Popularne posty

środa, 2 września 2015

nie będzie pochwycenia przed 2019 rokiem część 1


" Prosimy was, bracia, przez wzgląd na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa i nasze zgromadzenie się przy nim;
2 Abyście nie tak łatwo dali się zachwiać w waszym umyśle i zatrwożyć się ani przez ducha, ani przez mowę, ani przez list rzekomo przez nas pisany, jakoby już nadchodził dzień Chrystusa.
3 Niech was nikt w żaden sposób nie zwodzi. Ten dzień bowiem nie nadejdzie, dopóki najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia; " - 2 list apostoła Pawła do Tesaloniczan 2:1-3 Uwspółcześniona Biblia Gdańska 

Wiele osób błądzi w temacie pochwycenia - m.in dlatego że błędnie interpretują powyższy fragment.  Zanim Chrystus zgromadzi przy sobie swych wierzących - żywych i zmarłych wpierw przyjdzie wielkie odstępstwo - wielu chrześcijan przeniknie światem, będzie dzieliło Chrystusa z grzechami, poządliwościami, marnościami lub całkiem porzucą Chrystusa. Również zanim nadejdzie pochwycenie, wpierw nadejdzie człowiek grzechu - zwierzę/bestia - antychryst - 8 król.

Dopóki nie nadejdzie antychryst nie będzie pochwycenia - nie będzie zgromadzenia uczniów przy Panu i Zbawicielu Jezusie Chrystusie. Ludzie mówiący, że pochwycenie może nadejść w każdej chwili - mylą się. Mylą się ci którzy mówią że pochwycenie nadejdzie przed antychrystem. Tak jasno i wyraźnie mówi 2 list do Tesaloniczan, a potwierdzenie tego jest również w innych natchnionych biblijnych Pismach, ale to temat na osobny wpis.

M.in Biblia Warszawska - ma nie dzień Chrystusa ale dzień Pański, ale to nic nie zmienia, ponieważ ma również słowa o "zgromadzeniu się przy nim" - wg tego należy interpretować Dzień Pański z Biblii Warszawskiej. Ten dzień to ten sam dzień co np :

" On też utwierdzi was aż do końca, abyście byli nienaganni w dniu naszego Pana Jezusa Chrystusa " - 1 Koryntian 1:8 UBG 

" Wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, żeby duch był zbawiony w dniu Pana Jezusa " - 1 Koryntian 5:5 UBG 


" Jak już po części nas zrozumieliście, że jesteśmy waszą chlubą, jak i wy naszą w dniu Pana Jezusa." - 2 Koryntian 1:14 UBG

" Będąc tego pewien, że ten, który rozpoczął w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Jezusa Chrystusa. " - Filipian 1:6 UBG


" Abyście mogli rozpoznać to, co lepsze, żebyście byli szczerzy i bez zarzutu na dzień Chrystusa " - Filipian 1:10 UBG

" Zachowując słowo życia, abym mógł się chlubić w dniu Chrystusa, że nie na próżno biegłem i nie na próżno pracowałem. " - list apostoła Pawła do Filipian 2:16 UBG 


"dzień naszego Pana Jezusa Chrystusa" , "dzień Pana Jezusa" , "dzień Chrystusa" to ten sam dzień o którym mówi apostoł Paweł 2 liście do Tesaloniczan 2:2. Zgromadzenie się przy Panu Jezusie w ten dzień Chrystusa czy dzień Pański z Biblii Warszawskiej to jest to samo wydarzenie co to :


" A nie chcemy, bracia, abyście byli w niepewności co do tych, którzy zasnęli, abyście się nie smucili, jak drudzy, którzy nie mają nadziei. (14) Albowiem jak wierzymy, że Jezus umarł i zmartwychwstał, tak też wierzymy, że Bóg przez Jezusa przywiedzie z nim tych, którzy zasnęli. (15) A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli. (16) Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie, (17) potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem. (18) Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy." - 1 Tesaloniczan 2:13-18 Biblia Warszawska 

Ale jak pisze apostoł Paweł, że nasze zgromadzenie się przy Panu Jezusie nie nadejdzie zanim nie przyjdzie wcześniej wielkie odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu - antychryst - ósmy król. 

 Jeśli ktoś się na siłę upiera że Dzień Pański ma jedno tylko znaczenie i oznacza wg niego tylko dzień gniewu to niech uzna że m.in przekład Warszawski i inne mające "dzień Pański" się mylą a rację mają w tym przypadku np : Biblia Gdańską, UBG czy m.in King James Version lub Young's Literal Translation które mają : "Dzień Chrystusa" i " day of Christ" 

Dowodem na to jest że dzień o którym mówi drugi werset jest równy "naszemu zgromadzeniu się przy Nim "

Pochwycenie nie nadejdzie przed antychrystem, a antychryst nie nadejdzie zanim nie nadejdzie m.in wojna opisana w 8 rozdziale księgi Daniela : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/antychryst-i-wojsko-niebianskie.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2014/09/antychryst-i-wojsko-niebianskie.html

na dziś dzień jeszcze nie rozpoczął się początek boleści, a nawet gdyby się rozpoczął dzisiaj to wiele wody upłynie w Wiśle zanim do władzy nadejdzie antychryst - prawdziwy antychryst ten opisany w Biblii, a nie jakieś marionetki. Bo wierzę że np taką imitacją, marionetką będzie osoba która zasiądzie w tzw 3 świątyni w Jerozolimie. Prawdziwy antychryst nadejdzie dopiero później i jeśli już to zniszczy tą marionetkę z 3 świątyni. Antychryst ma poniżyć, czy obalić trzech królów - czy jest to dosłowna czy symboliczna liczba, to w tej "trójcy" może zawierać się ta podstawiona osoba z trzeciej świątyni, która wg mnie będzie tam celowo ustawiona, aby np antychryst gdy ją zniszczy został uznany przez chrześcijan Mesjaszem a Jego królestwo - 1000 letnim Królestwem. 

"wielkie znaki i cuda" - Mateusz 24:24 to będą m.in lub głównie imitacje biblijnych wydarzeń, osób. Imitacje proroctw biblijnych, imitacje proroczego działania Chrystusa - tak że wielu wierzących będzie święcie przekonanych że oto spełniają się Boże obietnice, że spełniają się proroctwa biblijne - ale nie będą to Boże obietnice i proroctwa biblijne, ale imitacje diabelskie które będą groźne nawet dla wybranych jak mówi Pismo. Ale i to jest temat na całkiem osobny wpis. Wielu nie rozpozna między Bożymi obietnicami a ich imitacjami, wielu nie rozróżni między imitacjami proroctw biblijnych, imitacjami osób i rzeczy opisanych w Biblii, od diabelskich podróbek tych proroctw, osób i rzeczy. 

"imitacja antychrysta zasiądzie w 3 świątyni " - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=8417

Oczywiście plan, zwiedzenie szatana mogą być jeszcze głębsze - może pozerów podających się za Mesjasza, a celowo ukazywanymi też jako antychryst biblijny będzie więcej niż ten z trzeciej świątyni. W swoim czasie wszystko będzie jawne dla prawdziwych uczniów. Natomiast jestem pewien na 100 % że w 3 świątyni nie będzie zasiadał antychryst - 8 król ale imitacja lub jedna z imitacji.

Wracając do tematu pochwycenia. Więc nie nadejdzie ono przed objawieniem się antychrysta. Antychryst ma panować, mieć moc działania przed 3.5 roku a nie 7 lat. Wielki ucisk ma trwać 3.5 roku a nie 7 lat. Osoby wyznające pochwycenie przed objawieniem się antychrysta często mówią błędnie że antychryst ma panować 7 lat i że wielki ucisk ma trwać 7 lat ale Biblia mówi co innego np : Objawienie Jana 13:5 , [ Mateusz 24:15-21 - porównaj z Księgą Daniela 12:11 ]. 

Pochwycenie nie nadejdzie w roku 2015. 
Pochwycenie nie nadejdzie w roku 2016.
Pochwycenie nie nadejdzie w roku 2017.
Pochwycenie nie nadejdzie w roku 2018. 

Zanim nadejdzie antychryst, wpierw przez 3.5 roku będą działać symboliczni dwaj świadkowie - (nie będzie to ani Mojżesz, ani Eliasz, ani Henoch ani żaden dawny prorok). Zanim nadejdzie antychryst wpierw musi powstać czwarte królestwo z dziesięcioma rogami i siedmioma głowami. Ale zanim ono nadejdzie wpierw jak pisałem musi przyjść wojna opisana w 8 rozdziale Księgi Daniela, wpierw musi nadejść gigantyczna wojna i jej owoce, oraz kilka innych rzeczy : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/poczatek-bolesci-to-kwestia-przyszosci.html - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/poczatek-bolesci-to-kwestia-przyszosci.html

Więc prędzej niż w 2019 roku nie będzie pochwycenie, bo prędzej niż w 2019 roku nie będzie antychrysta, który ma poprzedzać "nasze zgromadzenie się" przy Panu Jezusie - 2 Tesaloniczan 2:2. 
Osobiście uważam, że droga od początku boleści/wojny z księgi Daniela do objawienia się antychrysta który będzie miał moc działania przez 3.5 roku - będzie trwać dłużej niż 3.5 roku - możliwe że ok 7-10 lat - ale to tylko moje zdanie i nie jest to nic pewnego, bo może ten okres będzie trochę dłuższy niż te około 3.5 roku, ale z drugiej strony może być sporo dłuższy niż 3.5 roku. 
Na pewno będzie to co najmniej 3.5 roku.

Podany jest cały szereg wydarzeń, rzeczy i osób które będą poprzedzać objawienie się antychrysta. To nam wystarczy. Ale wielu jak pisałem da się oszukać imitacjom diabła - celowo przed szatana wykreowanym wydarzeniom, osobom i rzeczom które będą miały tylko pozory biblijnych ale ci którzy nie będą szli całym sercem za Chrystusem uwierzą w nie. 

Mamy wrzesień 2015 rok - antychryst nie nadejdzie prędzej niż za 3.5 roku, więc pochwycenia nie będzie jak pisałem, ani w tym roku, ani w 2016, 2017 i w 2018 roku. Ci którzy nie wierzą mi czy Pismu że spotkanie z Panem, zgromadzenie się przy Nim nie nadejdzie zanim nie nadejdzie odstępstwo i zanim nie objawi się antychryst - ci mogą wyrywać kartki z kalendarza i patrzeć na upływające dni, tygodnie, miesiące i lata a ich pochwycenie nie nadejdzie. Pierwszy zawód czeka tych, którym sugeruje się, lub wmawia że pochwycenie nadejdzie we wrześniu 2015 roku lub w okolicach września :"tetradowe oszustwo nie będzie pochwycenia we wrześniu 2015 roku "http://mieczducha888.blogspot.com/2015/06/tetradowe-oszustwo-nie-bedzie.html


         wg mnie pochwycenie będzie gdzieś  na początku 3.5 rocznego panowania antychrysta


 Jeszcze jedna rzecz : NIE WIERZĘ W POCHWYCENIE ANI PRZED ANTYCHRYSTEM, ALE I NIE WIERZĘ W POCHWYCENIE PO WIELKIM UCISKU, ALE WG MNIE ONO NADEJDZIE GDZIEŚ NA POCZĄTKU WIELKIEGO UCISKU. GDZIEŚ NA POCZĄTKU PANOWANIA ANTYCHRYSTA. Ale o tym napiszę w osobnym wątku, gdzie pokaże dowody biblijne na to. 

Pan Jezus w Ewangelii Mateusza 24, Marka 13, Łukasza 17, Łukasza 21 nie przypadkowo podał cały szereg znaków. Gdy uczniowie zapytali go - jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata (świata grzechu i grzeszników, a nie planety czy ludzkości) to mógł przecież powiedzieć od razy, że nikt z ludzi nie będzie znał dnia i godziny i że będzie jak w czasach Noego czy Lota i mógł dodać czuwajcie. Ale Zbawiciel wymienił cały szereg rzeczy które sprawią że Jego prawdziwi uczniowie będą wiedzieć, że jest blisko. Dnia i godziny nie będą znać, ale będą wiedzieć że jest blisko. Znajomość tych wszystkich znaków wymienionych przez Zbawiciela nie sprawi że ktoś będzie znał dzień i godzinę. Ale uczniowie będą wiedzieć że jest blisko, bardzo blisko.
Również początek 5 rozdziału 1 list do Tesaloniczan, który jest pisany w kontekście pochwycenie - jest nawiązaniem do mowy o pochwyceniu z 1 Tesaloniczan 4:13-18, mówi że prawdziwie wierzący nie będą zaskoczeni jak żyjący w ciemności : 1 Tesaloniczan 5:4. 

" I opowiedział im przypowieść: Popatrzcie na drzewo figowe i na wszystkie drzewa.
30 Gdy widzicie, że już wypuszczają pąki, sami poznajecie, że lato jest już blisko.
31 Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, iż blisko jest królestwo Boże. " - Ewangelia Łukasza 21:29-31 UBG - przy czym drzewo figowe to po prostu drzewo figowe a nie państwo ze stolica w Tel Avivie które nie powinno być nazywane Izraelem, bo nie jest Izraelem Bożym. Nie jest spełnieniem proroctw. Pan powiedział również o innych drzewach - w jednym i drugim przypadku chodziło mu i drzewa - rośliny wieloletnie. "Pan Jezus prawdziwym Izraelem" - http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7339 Pojawiają się już zapowiedzi pochwycenia na następne lata : na rok 2016, na 2017, na 2018, na 2019, na 2020, na 2021, 2022, 2023, 2024, 2025 i tak dalej. Dalej będzie próba zwodzenia uczniów Pana, dalej będzie próba zachwiania wiarą i wypaczenia biblijnych tekstów. Nie nakręcacie się datami. Nie nakręcajcie się światowymi zdarzeniami które na siłę są podpinane pod Biblię i mają nakręcać was. Nie nakręcajcie się, na spokojnie czytajcie Biblię, umacniajcie się w Chrystusie, prośmy Pana o mądrość, zrozumienie biblijnego przekazu, i aby nikt i nic nas nie zwiodło. Żadne imitacje, podróbki. Żadne demoniczne znaki, cuda aby nas nie zwiodły, abyśmy nie wpadli w żadne pułapki szatana. abyśmy zawsze potrafili rozróżnić między biblijnym spełnieniem, biblijnym wydarzeniem a diabelskimi podróbkami biblijnych rzeczy, diabelskimi podróbkami proroctw biblijnych. 

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np "rapture in 2016" i pojawia się masa stron. Wystarczy wpisać np "rapture in 2017" , "rapture in 2018" , "rapture in 2019", ,,rapture in 2020", albo "rapture in 2025" i tak dalej i pojawia się masa stron. Nie traćcie czasu na przeglądanie ich - bo to będzie strata czasu, pokazuję tylko że dalej będzie miało miejsce to błędne postępowanie, nauczanie. Każdy z nich pewnie myśli że ma rację i jak widzicie możemy się spodziewać w przyszłym roku i w każdym następnym nowych dat pochwycenia. Jak nie wrzesień 2015 roku, to pojawi się inna data i znowu jacyś ludzie wyjmą z Biblii - z kontekstu jakieś wersety i będą głosić że pochwycenie jest blisko i znowu masa ludzi da się nabrać a potem się zawiodą. 

Znowu będą się nakręcać różnymi światowymi rzeczami, które mają tylko pozory biblijnych wydarzeń i będą podawać swoje daty. Ludzie tak na prawdę nie idący za Chrystusem, albo którzy są gdzieś na początku poznania natchnionej biblijnej relacji są jak chorągiewki na wietrze. Dlatego trzeba umacniać się dzień w dzień w Chrystusie i prosić go o zrozumienie, poznanie natchnionych Pism. Zostawcie te chore światowe spiski, światowe zdarzenia i nie interpretujcie Biblii wg nich, bo zbłądzicie. 

Podsumowując : ci którzy wierzą że pochwycenie może nadejść w każdej chwili - mylą się. Zawiodą się w swych błędnych przekonaniach. Oby nie byli wśród tych, którzy będą odstępcami. Oby ci którzy nauczają błędnie że pochwycenie może nadejść w każdej chwili, przed objawieniem się antychrysta - oby nie załamali się, nie zgorszyli gdy sami się przekonają że zbłądzili. I aby ci którzy ich słuchali nie złościli się na nich, nie czuli ni złego do nich. Oby dla wszystkich wierzących w pochwycenie przed antychrystem, - oby było to wszystko lekcją ku zbudowaniu, i aby dane im było poznać prawdę. Oby gdy zobaczą że ich nauka o pochwyceniu upadła, oby zobaczyli że i ten który zasiada w 3 świątyni nie jest tytułowym antychrystem, ale diabelską marionetką, lub jedną z marionetek która będzie/będą poprzedzać tytułowego antychrysta, który dla wielu chrześcijan będzie spełnieniem proroctw mesjańskich - ale ci zwiedzeni chrześcijanie sami zapracują sobie na zwiedzenie. Nie będą szli całym sercem za Panem Jezusem i nie będą słuchać biblijnych wskazań.


Minie rok 2015, 2016, 2017, 2018 a może wiele następnych, a pochwycenia jak nie było tak i nie będzie zanim nie nadejdzie cały szereg różnych wydarzeń oraz :


" Prosimy was, bracia, przez wzgląd na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa i nasze zgromadzenie się przy nim;
2 Abyście nie tak łatwo dali się zachwiać w waszym umyśle i zatrwożyć się ani przez ducha, ani przez mowę, ani przez list rzekomo przez nas pisany, jakoby już nadchodził dzień Chrystusa.
3 Niech was nikt w żaden sposób nie zwodzi. Ten dzień bowiem nie nadejdzie, dopóki najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia; " - 2 list apostoła Pawła do Tesaloniczan 2:1-3 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

 Nasze zgromadzenie się przy Zmartwychwstałym nie nastąpi : "
dopóki najpierw nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia " - nie wiem jak wy ale ja wierzę natchnionym przez Chrystusa i strzeżonym przez Niego - Pismom biblijnym. Sami się przekonacie, że pochwycenie nie będzie w najbliższych latach. Zwolennicy pochwycenia przed objawieniem się antychrysta - mieli nie widzieć i nie doświadczyć wielu rzeczy. Ale zobaczą i doświadczą ich i wtedy się przekonają że biblijny tekst miał rację a to oni źle interpretowali m.in 2 list apostoła Pawła do Tesaloniczan 2:1-3 i różne inne. Sami się o tym przekonają gdy pochwycenia nie będzie, a będą rzeczy których mieli nie widzieć i nie doświadczyć. Oby wtedy przyznali się do błędu przed samymi sobą i poszli do Chrystusa o mądrość i zrozumienie. Oby nie dali sobie wmówić że Biblia się myli. Nie Biblia się nie myli, ale to oni się mylą.


 " Uważajcie, żeby was ktoś nie obrócił na własną korzyść przez filozofię i próżne oszustwo, oparte na ludzkiej tradycji, na żywiołach świata, a nie na Chrystusie.
9 Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa. " - Kolosan 2:8-9 UBG 

6 komentarzy:

 1. Świetny tekst, czekam z niecierpliwością na kontynuację :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzieś w okolicach poniedziałku - wtorku postaram się napisać drugą część. Proszę pomódl się aby ten wpis był jasny, zrozumiały i prawdziwy. Z niecierpliwością czekaj na Chrystusa i Jego Słowo które pan objawia :) , pozdrawiam

   Usuń
 2. Tekst dobry ale kolega musi się jeszcze dużo nauczyć. Wiele błędów i uproszczeń. Brak znajomości podstaw greki widać z analizy tekstu. Tradycyjne ujmowanie egzegetyczne tekstu itp. Życzę dalszej analizy......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. możesz dokładnie nakreślić o czym piszesz ??

   , pozdrawiam Dominik

   Usuń
 3. Moim zdaniem autor pomylił Pochwycenie, które ma nadejść w każdej chwili i wierzący zostaną porwani do nieba aby nie przechodzili tych wydarzeń, które mają nadejść na ziemi, czyli wojna, NWO, chipy, antychryst z Dniem Pańskim, czyli Powtórnym Przyjściem Chrystusa, to są dwa osobne wydarzenia. Teksty z Biblii przytoczone w tym artykule dotyczą Powtórnego Przyjścia Chrystusa głównie, kiedy odbędzie się Boży Sąd nad wszystkimi i następnie nastanie obiecane 1000 letnie Królestwo Boże, kiedy szatan zostanie związany i wszyscy żyjący w Chrystusie Ci porwani przy pochwyceniu zstąpią na ziemię i razem z tymi osądzonymi na Sądzie Bożym będą Królować z Chrystusem 1000 lat na Nowym Niebie i Nowej Ziemi, wtedy już nie będzie zła. Dopiero po 1000 latach Królestwa Bożego szatan zostanie wypuszczony i wtedy odbędzie się Sąd Ostateczny. Jedni pójdą na zatracenie wieczne, inni na życie wieczne. Powtórne Przyjście, Pochwycenie i Królestwo Boże nastąpi jeszcze za naszego pokolenia, według Proroctw Bożych i Maryi. Nie zapominajmy jeszcze o Wielkim Ostrzeżeniu, które ma nadejść w połowie Wielkiego Ucisku, który rozpoczął się w 2012 roku(Wielki Ucisk).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie pomyliłem - część 2 : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/09/nie-bedzie-pochwycenia-przed-2019_7.html

   , chipy to prawdopodobnie imitacja, Biblia podaje wydarzenia i osoby które będą poprzedzać znamię, a na dziś dzień jeszcze ich nie ma i przez co najmniej kilka lat nie będzie.

   Co do Marii : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/02/wystarczalnosc-chrystusa-upadek.html

   , wielki ucisk ma trwać 3.5 roku i nadal jest kwestią przyszłości - Ewangelia Mateusza 24:15 i zobacz Mt 24:21


   , dam ci dobrą radę - uwierz prawdziwej Ewangelii : http://mieczducha888.blogspot.com/2017/01/mam-juz-dzisiaj-zycie-wieczne-i-to-bez.html


   , pozdrawiam Dominik

   Usuń