Popularne posty

poniedziałek, 25 maja 2015

światowy młyn - czym ty zagłuszasz słowa życia wiecznegopolecam przeczytać też : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/02/odebrano-bozy-sygna-od-boga.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/02/odebrano-bozy-sygna-od-boga.html


Dlaczego wielu nie słyszy słowa Bożego?

" kiedyś weszłam do młyna,moje uszy ogłuszył huk maszyn,które kolejno prezentował mi jego właściciel. Oprowadził mnie po rożnych urządzeniach,objaśniając ich czynności. Nie słyszałam nic. Gdyby mnie przy wyjściu ktoś zapytał,czy właściciel mówił,a powiedziałabym,że nie,nie byłaby to prawda. On jednak mówił do mnie,ale ja nic nie słyszałam,gdyż huk maszyn zagłuszył jego głos.
Podobnie rzecz ma się z tysiącami ludzi wokół nas. Bóg mówi do wszystkich ludzi,ale Jego głos zagłuszają różne rzeczy tego świata. Już z samego rana,podczas śniadania włącza się radio czy telewizor i dochodzą do naszych uszu różne głosy tego świata,a głos Boży zostaje zagłuszony,a przecież on jest najważniejszy, tak mi się wydaje że powinien być ,najważniejszy dla ludzi wierzących,Na stole leżała gazeta,ileż tam szumu tego świata zagłuszającego głos Boży!
Zanim ludzie znajdą czas na myśl o Bogu i o wieczności,już zaczyna ich otaczać huk własnego młyna i to tak trwa do chwili,kiedy udadzą się na spoczynek.
A jak to wygląda u ciebie?
O,gdybyś znalazł dla siebie choć pół godziny,aby słuchać głosu Bożego mówiącego do Ciebie z Biblii!
Bóg pragnie z nami rozmawiać,usiłuje oznajmić grzesznikowi Zbawienie,jakiego dokonał w Jezusie Chrystusie,Swoim Synu!
Pragnie,byśmy byli szczęśliwi,byśmy się stali przez Niego dziećmi Bożymi. Ofiarowuje nam pokój sumienia i serca, pokój Boży!
Znajdź wreszcie czas na czytanie Słowa Bożego i na modlitwę!
Ten czas nigdy nie będzie stracony." - http://forum.interia.pl/dlaczego-wielu-nie-slyszy-slowa-bozego-tematy,dId,1109931


" Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. (44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. (45) Ponieważ ja mówię prawdę, nie wierzycie mi. (46) Któż z was może mi dowieść grzechu? Jeśli mówię prawdę, dlaczego nie wierzycie mi? (47) Kto z Boga jest, słów Bożych słucha; wy dlatego nie słuchacie, bo z Boga nie jesteście." - Ewangelia Jana 8:43-47 Biblia Warszawska - pożądliwości, grzechy mają również moc zagłuszania głos Chrystusa

" Kto zaś wchodzi przez drzwi, jest pasterzem owiec. (3) Temu odźwierny otwiera i owce słuchają jego głosu, i po imieniu woła owce swoje, i wyprowadza je. (4) Gdy wszystkie swoje wypuści, idzie przed nimi, owce zaś idą za nim, gdyż znają jego głos. (5) Za obcym natomiast nie pójdą, lecz uciekną od niego, ponieważ nie znają głosu obcych " - Ewangelia Jana 10:2-5 BW : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/jak-szatan-zniewala-wielu-wierzacych-w.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/jak-szatan-zniewala-wielu-wierzacych-w.html


Dziś np wybory prezydenckie i temat nowego prezydenta - zagłuszają zainteresowanych, ale innych zagłuszaczy lub potencjalnych zagłuszaczy są tysiące, a może miliony - uważajmy na siebie. 

Uważajmy gdzie kierujemy oczy i uszy. Zagłuszaczem nie musi być koniecznie coś jawnie złego, to może być wiele rzeczy, tematów neutralnych lub pozytywnych ale po prostu w porównaniu do Bożych nauk, do Bożej drogi są stratą czasu, albo zagłuszaczem, odciągają człowieka od Bożej drogi, os słuchania Bożych nauk zawartych w Biblii. Zagłuszają Boży głos. Im mniej zagłuszaczy tym lepiej dla nas, tym lepiej, wyraźniej słychać głos Zbawiciela Jezusa Chrystusa a to jest bezcenne jeśli mamy iść właściwą drogą i wytrwać na niej do końca. 

Sporty i inne "rozrywki", polityka krajowa, gwiazdy-celebryci, ekonomia, geopolityka i tysiące innych dziedzin, tematów jest puszczanych w ruch aby zaabsorbować ludzi, aby zagłuszyć, stłumić Boży głos, a zastąpić go diabelskim którym świat jest przesiąknięty. 

W świecie takiego natłoku informacji łatwo zostać przez nie pochłoniętym. Łatwo zagłuszyć głos Chrystusa, dlatego tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę i dobrze się zastanowić zanim postanowimy wejść na jakieś strony internetowe czy obejrzeć coś. Bez oglądania czy czytania tych "światowych" newsów można powiedzieć co będzie za rok, dwa czy pięć. Nie trzeba tracić czasu, ani zaśmiecać sobie umysłu rzeczami które mają ten sam schemat od tysiącleci i nadal będą szły tym schematem - np : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/charakterystyka-ludzi-w-czasach-konca.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/charakterystyka-ludzi-w-czasach-konca.html

  

Lepiej zaoszczędzić czas i umysł pokierować ku Słowu Bożemu, ono nie zaśmieci go, ale przez nie Chrystus może je tym bardziej oczyścić i kierować ku temu co służy zbudowaniu, uświęceniu. 

Mądre panny od głupich różnią się w wielu aspektach m.in w temacie wykorzystywania czasu.

również umiłowanie grzeszenia, pieniędzy i tego bezbożnego świata i jego pożądliwości - sprawia że ludzie zamykają swoje uszy na Boże prawdy, nie chcą ich słuchać i sami zatwardzają swoje serca, buntują się :

" 10 Wtedy uczniowie podeszli i zapytali go: Dlaczego mówisz do nich w przypowieściach?

11 A on odpowiedział im: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, ale im nie jest dane.
12 Kto bowiem ma, temu będzie dodane i będzie miał w obfitości, ale kto nie ma, zostanie mu zabrane nawet to, co ma.
13 Dlatego mówię do nich w przypowieściach, bo patrzą, a nie widzą, i słuchają, a nie słyszą ani nie rozumieją.
14 I spełnia się na nich proroctwo Izajasza, które mówi: Słuchając, będziecie słyszeć, ale nie zrozumiecie i patrząc, będziecie widzieć, ale nie zobaczycie.
15 Utyło bowiem serce tego ludu, stępiały ich uszy i zamknęli swe oczy, żeby przypadkiem oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, a sercem nie zrozumieli i nie nawrócili się, i żebym ich nie uzdrowił.
16 Ale błogosławione wasze oczy, bo widzą, i wasze uszy, bo słyszą.
17 Bo zaprawdę powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło widzieć to, co wy widzicie, ale nie zobaczyli, i słyszeć to, co wy słyszycie, ale nie usłyszeli." - Ewangelia Mateusza 13:9-17 Uwspółcześniona Biblia Gdańska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz