Popularne posty

piątek, 13 stycznia 2017

Przesądy - dlaczego nie boje się ich i nie wierzę im
przesąd :  «wiara w tajemnicze, nadprzyrodzone związki między zjawiskami, w fatalną moc słów, rzeczy i znaków; też: praktyki wynikające z tej wiary» - Słownik Języka Polskiego PWN.

Dzisiaj w piątek 13 stycznia-  wiele osób pewnie nie wychodzi z domów, lub boi się, lęka dzisiejszego dnia - 13 dnia i to jeszcze piątku. Ale jak chrześcijanin powinien reagować na takie rzeczy i czy może wierzyć w przesądy ??


Kto wierzy przesądom nie poznał w pełni JEZUSA CHRYSTUSA. Nie oznacza to, że każdy kto nie wierzy w przesądy, zna GO, ale na 100 % każdy kto wierzy przesądom nie poznał prawdziwego Zbawiciela. Nie ufa MU, nie zna JEGO mocy, nauk, obietnic. 


Dlaczego miałbym się lękać "piątku 13 " albo "soboty 14", lub "czwartku 12" ?? ...... liczby nie rządzą wszechświatem, ale rządzi NIM - wszechmogący JEZUS CHRYSTUS - za wolą swojego OJCA i ku JEGO chwale. 

KTO UFA PRZESĄDOM, NIE UFA ZBAWICIELOWI JEZUSOWI CHRYSTUSOWI. Może komuś się wydaje, że może mieć jedno i drugie ale nie może. 


Wiara w przesądy to rodzaj BAŁWOCHWALSTWA. A to jest grzech. Występuje też jakiś rodzaj magicznego myślenia, jakieś czarodziejstwo ... 


" Ale bojaźliwi, niewierzący, obrzydliwi, mordercy, rozpustnicy, czarownicy, bałwochwalcy i wszyscy kłamcy będą mieli udział w jeziorze płonącym ogniem i siarką. To jest druga śmierć " - Objawienie Jana 21:8 UBG


Zdarza się, że niektóre budynki nie mają 13 piętra. W niektórych samolotach nie ma rzędu oznaczonego liczbą : 13 itd. Wiara w zabobony, przesądy zniewala, prowadzi do irracjonalnych zachowań. 

Chrześcijanin - uczeń, naśladowca Chrystusa wie, że nic nie dzieje się przypadkowo. Wie, że jego życie, los świata jest w rękach BOGA. Wie, że CHRYSTUSOWEGO PLANU nie pokrzyżuje nikt i nic - ani złe duchy czyli upadłe, zbuntowane anioły. Ani żadni ludzie. Ani nic innego - żaden piątek 13, czarny kot, rozbite lustro itd. To są bzdury dla prawdziwie wierzącego w JEZUSA CHRYSTUSA. 

Kot czarny, biały czy nawet czerwony :) może mi przebiegać drogę 1000 razy dziennie i nic mi się nie może stać przez to. Mój BÓG liczy wszystkie włosy ma mojej głowie. Bez JEGO przyzwolenia wróbel nie może spaść na ziemię a co dopiero człowiek. Może coś na mnie przyjść np - wypadek ale tylko gdy PAN dopuści do tego, a to zawsze jest ku dobremu. 

Często coś na człowieka przychodzi z powodu głupoty ludzkiej, zawodności ludzkich wynalazków itd ale nawet wtedy dzieje się nadal doskonały Boży plan a nie ślepy przypadek, czy pech bo jest piątek 13, ktoś przeszedł pod drabiną czy stłukł lustro ... 


Łapanie się za guzik gdy widzi się kominiarza nie przynosi szczęścią. Tak samo inne przesądne czynności. Podkowa na ścianie, tłuczenie kieliszków na ślubie i tysiące innych nie gwarantują szczęścia. Szczęście wg bezbożnego świata to przeważnie - zdrowie, pieniądze, cielesne piękno, możliwość zaspakajania tysięcy pożądliwości. W świecie jest to pojęcie względne. Jednak żadne zabobony nie gwarantują szczęścia, i żadne zabobonne czynności nie chronią przed nieszczęściem. 


Grzech przynosi duchową ruinę, chaos. Jak ktoś nie wierzy prawdziwie, że ZBAWICIEL ŻYJE i podtrzymuje cały wszechświat oraz że ma wszystko pod kontrolą to zostaje mu np wiara w zabobony, przesądy, ślepe szczęście, pecha i uciekanie przed czarnym kotem, obawa w piątek 13-tego i tak dalej. A oprócz tego bezsensowne podążanie z każdym dniem do trumny, no bo "zmartwychwstania nie ma" , " nit nie wie co jest po śmierci" itd ... 


" Mój czas jest w twoich rękach " - Psalm 31:15 UBG - czas mojego życia jest w ręku JEZUSA CHRYSTUSA. ON może wszystko dać i dopuścić aby wszystko zabrano. Ale JEGO dopusty zawsze są ku dobru ... 
ON ma ma wszystko pod kontrolą ON - JEZUS CHRYSTUS - PAN i BÓG - a nie czarny kot, albo  stado czarnych kotów. 
ON a nie, nie witanie się z kimś przez próg. 
ON a nie trzymanie kciuków.
ON a nie, nie przechodzenie pod drabiną.
ON a nie jemioła w domu.
ON a nie podkowa na ścianie.
ON a nie spadająca gwiazda.
ON a nie rozsypana sól lub zbite lustro.
ON a nie kominiarz i guziki.
ON a nie obsypywanie ryżem.
ON a nie chuchanie na pieniądze.
ON a nie, nie wstawanie lewą czy prawą nogą.
ON a nie liczba 7 czy 666. 
ON a nie jakieś wstążki, kokardki przy wózku dziecięcym czy łóżeczku. 
ON a nie krzyżowanie palców
ON a nie jakieś inne rzeczy o zabarwieniu okultystycznym, magicznym itd. 
ON JEZUS CHRYSTUS - PAN i BÓG ma nieskończoną mądrość, moc i siłę - od podtrzymuje przy istnieniu cały wszechświat - od cząstek elementarnych po gromady galaktyk. Ten kto tylko JEMU nie ufa - nie jest mądry. 

" PAN udaremnia zamiary narodów, niweczy zamysły ludów.11 Zamiar PANA trwa na wieki, myśli jego serca z pokolenia na pokolenie. " - Psalm 33:10-11 UBG
Wiara w przesądy to niewiara w CHRYSTUSA, panującego nad wszystkim i mającym wszystko pod kontrolą, PAN w piątek 13 tak samo ma wszystko pod kontrolą jak w inne dni. Ale wielu się boi, oby poznali prawdziwego JEZUSA CHRYSTUSA i w NIM złożyli zaufanie, wiarę a nie diabelskich, kłamliwych, antychrześcijańskich przesądach. 

Dobra Nowina o JEZUSIE CHRYSTUSIE - ZBAWICIELU - KRÓLU WSZECHRZECZY niszczy przesądy i strach spowodowany nieznajomością PANA.


" Dowiedzieli się o tym wszyscy, zarówno Żydzi, jak i Grecy, którzy mieszkali w Efezie. A na nich wszystkich padł strach i było uwielbione imię Pana Jezusa.
18 Wielu też tych, którzy uwierzyli, przychodziło i wyznawało, i ujawniało swoje uczynki.
19 I wielu z tych, którzy się parali sztukami magicznymi, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich. Obliczono ich wartość i stwierdzono, że wynosi pięćdziesiąt tysięcy srebrników.
20 Tak potężnie rosło i umacniało się słowo Pańskie. " - Dzieje Apostolskie 19:17-20 UBG - oni palili okultystyczne księgi po uwierzeniu Ewangelii, Chrystusowi. Wierzący w przesądy, zabobony powinni też uwierzyć i "spalić" je w ogniu Ewangelii o ZMARTWYCHWSTAŁYM JEZUSIE CHRYSTUSIE.


NIE można dwóm panom służyć - albo CHRYSTUS albo przesądy, zabobony - które są przeciwieństwem prawdziwej wiary i za którymi stoi diabeł - ojciec kłamstwa. 

Jedni boją się liczny "13" inni boją się liczny "666" - ale ani jedna ani druga sama w sobie nie jest zła i nie należy się ich lękać. To że np coś kosztuje np 6 złotych 66 groszy albo 666 złotych - to ma być uważane za diabelskie ?? :) absurd :) 

Jeśli ktoś myśli że np w numerze telefonu ma 666, albo na rejestracji samochodu ma 666, albo kupił coś za 666 złotych, albo ma coś innego z liczbą 666 - i uważa że to przyniesie mu zło itd - to też jest przesądny mimo że 666 występuje w Biblii. Ale ani ta ani żadna inna liczba nie jest zła sama w sobie, przesądny człowiek nadaje jej coś złego - jak np 13. Piątek 13. 7 lat nieszczęścia itd. 


KOMU UFASZ ?? - WSZECHMOGĄCEMU JEZUSOWI ?? - jeśli tak to nie masz lęków przed 13-tką. Nie boisz się gdy czarny kot przebiega ci drogę. Nie zważasz na to że stłukłeś lustro = nie uważasz że będziesz miał 7 lat nieszczęścia. Nie boisz się innych przesądów, zabobonów bo wiesz że to diabelskie bajki. Wiesz że twój PAN JEZUS CHRYSTUS jest z tobą po wszystkie dni - Ewangelia Mateusza 28:20. 

" PAN jest pasterzem moim ... Choćbym nawet chodził doliną cienia śmierci, zła się nie ulęknę, bo ty jesteś ze mną " - Psalm 23


" Jeśli Bóg za nami, któż przeciwko nam? " - list do Rzymian 8:31 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

" ja jestem z wami przez wszystkie dni " - Ewangelia Mateusza 28:20 Biblia Warszawska

NIE BĘDĘ przesądnie "TRZYMAŁ KCIUKÓW" - właściwie teraz jednego kciuka :) , ALE BĘDĘ W PRAWDZIWEJ WIERZE SIĘ MODLIŁ ZA KOGOŚ i PROSIŁ PANA O ŁASKĘ, POMOC oraz TO CO DOBRE WEDŁUG JEGO WOLI.


PAN i BÓG [ m.in Ewan. Jana 20:28 ]JEZUS CHRYSTUS  jest większy niż miliony, czy miliardów demonów razem wziętych. nie musimy się bać ... ON panuje nad wszystkim. ON ma moc, władzę nad wszelkim stworzeniem, w tym nad demonami : " Gdyż w nim mieszka cieleśnie cała pełnia Bóstwa.
10 I jesteście dopełnieni w nim, który jest głową wszelkiej zwierzchności i władzy " - list apostoła Pawła do Kolosan 2:9-10 UBG


WIERZYSZ CHRYSTUSOWI - NIE WIERZYSZ PRZESĄDOM.
JEŚLI WIERZYSZ PRZESĄDOM, NIE UFASZ CHRYSTUSOWI i NIE ZNASZ GO.  WYBIERAJ - JEDNO albo DRUGIE1 komentarz:

  1. komu będziemy poddani - TEMU, który uciszał wzburzone morze i wiatr. Temu który chodził po wodzie, wzbudzał martwych czy swojemu zwodniczemu sercu, bezbożnemu światu i diabelskim naukom, tradycjom ??

    OdpowiedzUsuń