Popularne posty

czwartek, 18 czerwca 2015

jak nie bać się wojny krachu ciężkich czasów część 3najnowsza czwarta część : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/11/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/11/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html

" I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim, dano moc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz. (5) A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej. (6) I usłyszałem jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj. " - Objawienie Jana 6:4-6 Biblia Warszawska 

W czasach pokoju, dostatku za denara - czyli dniówkę można było kupić od kilku do kilkunastu miar pszenicy ale jak widać wojna doprowadzi do załamania ekonomii, załamania produkcji i dostaw towarów. Tak że zamiast np ok 10 miar pszenicy za denara kupi się tylko jedną. 
Przyszłe wielkie wojny będą miały wydźwięk globalny, Ich skutki będą odczuwalne na całej ziemi. Jedni odczują wojnę bezpośrednio - np gdy miasta w których mieszkają zostaną obrócone w pył, a inni odczują to np tylko ekonomicznie przez wzrost cen towarów i usług, lub przez niedobór różnych towarów. 

                            POWRÓT  KARTEK ?

,,  Reglamentacja – wprowadzone na stałe lub czasowo ograniczenie wolnego obrotu pewnymi dobrami lub towarami, spowodowane przeważnie niedostatkiem tych dóbr lub towarów i koniecznością ich racjonowania; zjawisko typowe dla gospodarki okresu wojennego i tuż po wojnie, a także, w różnych formach, dla ekonomiki państw socjalistycznych.
Reglamentację określają przepisy wydane przez administrację państwową. Reglamentację wprowadzano przeważnie wraz z emisją różnego rodzaju bonów towarowych i kartek żywnościowych (po 1981), uprawniających do nabycia ściśle określonej ilości pewnego towaru.
Niemcy i tereny okupowane podczas II wojny światowej -  Reichskarte für Urlauber (karta dla żołnierzy podczas urlopu), na 5 dni – 1,74 kg chleba, 200 g mięsa, 110 g masła, 50 g margaryny, 125 g marmolady, 150 g cukru, 40 g surogatu kawy, 30 g sera, 100 g innych produktów (Nährmittel)
    Lebensmittelkarte dla nie-Niemców dorosłych i młodzieży ponad 14 lat w Generalnym Gubernatorstwie, na sierpień 1944 – chleb 8 kg, produkty zbożowe 200g, marmolada 500g, kawa 125 g, cukier 300g, 4 kupony „F” na mięso, 7 kuponów „A” (różne).

PRL  Kartka na mięso „M-I”, na sierpień 1989[1] – mięso – 2 kg + 700 g woł., ciel. z kością + kupon rezerwa „3”
    Kartka na mięso „M-II” na sierpień 1989[1] – mięso – 3 kg + 1 kg woł., ciel. z kością + 3 kupony rezerwy („5”, „6”, „M-II”) " - wikipedia


Jeździec mający wagę w swojej ręce - pokazuje niedobory żywności i wydzielanie jej na wagę - czyli reglamentację. Wielkie wojny zniszczą światowy system ekonomiczny, pojawi się hiperinflacja i wielka drożyzna w jednych regionach świata, a w innych głód.

" A kiedy złamię podporę waszego chleba, dziesięć kobiet będzie piec wasz chleb w jednym piecu. Będą wam wydzielać chleb na wagę, wy zaś będziecie wprawdzie jeść, ale się nie nasycicie " - 3 Księga Mojżeszowa 26:26 Biblia Warszawska


" Potem rzekł do mnie: Synu człowieczy! Oto Ja uszczuplę w Jeruzalemie zapas chleba, tak że będą jeść chleb odważony i w strachu i będą pić wodę odmierzoną i w przerażeniu, (17) aby im brakło chleba i wody, i aby każdy poszczególny z nich zadrżał i zginął z powodu własnej winy. " - Księga Ezechiela 4:16-17 BW 

Koń kary i jeździec mający wagę w ręce nie oznaczają dobrobytu. Te wydarzenia będą szokiem m.in dla ludzi pochłoniętych materializmem, konsumpcjonizmem. Wizja reglamentacji towarów dla ludzi przyzwyczajonych że mają wszystko pod ręką i w sklepie za rogiem - to szok. Brak jakiegoś jedzenia, jakiś towarów to dla wielu dzisiejszych ludzi niewyobrażalne. Również wizja wielkich podwyżek danych towarów to nie do wyobrażenia dla wielu. 
Wojna to straszna rzecz, a braki towarów, czy wielka drożyzna to najłagodniejsze jej skutki. Niestety większość ludzi gardzi przykazaniami miłości, więc paliwo do wojen jest dostępne. 


Te wszystkie rzeczy nie będą "wielkim uciskiem" ale początkiem boleści. Wojna opisana w Objawieniu 6 i jej skutki to, to samo wydarzenie co opisane w Ewangeliach : " Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami. 8 Lecz to wszystko jest początkiem boleści. " - Ewangelia Mateusza 24:7-8 Uwspółcześniona Biblia Gdańska 

Wielki ucisk ma nadejść co najmniej kilka lat później i będzie dotyczył tych którzy nie pójdą za antychrystem - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/poczatek-bolesci-to-kwestia-przyszosci.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/poczatek-bolesci-to-kwestia-przyszosci.html  - ci którzy pójdą za antychrystem przez te kilkadziesiąt miesięcy będą radować się, korzystać z dobrobytu. 


Wracając do "miarki pszenicy za denara" lub "trzech miarek jęczmienia za denara" to ten okres dotyczyć będzie wszystkich ludzi. Wtedy będzie wielka drożyzna dla wszystkich. Ale podczas późniejszego wielkiego ucisku ci którzy pójdą za Chrystusem, a odrzucą antychrysta niczego nie kupią. Natomiast ci którzy pójdą za antychrystem będą mieć wielki dostatek. 
Podczas początku boleści, gdy załamie się ekonomia, nadejdą wojny to wielu się załamie bo nie będą mogli sobie pozwolić na różne rzeczy - albo nie będą dostępne, albo będą bardzo drogie. A przecież szatan wmawia światu że należy "korzystać" ze wszystkiego ma maxa i wszystko ci się należy więc takie czasy, trudne czasy, bieda, wielka drożyzna, wielkie bezrobocie będą wielkim szokiem dla ludzi którzy nie widzą niczego innego ponad ten świat i jego rzeczy, ponad to ciało, to życie. Dla takich ludzi to będą szczególnie trudne czasy. Al tacy później masowo pójdą za antychrystem.

Natomiast każdy uczeń Zbawiciela Jezusa Chrystusa powinien mieć taką postawę jak apostoł Paweł : " Nie mówię tego z powodu niedostatku, bo nauczyłem się poprzestawać na tym, co mam. 12 Umiem uniżać się, umiem też obfitować. Wszędzie i we wszystkim jestem wyćwiczony: umiem być syty i cierpieć głód, obfitować i znosić niedostatek. 13 Wszystko mogę w Chrystusie, który mnie umacnia. " - list apostoła Pawła do Filipian 4:11-13 Uwspółcześniona Biblia Gdańska 

Obyśmy jeśli mamy dostatek potrafili z niego korzystać aby nie być przesyconym i nasze serce nie było przy przyziemnych rzeczach - abyśmy się nie zamartwiali że je stracimy itd. I abyśmy potrafili również żyć w niedostatku, biedzie - abyśmy się tym nie zamartwiali. Jesteśmy tylko gośćmi na ziemi, pielgrzymami - nasza ojczyzna jest w niebie i tam powinien być nasz skarb. 

Więc nawet jeśli przyszedł głód na nas, to bądźmy dobrej myśli. Co by się nie stało z nami to wszystko będzie dla nas ku dobru o ile będziemy trwać przy Zbawicielu, gdy będziemy przestrzegać Jego przykazań, nauk. Jeśli przyjdzie nam umrzeć, czy zostać zabitymi to skończy się nasza pielgrzymka - zmartwychwstaniemy, przy zmartwychwstaniu spotkamy się ze Zbawcą. A jeśli będzie nam dane żyć to dalej będziemy mogli być świadkami miłości Zbawiciela, Jego zmartwychwstania, powrotu. Dalej będzie można mówić Ewangelię. 

Jesteśmy w nieskończenie lepszej sytuacji niż ludzie nie należący do Zbawcy, nie będący Jego uczniami. Oni choćby i mieli miliardy z każdym dniem zbliżają się do swego końca, my z każdym dniem jesteśmy bliżej nieśmiertelności przez zmartwychwstaniu lub przemienienie - 1 list apostoła Pawła do Koryntian 15:51-54

                                UKRAINA ....

 http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-gigantyczny-problem-ukrainy-owoce-gnija-na-polkach,nId,1834760 : "Olesia Verchenko spogląda na kilka sczerniałych awokado ułożonych na półce w lokalnym supermarkecie. Ich cena wzrosła niemal dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, choć naklejka na nich głosi, że można je kupić z 25-procentową zniżką. - Nie sądzę, żeby ktokolwiek kupował jeszcze awokado, dlatego właśnie gnije na półkach - wyjaśnia Verchenko.....Podczas gdy reszta Europy desperacko stara się pozbyć niskiej inflacji, Ukraina zmaga się z gwałtownym wzrostem cen. To kolejny na długiej liście problemów wynikających z wojny domowej z  prorosyjskimi bojownikami.....Verchenko kupowała dawniej czekoladki firmy Roshen, która należy do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Płaciła za nie wówczas 80 ukraińskich hrywien za kilogram (ok 14 zł), teraz kosztują 203 (ponad 35 zł).  - W cenie tych cukierków widać wpływ inflacji - tłumaczy. Drastycznie wzrosły ceny wielu produktów - między innymi herbaty, jabłek, czy świeżej ryby.
Za szklaną szybą widać kawałki ciasta. Obok nich widnieją ceny nie za kilogram towaru, jak było dawniej, ale za 100 gram. - Wcześniej zawsze podawano cenę za kilogram, ale teraz wydawałaby się ona zbyt wysoka, byłoby tam wiele cyfr - mów 37-latka. - W ten sposób wygląda to lepiej. Przecież nie chodzi o to, aby odstraszyć klientów - dodaje.
60-letni Wiktor Halavin, kierowca autobusu, narzeka z kolei, że za prąd i wodę w swoim mieszkaniu płaci ogromne rachunki. - Chleb kosztował kiedyś 4 hrywny, teraz kosztuje 7 - dodaje. Mężczyzna stoi obok swojego żółtego autobusu, w ręku trzymając papierosa i mówi: "To zdecydowanie zbyt duża rewolucja w naszych życiach"

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1388151,Panika-w-Kijowie-Ludzie-wykupuja-wszystko-ze-sklepow : "Przerażeni pikującym kursem hrywny Ukraińcy ruszyli w tych dniach do sklepów, by nabyć tam najważniejsze artykuły spożywcze. W kijowskich supermarketach półki z kaszą, olejem, mąką i solą są puste " 

Podczas gdy reszta Europy desperacko stara się pozbyć niskiej inflacji, Ukraina zmaga się z gwałtownym wzrostem cen. To kolejny na długiej liście problemów wynikających z wojny domowej z  prorosyjskimi bojownikami.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-gigantyczny-problem-ukrainy-owoce-gnija-na-polkach,nId,1834760#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Podczas gdy reszta Europy desperacko stara się pozbyć niskiej inflacji, Ukraina zmaga się z gwałtownym wzrostem cen. To kolejny na długiej liście problemów wynikających z wojny domowej z  prorosyjskimi bojownikami.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-gigantyczny-problem-ukrainy-owoce-gnija-na-polkach,nId,1834760#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Podczas gdy reszta Europy desperacko stara się pozbyć niskiej inflacji, Ukraina zmaga się z gwałtownym wzrostem cen. To kolejny na długiej liście problemów wynikających z wojny domowej z  prorosyjskimi bojownikami.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-gigantyczny-problem-ukrainy-owoce-gnija-na-polkach,nId,1834760#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
                 CO  NIEMOŻLIWE  DLA  LUDZI,  MOŻLIWE  DLA  BOGA

Strach przed głodem czy wojną, lub innymi rzeczami czy istotami nie prowadzi do niczego dobrego, ale absorbuje serce, obciąża umysł. Taki człowiek nie czuwa.


" Pilnujcie się, aby wasze serca nie były obciążone obżarstwem, pijaństwem i troską o to życie, aby ten dzień was nie zaskoczył. " - Ewangelia Łukasza 21:34 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

 

   Bóg wielokrotnie udowadniał, że może nakarmić kogoś w beznadziejnej sytuacji - beznadziejnej według ludzkiego osądu. Ale co niemożliwe dla ludzi, dla Boga jest możliwe. Wszystko jest możliwe dla Boga." Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to rzecz niemożliwa, ale nie u Boga; albowiem u Boga wszystko jest możliwe " - Ewangelia Marka 10:27 Biblia Warszawska.

40 lat na pustyni :
 ,, Zachowaj też w pamięci całą drogę, którą Pan, Bóg twój, prowadził cię przez czterdzieści lat po pustyni, aby cię ukorzyć i doświadczyć, i aby poznać, co jest w twoim sercu, czy będziesz przestrzegał jego przykazań, czy nie. (3) Upokarzał cię i morzył cię głodem, ale też karmił cię manną, której nie znałeś ani ty, ani nie znali twoi ojcowie, aby dać ci poznać, iż człowiek nie samym chlebem żyje, lecz że człowiek żyć będzie wszystkim, co wychodzi z ust Pana. (4) Twoja odzież nie zniszczała na tobie ani twoja noga nie nabrzmiała przez te czterdzieści lat " - 5 Mojżeszowa 8:2-4 BW


jeśliby na nas przyszedł również głód to nie załamujmy się, nie panikujmy, nie obrażajmy się na Chrystusa, ale bądźmy wierni Mu zawsze, bo to może element naszego ukorzenia albo doświadczenia lub zbadania czy będziemy przestrzegać przykazań czy nie. 


Eliasz i kruki :
"Wtedy Eliasz Tiszbita z Tiszbe w Gileadzie rzekł do Achaba: Jako żyje Pan, Bóg Izraela, przed którego obliczem stoję, że nie będzie w tych latach rosy ani deszczu, tylko na moje słowo. (2) I doszło go takie słowo Pana: (3) Odejdź stąd, a udaj się na wschód i ukryj się nad potokiem Kerit, który wpływa od wschodu do Jordanu. (4) Z potoku tego będziesz pił, a krukom nakazałem, aby cię tam żywiły. (5) Poszedł więc i postąpił według słowa Pana; odszedłszy, zamieszkał nad potokiem Kerit, który wpływa od wschodu do Jordanu. (6) Kruki zaś przynosiły mu chleb i mięso rano oraz chleb i mięso wieczorem, a z potoku pił wodę " - 1 Księga Królewska 17:1-6 Biblia Warszawska

 Eliasz i wdowa z Sarepty :
"Ale mówię wam zgodnie z prawdą, że wiele wdów było w Izraelu za dni Eliasza, gdy niebo było zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował na całej ziemi;26 Jednak Eliasz nie został posłany do żadnej z nich, tylko do pewnej wdowy z Sarepty Sydońskiej." - Ewangelia Łukasza 4:25-26 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

" Lecz po pewnym czasie wysechł potok, gdyż nie było deszczu w tym kraju. (8) I wtedy doszło go takie słowo Pana: (9) Wstań i idź do Sarepty, która należy do Sydonu, i zamieszkaj tam. Oto nakazałem pewnej tamtejszej wdowie, aby cię żywiła. (10) Wstał więc i poszedł do Sarepty, a gdy wchodził do bramy miasta, oto pewna wdowa zbierała tam drwa. Odezwał się więc do niej tymi słowy: Przynieś mi nieco wody w naczyniu, abym się napił. (11) A gdy ona szła, aby nabrać, zawołał jeszcze na nią: Przynieś mi też, proszę, kawałek chleba. (12) Lecz ona odpowiedziała: Jako żyje Pan, Bóg twój, że nie mam nic upieczonego, a tylko garść mąki w dzbanie i odrobinę oliwy w bańce. Oto właśnie zbieram trochę drwa, potem pójdę i przyrządzę to dla siebie i dla mojego syna, a gdy to zjemy, to chyba umrzemy. (13) Lecz Eliasz rzekł do niej: Nie bój się! Idź i zrób, jak powiadasz, lecz najpierw przyrządź mi z tego mały placek i przynieś mi go, dla siebie zaś i syna swojego przyrządzisz później. (14) Gdyż tak mówi Pan, Bóg Izraela: Mąka w garncu nie wyczerpie się, Oliwy w bańce nie zabraknie Aż do dnia, kiedy Pan spuści deszcz na ziemię. (15) Poszła więc i postąpiła według słowa Eliasza, i mieli co jeść, ona i on, i jej rodzina, dzień w dzień. (16) Mąka w garnku nie wyczerpała się, oliwy w bańce nie zabrakło według słowa Pana, które wypowiedział przez Eliasza. " - 1 Królewska 17:7-16 BW


Elizeusz i setka ludzi :
,, Potem przyszedł pewien człowiek z Baal-Szalisza i przyniósł dla męża Bożego chleby z pierwszego ziarna, dwadzieścia chlebów jęczmiennych i wór świeżego ziarna. A on rzekł: Daj to tym ludziom, niech się najedzą. (43) A jego sługa rzekł: Jakże mam to dać dla setki ludzi? A on na to: Daj to tym ludziom, niech się najedzą. Gdyż tak mówi Pan: Najedzą się i jeszcze pozostanie. (44) A gdy im to dał, najedli się i jeszcze zostawili według słowa Pańskiego " - 2 Księga Królewska 4:42-44 BW

                           Boża moc większa niż głód

 Głód i inne doświadczenia, trudy dotykały tak Zbawiciela, jak i apostołów i uczniów Chrystusa na przestrzeni historii. Wielu również dzisiaj cierpi głód i inne rzeczy ale nie załamują się, nie gorszą ale trwają w wierze, są wierni. I jeśliby przyszły na nas te rzeczy to również powinniśmy być wierni Zbawcy. Boża moc której udziela Chrystus swym uczniom jest większa niż głód i inne trudne doświadczenia, stany więc nie powinniśmy się bać że nie podołamy. Bo w swej mocy nie podołamy, ale gdy będziemy opierać się w 100 % na Chrystusie a nie na sobie to zwyciężymy, zachowamy wierność nawet w głodzie.

" Któż nas odłączy od miłości Chrystusa? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? " - Rzymian 8:35 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


" Aż do tej chwili cierpimy głód i pragnienie, jesteśmy nadzy, policzkowani i tułamy się; " - 1 Koryntian 4:11 UBG

W trudzie i znoju, często w czuwaniu, w głodzie i pragnieniu, często w postach, w zimnie i nagości; " - 2 Koryntian 11:27 UBG 


więzienie, choroby, czy głód będą dotykać chrześcijan : "Wtedy król powie do tych, którzy będą po jego prawej stronie: Przyjdźcie, błogosławieni mego Ojca, odziedziczcie królestwo przygotowane dla was od założenia świata.35 Byłem bowiem głodny, a daliście mi jeść, byłem spragniony, a daliście mi pić, byłem obcym, a przyjęliście mnie; 36 Byłem nagi, a ubraliście mnie, byłem chory, a odwiedziliście mnie, byłem w więzieniu, a przyszliście do mnie." - Mateusz 25:34-36 UBG
Załóżmy że przychodzi ciężki głód na jakiś obszar, kraj. Podczas gdy ogromna większość głodujących panikowałaby, kradła, popełniała samobójstwa, rabowała i tak dalej, to chrześcijanie w głodzie powinni jak zawsze być światłością i zachowywać przykazania miłości, być przykładem zaufania Chrystusowi. 
Powinni zachowywać spokój i nie robić tego co robią ludzie bezbożni - nawet w głodzie nie wolno łamać przykazań - nie wolno kraść, napadać, popełniać samobójstwa itd. Więc głód może być kolejną okazją do okazywania świadectwa wierności Chrystusowi, pokazywać moc przemienionego życia. Pokazywać nadzieję, żywą nadzieję pokładaną w Chrystusie i jego obietnicy zmartwychwstania. 
Ludzie ze świata nie mają takiej nadziei ale mają ciemność, beznadzieję więc tym bardziej w trudnych czasach powinniśmy zachowywać spokój i pokładać nadzieję w żywym Chrystusie i Jego obietnicach. Zachowywanie przykazań i posiadanie nadziei w trudnych czasach jest wiarygodne dla bezbożnych. Łatwo mówić o sobie jestem uczniem Chrystusa - gdy są czasy dobrobytu, dostatku. Ale mówić tak o sobie i przestrzegać słów Chrystusa w trudnych, ciężkich czasach to żywe świadectwo. Żywy przykład, żywy dowód działania Pana i Boga Jezusa Chrystusa który wstawia się za nami u OJCA. 

 Posiadanie pokoju ducha, radości ze zbawienia, nadziei na zmartwychwstanie - w czasie wojny, głodu, w więzieniu itp okolicznościach pokazuje że mamy wiarę. W trudnych okolicznościach posiadanie tych rzeczy pokazuje że nasza wiara to nie tradycja, to nie martwa religijność, ale rzeczywistość. Bycie uczniem, naśladowcą nawet w głodzie może przyciągnąć ludzi do Chrystusa. Żywy przykład nadziei w Chrystusie , pokoju ducha, niezłomności w czynieniu przykazań miłości może pociągnąć ludzi.
" Oto oko Pana jest nad tymi, którzy się go boją, Nad tymi, którzy spodziewają się łaski jego, (19) Aby ocalić od śmierci dusze ich I podczas głodu zachować przy życiu. (20) Dusza nasza oczekuje Pana, On pomocą naszą i tarczą naszą. (21) W nim bowiem raduje się serce nasze, Bo zaufaliśmy jego świętemu imieniu. (22) Niech spocznie na nas łaska twoja, Panie, Ponieważ w tobie mamy nadzieję! " - psalm 33:18-22 Biblia Warszawska 


bądźmy sprawiedliwi i niewinni nawet jeśli przyjdzie głód, to prędzej czy później zostaniemy z niego wyzwoleni : " sprawiedliwych Pan podeprze. (18) Pan troszczy się o dni niewinnych, Przeto dziedzictwo ich trwać będzie na wieki. (19) Nie będą zawstydzeni w złym czasie, A w dniach głodu będą nasyceni " - psalm 37:17b-19 Biblia Warszawska 
Tak jak pisałem, te nasze obecne ciała przeminą. Czy ktoś będzie zbawiony czy potępiony to te ciała przeminą. Czy przeminą za sprawą wojny, głodu, choroby czy morderstw to nie ma dla nas znaczenia, bo mamy obietnicę zmartwychwstania w nowych ciałach - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/athanasia-chrzescijanie-beda-miec-nowe.html : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/athanasia-chrzescijanie-beda-miec-nowe.html


Jedna śmierć jest mniej bolesna od drugiej, jedna jest szybsza a druga trwa dłużej ale nie zapominajmy że jesteśmy dziećmi Bożymi. Kiedyś byliśmy dziećmi diabła ale przeszliśmy ze śmierci do życia. Ojciec i Syn nas nie zostawią samych. Udzielą nam potrzebnej mocy abyśmy byli wierni zawsze i wytrwali do końca, nawet jeśli przyjdzie nam uwielbić Boga swą śmiercią jak Piotr to Bóg udzieli nam tej samej mocy co Piotrowi. Bez niej Piotr zaparł się Pana, ale kilkadziesiąt lat później w mocy której udziela Chrystus uwielbił Boga w swej śmieci, nie zaparł się w obliczu śmierci męczeńskiej. Boża moc jest wystarczająca aby być wiernym czy to w czasie głodu, czy w wiezieniu, czy w obliczu śmierci i w każdych innych okolicznościach :


" Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Gdy byłeś młodszy, opasywałeś się i chodziłeś, gdzie chciałeś. Gdy jednak się zestarzejesz, wyciągniesz swoje ręce, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz. 19 Powiedział to, dając znać, jaką śmiercią miał uwielbić Boga. A to powiedziawszy, rzekł mu: Pójdź za mną. " - Ewangelia Jana 21: 18-19 UBG


naszym priorytetem powinno być szukanie Królestwa Bożego i sprawiedliwości Bożej a wtedy Bóg zatroszczy się o nas. Jeśli zamartwiamy się co będziemy jeść, pić itd to te rzeczy nas pochłaniają i spychają Królestwo Boże na dalszy plan, również wtedy sprawiedliwość zaczyna znikać z naszego życia. szatan kreuje różne kryzysy na ziemi abyśmy wpadli właśnie w sidła trosk, zamartwiania się. 
Nie chodzi aby olać pracę lub poszukiwanie pracy jeśli ktoś jest bezrobotny, ale chodzi o to aby nie zamartwiać się, nie obciążać serca, ale ufać Chrystusowi że pokieruje nami, wskaże nam drogę, pomoże nam. To nie wyklucza np składania CV do różnych zakładów pracy czy podejmowaniu innych działań. Ja np składam CV w różne miejsca i powierzam wszystko Panu Jezusowi - mówiąc że jeśli chce może dać mi pracę tu albo tam. Ale niech się stanie wola Jego a nie moja, nie zamartwiam się co będę jadł, co pił gdy przyjdą wojny i ciężkie czasy. A nadejdą również one i do Polski. Gdy nadejdą wielkie wojny dotkną również Polski. Oby w jak najmniejszym i najdelikatniejszym stopniu ale dotkną, ale nie powinniśmy się trwożyć, zamartwiać. Jeśli wiemy że mamy obietnicę zmartwychwstania i życia wiecznego w nowym wszechświecie i w nowych ciałach, gdzie wszystko będzie idealne i wspaniałe to dlaczego mamy się zamartwiać, trwożyć. Tak robią ludzie którzy nie mają nadziei. 


" Dlatego mówię wam: Nie troszczcie się o wasze życie, co będziecie jeść albo co będziecie pić, ani o wasze ciało, w co będziecie się ubierać. Czyż życie nie jest czymś więcej niż pokarm, a ciało niż ubranie?
26 Spójrzcie na ptaki nieba, że nie sieją ani nie żną, ani nie zbierają do spichlerzy, a jednak wasz Ojciec niebieski żywi je. Czy wy nie jesteście o wiele cenniejsi niż one?
27 I któż z was, martwiąc się, może dodać do swego wzrostu jeden łokieć?
28 A o ubranie dlaczego się troszczycie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną; nie pracują ani nie przędą.
29 A mówię wam, że nawet Salomon w całej swojej chwale nie był tak ubrany, jak jedna z nich.
30 Jeśli więc trawę polną, która dziś jest, a jutro zostanie wrzucona do pieca, Bóg tak ubiera, czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary?
31 Nie troszczcie się więc, mówiąc: Cóż będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: W co się ubierzemy?
32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Wie bowiem wasz Ojciec niebieski, że tego wszystkiego potrzebujecie.
33 Ale szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a to wszystko będzie wam dodane.
34 Dlatego nie troszczcie się o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy sam się zatroszczy o swoje potrzeby. Dosyć ma dzień swego utrapienia. " - Ewangelia Mateusza 6:25-34 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


Podczas panowania antychrysta nie będzie głodu w poszczególnych regionach świata, a tylko dla tych co nie pójdą za nim. Ale w prawdziwym Królestwie i w nowych ciałach - uczniowie Chrystusa już nigdy nie zaznają głodu :


"Nie zaznają już głodu ani pragnienia, nie porazi ich słońce ani żaden upał; 17 Ponieważ Baranek, który jest pośrodku tronu, będzie ich pasł i poprowadzi ich do żywych źródeł wód, i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu. " - Objawienie Jana 7:16-17 UBG 

 " Nie będą łaknąć ani pragnąć, nie dokuczy im gorący wiatr ni żar słoneczny, bo ten, który lituje się nad nimi, będzie ich prowadził i zawiedzie ich do krynicznych wód " - Księga Izajasza 49:10 Biblia Warszawska - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7339 - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7339


część 4 : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/11/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html -  http://mieczducha888.blogspot.com/2015/11/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html
część 2 : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/03/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich_28.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/03/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich_28.html

część 1 :   http://mieczducha888.blogspot.com/2015/03/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/03/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html

5 komentarzy:

 1. Mateusz 21:34 zmień na Łukasz 21:34

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za wskazanie pomyłki, już ją poprawiłem - pozdrawiam

   Usuń
 2. część 4 : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/11/jak-nie-bac-sie-wojny-krachu-ciezkich.html

  ,

  OdpowiedzUsuń
 3. "Kiedyś byliśmy dziećmi diabła"
  Prosze zmien to

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego ?? , przecież to prawda. Z natury każdy jest dzieckiem gniewu, jest sługą grzechu czyli duchowym dzieckiem diabła i potrzebuje narodzenia się na nowo w Chrystusie, aby być dzieckiem Bożym ...

   " Kto popełnia grzech, jest z diabła, gdyż diabeł od początku grzeszy. Po to objawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła.
   9 Każdy, kto się narodził z Boga, nie popełnia grzechu, bo jego nasienie w nim pozostaje i nie może grzeszyć, gdyż narodził się z Boga.
   10 Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabła: Każdy, kto nie czyni sprawiedliwości, nie jest z Boga, jak i ten, kto nie miłuje swego brata." - 1 list apostoła Jana rozdział 3

   , pozdrawiam Dominik

   Usuń