Popularne posty

środa, 19 listopada 2014

imienny chaos Isus Jeszu i inne "Bliski jesteś ich ust, lecz daleki od ich nerek" - Jeremiasza 12:2a

"Ten lud czci mnie wargami, ale ich serce daleko jest ode mnie.7 Lecz na próżno mnie czczą, ucząc nauk, które są nakazami ludzkimi" - Ewangelia Marka rozdział 7 UBG

kto uwierzył, że wymawianie narodowych form jak np Jezus, Jesus to grzech, zło albo, że od wymawiania imienia zależy zbawienie, powinien poczytać o fałszywym ruchu, które promuje wymowę np hebrajską ale są też ludzie głoszący greckiego formy - wpiszcie sobie w wyszukiwarkę : " FALSE ERROR SACRED NAME MOVEMENT " albo " SACRED NAME MOVEMENT " 

 kilka stron które podają wiele dowodów, pokazujących błędy w naukach ludzi, którzy mówią, że trzeba używać hebrajskich, aramejskich albo greckich imion :

http://www.thejournal.org/issues/issue96/sandramae.html

http://www.truthontheweb.org/names.htm

http://righteousnessislove.org/truth-in-love/exposing-new-light/the-sacred-name-movement

http://www.lcg.org/cgi-bin/lcg/studytopics/lcg-st.cgi?category=FalseReligion1&item=1116547833


Biblijne słowo Christos - Chrystus nie ma nic wspólnego z z kryszną, a biblijne słowo Iesous (Jezus) nie ma nic wspólnego z zeusem ani żadnymi demonami itp : "sacred name movement Christos krishna Jesus zeus error" - https://www.google.pl/search?q=sacred+name+movement+christos+krishna+Jesus+zeus&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=WpFsVOGFJcHtOcTwgcAP#rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&q=sacred+name+movement+Christos+krishna+Jesus+zeus+error+

Nie musicie wymawiać Jaszua, Jeszu, Isus, Iesu i tak dalej - nie stawajcie się niewolnikami ludzi i niewolnikami spiskowych, błędnych nauk. 

Biblia spisana została z inspiracji Ojca i Syna w trzech językach : hebrajskim, aramejskim i nowy testament w języku greckim. Wszystko to co jest w Biblii jest natchnione i pożyteczne : "Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauki, do strofowania, do poprawiania, do wychowywania w sprawiedliwości" - 2 list apostoła Pawła do Tymoteusza 3:16 Uwspółcześniona Biblia Gdańska. 
Na świecie w tym również w Polsce pojawiają się błędne nauki mówiące, że trzeba używać hebrajskich lub greckich imion Ojca i Syna aby m.in być zbawionym, niestety wiele osób uwierzyło, w te błędne nauki.
 Samo spisanie Biblii w trzech różnych językach pokazuje, że nie trzeba używać hebrajskich, aramejskich czy greckich imion, tym bardziej używanie ich w stosunku do zbawienia przeczy biblijnej ewangelii.
Jest o wiele więcej dowodów ukazujących błędy nauczania odnośnie używania hebrajskich, aramejskich czy greckich imion jako wymogu zbawienia albo prawdy biblijnej. 
Narzucanie komuś stosowania jakiegoś imienia to nauki zbudowane na wyrwanych z kontekstu wersetach, wersetach błędnie zrozumianych. 

 Większość grup czy osób, które narzucają hebrajskie albo greckie imiona zamiast np imienia Jezus - w większości te grupy lub osoby, podważają natchnienie Biblii, odrzucają jej jakieś części, podważają tą Bożą księgę, mówiąc że albo hebrajskie teksty są oszukany, sfałszowane albo mówią tak o greckich pismach nowego testamentu. Poza błędnymi, naciąganymi teoriami, opartymi na błędach albo oszustwach, nie mają nic na obronę swoich tez. 
I nikt kto prawdziwie ufa Chrystusowi, narodził się na nowo i zna tą księgę nie uwierzy ludziom, którzy w taki czy inny sposób podważają natchnienie i ochronę Biblii. 

Więc żeby przepchnąć błędne nauki o używania hebrajskich czy greckich form imion, muszą oni przeważnie podkopywać Biblię. 
Inne metody to zawikłane nauki wokół gramatyki, wokół pisowni,wymowy itd - tak aby ludzie czytający, pomyśleli sobie : "ale autor tego wpisu jest mądry, na pewno te zawiłe kwestie są prawdziwe, ale to moja niewiedza sprawia, że wątpię a autor na pewno ma rację, pokazał przecież tyle dowodów "
Nie mówię, że ludzie którzy promują te błędne nauki robią to celowo, aby kogoś zwieść, oszukać, sami zostali wprowadzeni w błąd, więc nikogo nie potępiam, od osądów motywów jest Ten, który zna serca i oceni sprawiedliwie. Nie mówię też, że wszyscy robią to z nieszczerego serca, ale to i tak jest błędne.

Naiwność w stosunku do ludzi i ich nauk daje znać i ludzie wierzą później, że tylko wymowa hebrajskiego imienia Jezus lub tetragramu jest dopuszczona, albo kto tego nie robi nie będzie zbawiony. Podobnie ludzie dają się nabrać i błędnie wierzą, że tylko grecka forma imienia Jezus jest prawidłowa i powinno się jej używać, albo kto nie używa greckiej formy nie będzie zbawiony. 

Imię Ojca i Syna to nie talizman. Zbawienie nie jest w nazwie ale w osobie, która nosi dane imię. Zbawia osoba a nie imię. Imię Jezus, 2000 lat temu w Izraelu było jednym z najpopularniejszych imion jakie dawano chłopcom. Imię Jezus i imię Jozue to to samo imię.
 Moc nie tkwi w wymawianych literach, ale w osobie która stworzyła wszystko, która podtrzymuje w istnieniu cały wszechświat i wszelkie życie. Moc jest u osoby, która uniżyła się, przyszła na świat jako człowiek, żyła w takim samym ciele jak my, ale w mocy Bożej bezgrzesznie i oddała za nasze grzechy swoje życie, abyśmy mogli zostać usprawiedliwieni i uwolnieni z mocy grzechu, abyśmy prowadzili nowe życie już nie jako słudzy, niewolnicy grzechu, ale słudzy, niewolnicy Zmartwychwstałego. W Nim jest Zbawienie a nie wymawianych literach, jeśli się ktoś nie narodził na nowo, nie ma społeczności ze Zbawicielem, nie trwa w Nim to nic mu nie pomoże używanie greckiego imienia albo hebrajskiego, tak jak nic nie pomogło to wędrownym egzorcystom, którzy używali imienia Pana Jezusa - Dzieje Apostolskie 19:13 i na pewno nie używali polskiej formy Jezus :) 

Słowo Bóg to Elohim, a Daniel i Ezdrasz używają również aramejskiego określenia Elah, w nowym testamencie mamy Theos. Słowo Bóg ma szersze znaczenie, ale gdyby dla Boga było ważne używanie danego języka to Daniel i Ezdrasz we fragmentach aramejskich używaliby tylko hebrajskiego np Elohim. Tak samo w greckich pismach nie używano by w stosunku do Ojca i Syna słowa Theos ale Elohim. 
Podobnie ze słowem Pan - w hebrajskim mamy np Adonai a w języku greckim Kyrios. Również tetragram YHVH jest w nowym testamencie oddawany pod nazwą Kyrios. Gdyby nauki ludzi mówiących, że trzeba używać hebrajskich lub greckich nazw, były prawdziwe to Biblia nie spisana by była w trzech językach. Albo imiona, tytuły byłyby używane tylko w jednym języku. Więc gdyby te nauki były prawdziwe to w greckich pismach byłoby YHVH a nie ma i nikt niczego nie usuwał, nie fałszował tak jak naucza np organizacja Świadków Jehowy, która bezprawnie powstawiała do nowego testamentu YHVH. To nauki organizacji ŚJ są sfałszowane a nie Biblia. To ludzie się mylą, błądzą a nie Biblia. 
Gdyby zbawienie było uzależnione od używania YHVH to byłoby ono w nowym testamencie, gdyby narodowe formy jak polska Jezus byłyby czymś złym, to w greckich pismach Bóg umieściłby hebrajską formę zamiast greckiej. Użycie greckiej formy nie oznacza, że grecka forma jest jedynie święta i trzeba jej używać, ale oznacza to co Biblia pokazuje w całym swym przekazanie że narodowe formy są dopuszczone, bo sama nazwa nie jest jakimś magicznym talizmanem. 
 YHVH to jedno z wielu imion używanych w stosunku do OJCA i SYNA. Każde imię mówi coś o naturze, charakterze Boga. Imię oznacza m.in naturę, atrybuty Ojca i Syna, jest synonimem osoby a nie jakimś talizmanem. Niestety szatan zwiódł w tym temacie mnóstwo ludzi i różnych grup, organizacji jak np organizacja Świadków Jehowy.

Autorem języków są Ojciec i Syn, więc czy ktoś używa imienia w formie angielskiej, polskiej, chińskiej czy hiszpańskiej nie jest zakazane, ale dopuszczone i dobre w oczach Boga, jeśli tylko dana osoba ma szczere serce, prawdziwą wiarę, ufność, jeśli narodziła się na nowo. Ktoś kto nie narodził się na nowo i gardzi uświęceniem ten może używać hebrajskiej czy greckiej formy i nic mu to nie pomoże. Nie ten kto używa jakiejś formy imienia będzie zbawiony, ale ten kto narodzi się na nowo - Ewangelia Jana 3:3. 
"Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego! (8) I rozproszył ich Pan stamtąd po całej ziemi, i przestali budować miasto. (9) Dlatego nazwano je Babel, bo tam pomieszał Pan język całej ziemi i rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi" - 1 Mojżeszowa 11:7-9 Biblia Warszawska.

       mówienie i pisanie w językach narodowych grzechem  :)

Nie zdziwiłbym się, jakby ktoś zaczął nauczać, że mówienie i pisanie w języku polskim angielskim, niemieckim, chińskim i innych oprócz np hebrajskiego albo greckiego to grzech i kto ich używa w mowie i piśmie nie będzie zbawiony ;) - śmieszne, ale wielu na ziemi, uwierzyłoby w to i wtedy nie byłoby to śmieszne.

                  POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM 

przykładowe formy YHVH używane przez różne osoby i grupy - każda grupa twierdzi, że jej forma jest prawidłowa i że tylko w tej formie, która ona używa jest zbawienie, a pozostałe formy są błędne. Oczywiście każda z tych grup ma "100 % dowody na swoje nauki" :

Jehowa, Jahwe, Yahvah, Yahwah, Yahowah, Yaohu, Yahuwah, Yahuwah, Yahhowah, Yehovaw, Iahweh, Yahoweh, Jehofah, Geova, Ihowa, Iahueh - tych form YHVH jest wiele więcej, ale to pokazuje tylko jaki kocioł jest w tym temacie, jaki chaos i do czego prowadzą te błędne nauki o używaniu takiej czy innej formy hebrajskiej albo greckiej.

wg "specjalistów" i tych, którzy mają "100 % dowody" prawidłową formą imienia Jezus ma być np forma : IESU, ISUS i inne greckie albo hebrajskie jak  JESZU , Yeshua, Yesha, Yeshuah, Yehshua, Yehshuah, YESHUAH, YEHSHUAH, YAHUSUHWA, YAHOOSHUA ,YHWHSOSANA, Yeshouah, Y'shua, Y'shuah, Yeshu, Yashua, Yashuah, Yahshua, Yehoshua, Yehooshuah, YHVHShua, YHVHShuah, Yhvhshua, Yhwhshua, Iahoshua, Iahoshuah, Iahushua, or Iahushuah YHWHShua, YHWHShuah, Yhvhshuah, Yhwhshuah, Yahvehshua, Yahwehshua, Yahvehshuah, Yahwehshuah, Yahushuah, Yaohushua, Yaohushuah.

Z formami imienia Jezus jest tak samo jak w temacie YHVH - każda osoba czy grupa, uważa że to jej forma jest prawidłowa a inni się mylą. Każda z tych osób czy grup uważa, że ma rację ale nie mogą mieć wszystkie racji :) a tak na prawdę to żadna z nich nie ma racji. Jeśli chcecie ufać tym ludziom, i ich "dowodom" to na samym starcie się pogubicie i będziecie żyć w chaosie, niepokoju bo całe życie nie będziecie przekonani, że prawidłowo wymawiacie tą czy inną literkę :) , a szatan będzie się śmiał, bo zamiast skupić się na żywej osobie, żywego Zbawiciela to skupicie się na dziesiątkach albo setkach różnych form i zaplączecie się, odpadając od uświęcenia, czuwania i prawdziwej pobożności, prawdziwego uczniostwa, które nie polega na wymawianiu tej czy tamtej litery tak a nie inaczej, albo używaniu słowa jak talizmanu.

"Lud ten przybliża się do mnie swymi ustami i czci mnie wargami, ale ich serce daleko jest ode mnie. 9 Lecz na próżno mnie czczą, ucząc nauk, które są przykazaniami ludzkim" - Ewangelia Mateusza 15:8-9 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


                             PROPOZYCJA

Niech ci "specjaliści" i ci, którzy mają "100 % dowody" że ich forma jest prawidłowa - niech zrobią zjazd, niech zamkną się w wielkim pokoju i niech debatują i będą debatować między sobą, kłócić się, spierać, przekonywać całe życie, aż pomrą wszyscy. Bo wszyscy mają "dowody" i wszyscy znają "prawdę" i to ich forma imienia jest prawidłowa a pozostali się mylą.

szatan zwiódł tych ludzi, a oni w swojej nieświadomości, zwiedzeniu innych wprowadzają w błąd, ale ci wprowadzani w błąd nie są bez wony, są naiwni. Zamiast ufać jedynie Bogu i prosić o ukazanie prawdy, prawd biblijnych nauk, to ufają oni sobie i innym ludziom. Wiem, sam po sobie to, bo miałem krótki epizod z używaniem hebrajskiej formy imienia Jezus. Ale Pan Jezus wyprowadził mnie z tego błędu i używam polskiej formy. Bóg jest autorem języków, dał Biblię w trzech językach i patrzy na serce a nie na litery, w których jest takie zamieszania i chaos. 
Znajomość imienia to znajomość osoby, znajomość jej charakteru, osobowości, atrybutów. Znajomość Ojca i Syna, to bezwarunkowe posłuszeństwo, zaufania nawet w najgorszych okolicznościach, przestrzeganie ich słów, przykazań a nie kombinowanie przy pustych literach, które nie mają w sobie żadnej mocy, żadnej siły zbawczej. Tysiące ludzi nosiło imię Jezus w Izraelu, ale dla nas istnieje tylko ten Jedyny, inni niż wszyscy pozostali, którzy mieli też na imię Jezus. 
Zbawienia nie ma również w dziesiątkach czy setkach form YHVH - powyżej widać ile ich jest, a tylko jedna ma być niby prawidłowa i zbawcza, ale sama w sobie żadna nie jest zbawcza. A ci ludzie coraz bardziej błądzą. To zamieszanie jest od szatana, który jest źródłem nauki, że trzeba używać hebrajskiej albo greckiej formy.
" Bóg bowiem nie jest Bogiem nieładu, lecz pokoju" - 1 list do Koryntian 14:33a UBG
"albowiem Bóg nie jest Bogiem nieporządku, ale pokoju" - BW


                  INNE ARGUMENTY

1) 
Są więc dziesiątki albo setki nauk na temat pisowni i wymowy danego imienia, ale oprócz tego nie każdy potrafił czy potrafi prawidłowo wymówić dane słowo - taka osoba ma być potępiona ? :)

"Gileadczycy zajęli wtedy Efraimitom brody jordańskie. Gdy potem zbiegowie efraimscy mówili: Pozwólcie mi przejść, wojownicy gileadzcy odpowiadali: Czy jesteś Efraimita? A gdy ten mówił: Nie! (6) Wtedy mówili do niego: Powiedz Szibbolet, a ten wymawiał Sibbolet, bo nie mógł wymówić inaczej. Wtedy go chwytano i zabijano przy brodach jordańskich. W tym czasie padło z Efraimitów czterdzieści dwa tysiące" - Księga Sędziów 12:5-6 Biblia Warszawska - Efraimici nie potrafili wymówić "sz" - jak tacy ludzie mają wymówić np Jeszu ?? albo inne formy w których występuje "sz". Co z innymi luxmi, którzy nie potrafią wymówić jakiś rzeczy ? :) , takie argumenty to poboczne argumenty, ale komuś może da i to do myślenia.

2)
"On najpierw znalazł Szymona, swego brata, i powiedział do niego: Znaleźliśmy Mesjasza – co się tłumaczy: Chrystusa" - Ewangelia Jana 1:41 Uwspółcześniona Biblia Gdańska. 
Są ludzie, którzy nauczają że słowo Chrystus - Christos - grecki strong 5547 ma związek z kryszną :)
Nikt znający etymologie tego imienia nie naucza tak, bo to słowo nie ma nic wspólnego z żadnym kryszną. To, że Christos jest w Biblii już powinno wystarczyć uczniom. Kto nie ma wiary, kto żyje w grzechu, ten kto żyje jak bezbożny świat uwierzy w najbardziej absurdalne nauki. Ludzie nauczający, że Christos jest złe, muszą podeptać Biblię, aby "udowadniać" swoje nauki i pokazywać swoje "100 % dowody". Zaczyna się od podważania Biblii i kto nie wierzy, że Bóg natchnął całe Pismo i zachował je, ten uwierzy kryszny i inne błędne nauki. Słowo "Chrystus" nie ma nic wspólnego z żadnym kryszną, ani słowo "Jezus" z żadnym zeusem itd

Za chwile się dowiemy od "odkrywaczy szatana i jego spisków" że alfabet łaciński to demoniczna sprawka bo symbole liter to okultystyczne znaki i że trzeba posługiwać się tylko hebrajskim albo greckim i tylko czytanie w języku greckim albo hebrajskim zapewnia mądrość i zbawienie a kto czyta Biblię w narodowych językach np w języku polskim ten będzie potępiony.
3)
Są ludzie którzy nauczają, że imię Jesus, czy z innymi formami końcówki - sus są bluźniercze ponieważ , słowo "sus" z języku hebrajskim oznacza konia : http://www.studylight.org/lexicons/hebrew/hwview.cgi?n=5483
Co ma wspólnego końcówki polskie, angielskie, greckie, czy jakiekolwiek inne ze hebrajskim słowem koń, albo z innymi słowami z innych języków. Ten koń ma tyle wspólnego ze słowem Jesus, czy Iesus tyle samo co Zakład Ubezpieczeń Społecznych - (ZUS) ma wspólne z końcówką imienia Jezus. 

4)
 Pan Jezus gdy uniżył się do poziomu człowieka, to modlił się w języku hebrajskim i w języku aramejskim i wołał na Boga w tych dwóch różnych językach. 
Ewangelia Marka 15:34 UBG : "O godzinie dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eloi, Eloi, lama sabachthani? – co się tłumaczy: Boże mój, Boże mój, czemu mnie opuściłeś? " - tutaj jest modlitwa po aramejsku a u Mateusza jest ukazana modlitwa po hebrajsku. Nie ma tu sprzeczności, po prostu Zbawiciel raz zawołał po aramejsku a powtórzył po hebrajsku. "Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eli, Eli, lama sabachthani? To znaczy: Boże mój, Boże mój, czemu mnie opuściłeś?" - Mateusza 27:46 Uwspółcześniona Biblia Gdańska - Eli to po hebrajsku, Eloi po aramejsku. Wy wyznawców nauk o imionach, Pan powinien użyć tylko jednego języka, albo żadnego z tych powyższych, ale powinien po grecku wołać i najlepiej wymawiać tetragram, ale nic takiego nie ma.

5)
Znać imię Ojca i Syna to znać ich samych, znać ich osobowość, znać ich cechy charakteru, ich atrybuty, to bycie im uległym, posłusznym. Wokół nazw ludzie będą się wykłócać aż do powrotu Pana Jezusa i ci ludzie będą popadać w coraz większą bezbożność, bo jak widzimy Pan dopuścił narodowe formy, gdyby było inaczej zatroszczyłby o to, ale narodowe formy nie profanują Jego imienia, dla Niego liczy się co innego, a nie jak tą, czy inną literkę zapisać czy wymówić.

"A po tym poznajemy, że go znamy, jeśli zachowujemy jego przykazania.4 Kto mówi: Znam go, a nie zachowuje jego przykazań, jest kłamcą i nie ma w nim prawdy." - 1 list apostoła Jana 2:3-4 UBG - poznajemy że znamy, nie po wymówieniu tak czy inaczej literek, albo takim czy innym zapisaniu literek, ale poznajemy, że go znamy jeśli zachowujemy Jego przykazania.

Kto mówi : ZNAM , a nie zachowuje przykazań jest kłamcą, i nie zna. Znajomość nie zależy od znajomości słów i wymowy, wokół tyle chaosu, tyle zamieszania, tyle różnych form i kłótni ludzi i tych kłótni i chaosu będzie coraz więcej w tym temacie, więc lepiej trzymać się prawdziwej biblijnej nauki, a nie wymysłów internetowych i innych pseudo-dowodów i rewelacji.

"Każdy więc, kto w nim trwa, nie grzeszy. Każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał." - 1 Jana 3:6 UBG

"Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, gdyż miłość jest z Boga i każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. 8 Kto nie miłuje, nie zna Boga, gdyż Bóg jest miłością" - 1 Jana 4:7-8 UBG

6)
"Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będziecie się wzajemnie miłować." - Ewangelia Jana 13:35 - jeśli chrześcijanie miłują się nawzajem taką miłością, jaką umiłował nas Zbawiciel to, to jest znakiem dla innych, że jesteśmy prawdziwymi uczniami. Pan Jezus nie powiedział : "objawię wam tajemne moje imię i po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami". Nie powiedział : "objawię wam pisownie i wymowę mojego imienia i po tym wszyscy poznają że jesteście moimi uczniami,"

7)
używanie różnych zwrotów czy to hebrajskich czy greckich przeszkadza a nie pomaga w ewangelizacji. Np ktoś powie - uwierz w Yeshua HaMashiach albo uwierz w Iesu, uwierz w Isusa, uwierz w Jeszu i inne - co statystyczny obywatel powie ?? albo spyta co to jest, albo kto to jest. Nie pomoże to w niczym, ale utrudni sprawę i o to też szatanowi chodzi.

8)
 Głoszenie że trzeba wymawiać jakąś hebrajską albo grecką lub aramejską nazwę, żeby być zbawionym to fałszywa ewangelia. Nie ma to nic wspólnego z Ewangelią biblijną. 

9)
Ani Iesu, ani Isus ani inne greckie formy nie są i nie były żródłowym imieniem Pana Jezusa. Źródłowe imię to hebrajskie imię. "I urodzi syna, któremu nadasz imię Jezus. On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów" - Ewangelia Mateusza 1:21 UBG . Hebrajskie imię Pana (nie wiemy jak się pisze, wymawia ale wiadomo co oznacza a oznacza : YHVH zbawia, lub YHVH jest zbawieniem). Żadna grecka forma nie była i nie jest żródłowym imieniem bo nie oddawałaby, że YHVH jest zbawieniem. Jeśli ktoś się upiera to która część słowa np ISUS - oznacza np zbawienie - "sus" ? , "us" ? a które oznacza Boga ? - "I" ? , "Is", "Isu" ?
Więc greckie forma wywodzi się od hebrajskiej. Ale to wszystko nie oznacza, że np Grecy nie mogą używać greckiej formy, bo mogą, tak jak Polacy mogą Jezus, a amerykanie Jesus. Nie oznacza, to też, że trzeba wymawiać jakaś hebrajską formę. 
              ŚWIADECTWA LUDZI

Ludzie a Anglii czy USA i wielu innych regionach używali i używają imienia Jesus, w Polsce mamy Jezus, w innych państwach, na całym świecie w tym w Chinach są odpowiednie formy narodowe. Kto wzywa Pana wg danego regionu nie wzywa żadnego demona, ale PANA JEZUSA, który jest wszechobecny i wszechmogący i wie kto do Niego należy i wie kto czystym sercem go wzywa. Miliony ludzi było i jest uwalnianych od starego grzesznego życia, są uwalniani od demonów, zapewne zdarzają się i cuda uzdrowień, ludzie są wyzwalani z grzechów alkoholowych, narkotycznych, seksualnych i wszelkich innych grzechów. Sam wzywam Pana mówiąc np Panie Jezu i co demon mnie nawrócił ?? demon przemienił moje życie ??  demon uwolnił mnie od wszeteczeństwa, pornografii, masturbacji, kultu ciała, miłości do pieniędzy, agresji, i wielu innych grzechów, brudów ?? demon przemienił moje myślenie tak, że żyłem jak świat a teraz bezbożne życie mnie obrzydza ?? demon uwolnił mnie od brudnej muzyki, telewizji, filmów ?? demon uwolnił mnie od brudnego, grzesznego, wulgarnego języka, mowy ?? demon sprawił, że chce myśleć o ty co boskie a nie o tym co ludzkie, światowe ?? demon sprawił, że nie żyje w troskach, lękach w których żyłem ?? demon sprawił, że interesuje mnie los innych ludzi a kiedyś było mi to obojętne, albo źle im życzyłem ?? demon sprawił, że kiedyś regularnie brałem udział w bójkach a dziś nawet gdybym został za niewinność pobity nie szukałbym zemsty i nie czułbym nienawiści ??
demon sprawił, że nie traktuje już kobiet jak przedmiotu ??  demon sprawił te i inne rzeczy ??
Nie to sprawił, Jezus Chrystus Zbawiciel.

              PRAWDZIWA PROFANACJA IMIENIA

" Z potomstwa swego nie będziesz oddawał żadnego na ofiarę dla Molocha i nie będziesz przez to bezcześcił imienia Boga swojego; Jam jest Pan" - 3 Mojżeszowa 18:21 Biblia Warszawska

"Lecz wy, domu izraelski - tak mówi Wszechmocny Pan - idźcie i służcie, każdy z was, swoim bałwanom! Lecz potem na pewno będziecie mnie słuchać i mojego świętego imienia już nie będziecie bezcześcili swoimi darami i swoimi bałwanami." - Ezechiela 20:39 BW 

" i rzekł do mnie: Synu człowieczy, oto miejsce mojego tronu i miejsce podnóżka moich stóp, gdzie na zawsze zamieszkam wśród synów izraelskich. Już nigdy dom izraelski - ani oni, ani ich królowie nie będą bezcześcili świętego mojego imienia przez swoje wszeteczeństwo i zwłoki swych królów, gdy umrą" - Ezechiela 43:9 BW 

"Depczą w prochu ziemi głowy biednych i naginają prawo ubogich; syn i ojciec chodzą do jednej dziewki, plugawiąc moje święte imię" - Amosa 2:7 BW

"ty więc, który uczysz drugiego, siebie samego nie pouczasz? Który głosisz, żeby nie kradziono, kradniesz? (22) Który mówisz, żeby nie cudzołożono, cudzołożysz? Który wstręt czujesz do bałwanów, dopuszczasz się świętokradztwa? (23) Który się chlubisz zakonem, przez przekraczanie zakonu bezcześcisz Boga? (24) Albowiem z waszej winy, jak napisano, poganie bluźnią imieniu Bożemu." - list apostoła Pawła do Rzymian 2:21-24 BW - to nie wymowa czy pisownia była przyczyną bezczeszczenia Boga i bluźnienia, ale obłudne, grzeszne postępowania tych, którzy uważali się, obwoływali się wierzącymi w prawdziwego Boga.

jeśli ktoś uznaje się chrześcijaninem, a dopuszcza się życia w grzechu to takie postępowanie powoduje, że imię Boże jest hańbione albo bluźnione : "A niewolnicy, którzy jarzmo noszą, niech uważają panów swoich za godnych wszelkiej czci, aby imieniu Bożemu i nauce nie bluźniono" - 1 list do Tymoteusza 6:1 BW

"Podobnie starsze kobiety niech zachowują się w sposób godny świętych, niech nie oczerniają, nie nadużywają wina, uczą tego, co dobre.
4 Niech uczą młodsze kobiety rozsądku, jak mają kochać swoich mężów i dzieci;
5 Żeby były roztropne, czyste, żeby zajmowały się domem, były dobre, posłuszne swoim mężom, aby nie bluźniono słowu Bożemu " - Tytusa 2:3-5 UBG

Nad tym powinni boleć chrześcijanie i pilnować się, aby prowadzić życie godne Boga, godne ewangelii, aby nie być hipokrytami, aby nie żyć w grzechu, nie żyć jak świat. Takie rzeczy plugawią imię Boże, imię Ojca i Syna. Plugawią ich reputację. Jeśli ktoś czyni zło a mieni się chrześcijaninem, albo wiara jest tylko przykrywką do czynienia zła, do osiągania jakichś zysków, poparcia ludzkiego - to tego typu zachowania bezczeszczą imię.


13 komentarzy:

 1. Ja też wyszedłem z tego obłędu związanego z imieniem zbawiciela bez prawdziwej wiary znając nawet prawdziwie imię samego Pana Boga nic nie to nie pomorze jeżeli ktoś ma prawdziwą wiarę to z każdego nałogu z każdej przeciwności wyjdzie bez problemu bo Jezus nikogo nie zostawi samym sobie i to jest część dobrej nowiny AMEN!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli mówienie o Jezu, lub o Boże gdy np. denerwuje się nie jest grzechem tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest bo używa się to jako przerywnika, pospolitego słowa, zniża się te słowa do rangi przerywnika

   Usuń
 3. Wspaniale napisane. Też byłam zakręcona w tej sprawie ,bo obawiałam się właśnie, " niezrozumienia ", że będę wzywać złą osobę. Całe to zamieszanie na pewno nie pomaga w szybkim oddaniu się pod władzę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Mówię o wyznaniu, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym i moim Panem. Gdyż dręczyla, przynajmniej mnie , niepewność czy właściwej osobie polecam siebie i bliskich. Dla bezpieczeństwa modlilam się ,Boże Abrahama, Boże Izaaka i Boże Jakuba, albo Storzycielu przez wiele lat ... no może to wy da się śmieszne , ale jak widać może to być problem. Ja znalazłam swoje wyście awaryjne w takich formach inni szukają dalej, może gdzieś tam utkwili nawet w tych literach. Skończyłam dociekac a czytałam Biblię i problem rozwiązał się sam. Świetny wpis naprawę :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witaj cieszę się że PAN JEZUS wyzwolił cie z tych błędnych nauk i praktyk. Oby i inni którzy w to wpadli przejrzeli na oczy i wybrali prawdę, pozdrawiam siostro

   ,

   Usuń

 4. "Każdy więc, kto w nim trwa, nie grzeszy. Każdy, kto grzeszy, nie widział go ani go nie poznał." - 1 Jana 3:6 UBG
  Mam dylemat:Odwrocilem sie od mojego zlego zycia ale mam tyle jeszcze slabosci i nie moge sobie z nimi poradzic,np, pale papierosy,czasem piwa sie napije,i takie tam.Tu zaczyna sie problem,bo kocham mojego Pana Jezusa Chrystusa a z drogiej strony widze sie codziennie jako brudny grzeszny czlowiek nie godny zyc ani niegodny nazywac sie chrzescijaninem,to potrafi mnie tak usidlic ze trace chec do zycia czasami zamykam sie w pokoju i boje sie wynuzyc nosa z poza niego.Do tego czasem slucham innych chrzescijan i ci mi mowia ze nie jestem chrzescijaninem ze tak nie mozna zyc ze nie wolno palic,pic piwa(mowie tu naprawde o piwie a nie o balangach alkocholowych jak to mialo miejsce w moim starym zyciu),najlepiej nie jesc swinki zamknac sie w domu ,pasc na kolana i tak juz do konca zycia.W padlem w jakies bledne kolo pomoz mi bracie jakos to zrozumiec ,prosze tez o modlitwe za mnie.Dziekuje i pozdrawiam.
  Dariusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witaj Darku - apostoł pisząc nie grzeszy i grzeszy miał na myśli nie bezgrzeszność ale nie życie już dla grzechu. Ten kto "grzeszy" to ten który chodzi w jakichś grzechach, dobrze si w nich czuje i nie chce ich porzucić w mocy Chrystusa

   , bezgrzeszni będziemy dopiero w nowych ciałach, ale dopóki jesteśmy w tych to powinniśmy dążyć do uświęcenia, oczywiście nie w naszej sile, ale w mocy Ducha Chrystusowego, którego udziela PAN, a my nie powinniśmy go gasić ... " Taka jest bowiem wola Boga, wasze uświęcenie, żebyście powstrzymywali się od nierządu;
   4 Aby każdy z was umiał utrzymać swoje naczynie w świętości i poszanowaniu;
   5 Nie w namiętności żądzy jak poganie, którzy nie znają Boga;
   6 I aby nikt nie wykorzystywał i nie oszukiwał w żadnej sprawie swego brata, bo Pan jest mścicielem tego wszystkiego, jak wam to przedtem mówiliśmy i zaświadczaliśmy.
   7 Bóg bowiem nie powołał nas do nieczystości, ale do świętości.
   8 A więc kto to odrzuca, odrzuca nie człowieka, lecz Boga, który nam też dał swego Ducha Świętego." - 1 Tesaloniczan 4:3-8


   " Dążcie do pokoju ze wszystkimi i do świętości, bez której nikt nie ujrzy Pana " - Hebrajczyków 12:14


   , " Proszę więc was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali wasze ciała jako ofiarę żywą, świętą, przyjemną Bogu, to jest wasza rozumna służba." - Rzymian 12:1


   , http://mieczducha888.blogspot.com/2017/02/pijakiem-jest-nawet-ten-kto-upija-sie.html


   , modlitwa, czytanie Pisma przychodzi ci lekko czy jest ciężarem ?? , jak spędasz wolny czas - gdzie kierujesz umysł, oczy, uszy, nogi ?? , Zbawiciel dlatego jest Zbawicielemm, bo tylko u Niego jest wszelki ratunek, przebaczenie i uwolnienie od złych rzeczy, więc musisz to co złe ukrzyżować - tzn przyjść do Zbawiciela i prosić Go, bo w nas samych nie ma siły.

   proces uświęcenia jest na cały życie, więc śmiało, z podniesioną głową wołajmy do PANA i przychodźmy do Niego, bo choćbyśmy żyli i milion lat to nadal moglibyśmy być podobni do Niego. Jak PAN pokazuje grzechy to znaczy że chce nas z nich uwolnic, pozniej pokaze inne braki ale tez ku uwolnieniu a nie potepieniu - wiec prosmy a bedzie nam dane i pragnijmy uswiecenia, bo w nim jest wolnosc i to jest dobre dla nas i innych

   , pozdrawiam Dominik


   "

   Usuń
 5. Kiedy wymawiam słowa "Pan Jezus", sprawiają mi one przyjemność. Jest w nich jakieś ciepło, bliskość. Tak samo w słowie "Chrystus". Może to tylko subiektywne odczucie, nie wiem :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak to odczuwam, jakby to był Ktoś mi szczególnie bliski. Szkoda że nie mam jak się ochrzcić (jako dorosła osoba świadomie, bo w KRK to mam chrzest) i tak naprawdę nie wiem, czy będę zbawiona. U mnie w okolicy są tylko kościoły katolickie, a o nabożeństwach protestanckich w moich stronach nie słyszałam (mieszkam w małej wsi). Bardzo lubie czytać artykuły i słuchać na YT o Panu Jezusie, sprawia mi to przyjemność. Mój mąż nie ma takiego przywiązania do Pana, nie modlimy się razem itp. Ja sama w myślach kieruję do Pana Jezusa słowa jeśli coś chcę Mu powiedzieć. Moi rodzice są katolikami, ja oficjalnie też (chrzest, ślub, chrzest córki) ale teraz czuję że chcę czegoś innego, w naszym parafialnym kościele nie znajdowałam Boga. Ksiądz chodzi z "kolędą" co roku, więc będę musiała go przyjąć, w końcu jest człowiekeim jak ja...tylko że mam inne poglądy na wiare i nie wiem co zrobić kiedy córka będzie musiała za pare lat przystąpić do Pierwszej Komunii. Ja najchętniej bym jej nie posłała, i na religie też, bo nie zgadzam sie np. z dogmatami maryjnymi. Na szczęście to za 7 lat dopiero :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zbawienie jest z łaski przez wiarę, we krwi Chrystusa a nie w H2O. http://mieczducha888.blogspot.com/2017/03/mam-juz-dzisiaj-zycie-wieczne-czesc-2.html
   , http://mieczducha888.blogspot.com/2016/05/woda-zywa-nie-h2o-rzymska-parodia-chrztu.html


   Jesli przyjmiesz ksiedza to powiedz mu prawdę, o tym co PAN JEZUS zrobił i robi w twoim zyciu. http://mieczducha888.blogspot.com/2017/07/nie-potrzebujesz-ksiezy-i-hostii-do.html

   masz jeszcze troche czasu, wiec pros PANA aby przygotowal cie na ewentualne spotkanie z ksiedzem i danie dobrego świadectwa. Niech PAN JEZUS nas przemienia i umacnia, abyśmy zawsze przynosili MU tylko chwałę, a nigdy hańbę

   , pozdrawiam Dominik   Usuń
 7. Te komentarze to coś pięknego. Oto przyblizylo się KROLESTWO BOŻE.Wiele ludzi pragnie PANA. PAN szuka swoich owiec...
  Dominik, Olga Dariusz, Przemysław Filip...pozdrawiam w Panu naszym Jezusie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chwała PANU - tak ON szuka tego co zginęło, ratuje i chce ratunku dla wszystkich ale ludzie jak wielu nie chce tego ratunku, diabeł ich oszukał że mają już ten ratunek albo nie potrzebują go ale każdy potrzebuje ... pozdrawiam, niech Emanuel ci błogosławi ... pozdrawiam dominik

   Usuń
 8. A jeśli nawet Ewangelia nasza jest ukryta, to tylko dla tych, którzy idą na zatracenie, dla niewiernych, których umysły zaślepił bóg tego świata, aby nie olśnił ich blask Ewangelii chwały Chrystusa, który jest obrazem Boga.

  OdpowiedzUsuń