasie jazdy samochodem, kiedy samotnie kieruję w drodze do pracy. Kiedy jednak podróżuję jako pasażer obok męża i muszę się dostosować do cudzych radiowych potrzeb - kończę taką podróż zmęczona, znużona, pragnąca znowu zanurzyć się w ciszy...
  Przestałam lubić zakupy, nie mówiąc już o rozrywkach, za którymi zresztą i tak nigdy nie przepadałam.

  Wszystko się zmieniło. Ale tego nie żałuję. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. znam to :) ... filmy, muzyka które kochałem stały się dla mnie męczące i obrzydliwe, więc połamałem wszystko i wrzuciłem do śmieci :) - było wiele innych rzeczy o zajęć -- PAN JEZUS cały czas mnie, nas zmienia - uwalnia. Chwała PANU :)

   ,

   Usuń