Popularne posty

czwartek, 28 sierpnia 2014

Boży superkomputer

    Jeśli ktoś uważa że wszechświat, życie, ludzie to dzieła przypadku to czy też wierzy że superkomputery są dziełem przypadku ?? że powstały same ??
Skoro mózg ludzki przewyższa wszystko co stworzył człowiek i będzie przewyższać to jak wielką wiarę lub ignorancję trzeba mieć aby wierzyć, trzymać się kłamstwa teorii ewolucji. Prędzej uwierzę że superkomputery, samoloty, wieżowce i inne dzieła ludzkie powstają same niż uwierzę, że ludzki mózg powstał sam a nie jest cudem inżynierii Pana i Boga Jezusa Chrystusa. Religia ewolucyjna ma się dobrze a jeszcze lepiej miłość do grzeszenia, pieniędzy i bezbożnego/zbuntowanego świata - one są głównym powodem odrzucania PANA i BOGA JEZUSA CHRYSTUSA i niechętnemu uznaniu Jego dzieł w tym wszechświata i życia na czele z człowiekiem. "psalm 97 boskość Jezusa Chrystusa" - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/psalm-97-boskosc-jezusa-chrystusa.html

Nawet jeśli za kilka lat zbudowany zostanie superkomputer który dorówna mózgowi to nie będzie przeczyć że mózg jest cudem inżynierii - najbardziej skomplikowaną strukturą we wszechświecieWszystkie superkomputery razem wzięty mają mniejszą moc obliczeniową niż mózg jednego człowieka. Jeszcze w 2010 roku moc obliczeniowa wszelkich urządzeń na świecie była mniejsza niż moc obliczeniowa mózgu jednego człowieka.

 Ludzki mózg na poziomie neuronów ma moc obliczeniową szacowaną na ok 1 exaflop = 1000 petaflopów a najszybszy obecnie superkomputer ma moc obliczeniową 33 petaflopy.


"Moc obliczeniowa wszystkich procesorów na świecie = jeden ludzki mózg" :  http://giznet.pl/moc-obliczeniowa-wszystkich-procesorow-na-swiecie-jeden-ludzki-mozg/


"40 minut pracy i 83 tys. procesorów, by symulować 1 sekundę aktywności fragmentu mózgu" - http://www.dobreprogramy.pl/40-minut-pracy-i-83-tys.-procesorow-by-symulowac-1-sekunde-aktywnosci-fragmentu-mozgu,News,45453.html : "To już przynajmniej konkretne liczby, dobrze obrazujące, jak wciąż dalecy jesteśmy od symulowania ludzkich mózgów w czasie rzeczywistym. Uczeni z japońskiego Okinawa Institute of Technology Graduate University oraz niemieckiego Forschungszentrum Jülich podjęli się próby symulacji aktywności największej jak do tej pory sieci neuronowej, wykorzystując do tego celu Fujitsu K computer – maszynę o mocy obliczeniowej 10,5 PFLOPS, zajmującą jeszcze w zeszłym roku pierwsze miejsce na liście Top500 superkomputerów.
Ponad 80 tysięcy procesorów Sparc64 VIIIfx (2 GHz, 8 rdzeni) i około 1 petabajt pamięci RAM pozwoliły na symulację jednej sekundy aktywności 1,74 miliarda komórek nerwowych, połączonych poprzez 10,4 biliona synaps. Połączenia międzyneuronalne wygenerowano losowo, przyznając każdemu z nich po 24 bajty pamięci dla utworzenia realistycznego modelu przekazywania sygnałów. Czas wyliczania tej symulacji jednej sekundy – około 40 minut."


http://www.wykop.pl/ramka/1606753/symulowali-1-ludzkiego-mozgu/ : "Skoro komputery pracujące w petaskali, takie jak komputer K, są w stanie symulować obecnie 1% ludzkiego mózgu, to oznacza, że będziemy mogli symulować pracę całego mózgu za pomocą komputerów pracujących w eksaskali, które prawdopodobnie pojawią się w kolejnej dekadzie - mówi lider projektu Markus Diesmann.
Jednak, jako że mózg jest znacznie bardziej złożonym systemem niż komputer, do jego pełnej symulacji potrzeba nie tylko olbrzymiej mocy obliczeniowej. Nie powinniśmy zatem oczekiwać, że za 10 lat pojawi się komputer zdolny dorównać ludzkiemu mózgowi."

"molekularne maszyny wszechmądrość Zbawiciela" : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/11/maszyny-molekularne-wszechmadrosc.html

5 komentarzy:

 1. Ale co to za bóg jak nie kontaktuje się ze stworzonymi ludźmi tylko pozwala na zło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kontaktuje się objawił się w osobie Jezusa Chrystusa, którego świat nienawidzi i gardzi Nim jak Jego naukami i przykazaniami. Gdyby pozwalał na zło, nie wyrzuciłby Adama i Ewy z Edenu. Nie byłoby globalnego potopu , zniszczenia Sodomy i Gomory czy innych Bożych sądów. Sąd nadejdzie w swoim czasie, na dziś dzień Pan Jezus jeszcze daje szansę opamiętania się, zawrócenia, uznania Go swym Zbawicielem i narodzenia się z ducha ku życia w uświęceniu i w wydawaniu owocu ducha - 1 Tesaloniczan 4:7-8, list do Galatów 5:22-24.

   "Nie zwleka Pan ze spełnieniem obietnicy, jak niektórzy uważają, że zwleka, ale okazuje względem nas cierpliwość, nie chcąc, aby ktokolwiek zginął, lecz aby wszyscy doszli do pokuty" - 2 list apostoła Piotra 3:9 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

   , zamiast narzekać dziękuj za życie i poproś o zrozumienie Biblii i czytaj ją, jeśli ktoś nie narodzi się na nowo nie ujrzy Królestwa Bożego.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Bóg kontaktuje się z każdym, tylko my nauczeni jesteśmy, że wszystko mamy podane na tacy.
   Ojciec ma miliony sposobów na przekazanie ważnych informacji, żeby je odebrać musimy spowolnić nasz ciąg myślowy, wyłączyć gonitwę za iluzją napływającą z otoczenia , która zagłusza nasze postrzeganie boskiej obecności w każdej chwili.

   Usuń
  3. "Ale co to za bóg jak nie kontaktuje się ze stworzonymi ludźmi tylko pozwala na zło!" To stwierdzenie wskazuje tylko na to, że jeszcze nie znasz Boga kolego. Musisz sie powtórnie narodzić i zacząć czytać Pismo. Bóg skontaktował się z nami przez swojego Syna Jezusa Chrystusa i spisane Słowo Boże - Biblię.

   Usuń