Popularne posty

piątek, 19 września 2014

niewiniątka betlejemskie zmartwychwstaną


http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/sen-smierci-talitha-kum.html

Malutkie dzieci pozabijane w wyniku zbrodni Heroda zmartwychwstaną. Zmartwychwstaną jak wszystko wskazuje w zwykłych ciałach do życia w 1000 letnim Królestwie.

Dziś często wielu ludzi się bulwersuje i pyta dlaczego dzieci umierają. Dlatego, że są potomkami Adama i Ewy i śmierć, zniszczenie ciała jest częścią natury przekazanej od Adama i Ewy. Ich grzech zepsuł ich, a zepsucie przekazali swym potomkom a oni swoim potomkom i tak dalej.
Ludzie bulwersujący się na śmierć albo na śmierć małych dzieci, nie wierzą w zmartwychwstanie - gdyby wierzyli nie buntowaliby się, nie patrzyliby oczami niewiary. Nie patrzyli by z perspektywy upadłego, zmysłowego człowieka, który we krwi ma aby żyć na pełnych obrotach grzechu, pożądliwości czyli "korzystać z życia" jak to się dziś nazywa. A jeśli ktoś w młodym wieku umiera to mówi się : "taki młody całe życie, miał przed sobą". Ale jakie życie ? życie na modłe świata - życie dla pożądliwości, życie dla egoistycznych planów, zachcianek ciała, dla pieniędzy ?? i tym podobnych rzeczy ? Tak to widzi większość ludzi - nie wierzą w zmartwychwstanie.
Nie patrzą na życie i śmierć z perspektywy Miłości Bożej okazanej nam m.in na Golgocie. Nie patrzą w wieczność, obiecaną nieśmiertelność uczniom Jezusa Chrystusa. Nie patrzą na świat i życie jakby były dziełami Bożymi, które będą przemienione. Może w ogóle nie uznają Bożego stworzenia ale kłamliwą teorię ewolucji. Może nie pamiętają, że to grzech ludzi sprawił, że ziemia została przeklęta.
Ufają swoim sercom a nie Jezusowi Chrystusowi, możliwe, że nie wierzą w Jego zmartwychwstanie. Nie wierzą może, że On żyje, więc jak mogą uwierzyć, że dzieci czy ktokolwiek inny zmartwychwstanie. Grzeszna niewiara powoduje ludzkie, błędne opinie, buntowanie się, i niemądre pytania w stosunku do Bożych spraw. Wystarczy spojrzeć na Jezusa Chrystusa, na Golgotę a wszystko staje się proste, ale nie dla tych którym brak wiary. Ufają zapewne swoim sercom a serce jest najbardziej podstępne i zepsute - Księga Jeremiasza 17:9. Kto mądry zaufałby podstępnemu i zepsutemu człowiekowi ? raczej nikt. Dlaczego, więc wielu ufa swym sercom ?
Nie mają nadziei, nawet jeśli to ludzie religijni to często też nie mają nadziei - są martwi duchowo, niczym nie różnią się od świata. Znam to ze swojej rodziny - słyszałem nie raz jak mówili na swój bezbożny styl życia : "a co mi pozostało". A są to ludzie chodzący całe życie do "kościoła". A co mi pozostało - to stwierdzenie niczym nie różni się od stwierdzenia ateistycznego.
Nie oceniam wiary, modlę się o nawrócenie, ale faktem jest, że w takim stwierdzeniu brak wiary, brak nadziei. A nadzieja dla malutkich dzieci, które umarły jest obiecana :
" Wówczas Herod, widząc, że został oszukany przez mędrców, bardzo się rozgniewał i kazał zabić wszystkie dzieci, które były w Betlejem i całej okolicy, w wieku do dwóch lat, stosownie do czasu, o którym się dokładnie dowiedział od mędrców. 17 Wtedy wypełniło się to, co zostało powiedziane przez proroka Jeremiasza: 18 Słychać głos w Rama, lament, płacz i wielkie zawodzenie. Rachel opłakuje swoje dzieci i nie daje się pocieszyć, bo już ich nie ma " - Ewangelia Mateusza 2:16-18 Uwspółcześniona Biblia Gdańska 

Ewangelista cytuje tylko część wypowiedzi z księgi Jeremiasza - dalsza część zawiera obietnicę zmartwychwstania tych zamordowanych dzieci. Przytoczę cały fragment Jeremiasza :

"Tak mówi Pan: Słuchaj! W Ramie słychać narzekanie i gorzki płacz: Rachel opłakuje swoje dzieci, nie daje się pocieszyć po swoich dzieciach, bo ich nie ma. (16) Tak mówi Pan: Powstrzymuj swój głos od płaczu, a swoje oczy od łez, gdyż jeszcze będziesz miała nagrodę za swój trud - mówi Pan - wrócą z ziemi wroga. (17) Jest jeszcze nadzieja dla twojego potomstwa - mówi Pan - i wrócą synowie do swoich siedzib" - Jeremiasza 31:15-17 Biblia Warszawska


Czy zmartwychwstaną wszystkie malutkie dzieci, które poumierały, zostały pozabijane w historii ludzkości tego nie wiem. Pan Jezus wyda sprawiedliwe wyroki i podejmie mądre decyzje. Jeśli jakieś dziecko nie potrafiło jeszcze rozróżniać między dobrem a złem i w takim stanie umarło, to bardzo możliwe, ze wszystkie takie dzieci zmartwychwstaną.

Podczas 1000 letniego królestwa śmiertelni ludzie będą tak długowieczni jak przez potopem (będą mogli przeżyć całe Millenium). Ten kto nie będzie żył w grzechu ten dożyje do końca Millenium i będzie jego wiara wypróbowana przez szatana. Co ciekawe ale i smutne to mnóstwo ludzi, którzy żyć będą w 1000 letnim Królestwie, zbuntuje się przeciwko Jezusowi Chrystusowi i pójdą za szatanem. Mimo znajomości rządów Jezusa Chrystusa, jego osobistego panowania na ziemi, mimo poznania Jego miłości, sprawiedliwości, dobra i tak zbuntują się, zostaną zwiedzeni, pójdą za szatanem. Smutny obraz zepsutej upadłej ludzkiej natury. Zapewne wielu ludzi wybierze Chrystusa ale mimo wszystko Biblia pokazuje ogromną rzeszę ludzi którzy pójdą za diabłem : Objawienie Jana 20:7-9


Tak będzie wyglądało 1000 letnie królestwo odnośnie życia śmiertelnych ludzi (nowe niebo i nowa ziemia z tego fragmentu Izajasza to nie jest ta samo nowa ziemia i nowe niebo, które nastaną później a opisane są m.in w 21 rozdziale Objawienia, gdzie nie będzie już m.in śmierci a ona występuje u Izajasza)

Księga Izajasza 65: 17-25 Biblia Warszawska : "Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu. (18) A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość! (19) I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi. (20) Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą. (21) Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony. (22) Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani. (23) Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi. (24) I zanim zawołają, odpowiem im, i podczas gdy jeszcze będą mówić, Ja już ich wysłucham. (25) Wilk z jagnięciem będą się paść razem, a lew jak bydło będzie jadł sieczkę, wąż zaś będzie się żywił prochem. Nie będą źle postępować ani zgubnie działać na całej świętej górze - mówi Pan."1 komentarz:

  1. Miałam nadzieję ,że maluchy dostaną się na nową ziemię, a tu druga szansa... Pewnie trochę łatwiej , ale wciąż można źle wybrać.

    OdpowiedzUsuń