Popularne posty

niedziela, 11 czerwca 2017

Nieśmiertelność o rok bliżej część 2 meta wieczności


Dokładnie rok temu - 11 czerwca 2016 roku - leżałem na bloku operacyjnym w krytycznym stanie, po wypadku. Operacje miałem od godziny 19.00 do 05.00 rano.
Minął rok czasu, ale to był najlepszy rok mojego dotychczasowego życia. Mimo amputacji ręki, i innych obrażeń fizycznych, to duchowo jestem mocniejszy niż rok temu, coraz mocniejszy dzięki PANU JEZUSOWI, który jest i będzie zawsze przy mnie, ze mną.... Słowo BOŻE jest zawsze prawdziwe i niezawodne : " ci, którzy zaufali PANU nabierają siły ".


Nabrałem siły, bo zaufałem PANU. Wiem, że mam przebaczone, mam w NIM - w żywym CHRYSTUSIE niewyczerpane źródło łaski - nie tylko ku przebaczeniu, ale i ku świętemu życiu, ku wyzwoleniu z mocy grzechów w procesie uświęcenia. Wiem, że mam już teraz, dzisiaj życie wieczne i wiem, że PAN JEZUS mówi mi : " wystarczy ci moja łaska " -- a więc ON udzielał będzie sił, abym w każdym czasie, w każdych okolicznościach pozostał MU wierny, posłuszny. Przynosił tylko chwałę, a nigdy hańbę i wydawał dobre owoce, dawał dobre świadectwo. ....... PANIE daj w pełni, doskonale poznać TWOJĄ miłość, abyśmy NIĄ byli przejęci, zachwyceni, poruszeni, radujący się : " My poznaliśmy i uwierzyliśmy w miłość, którą ma Bóg do nas " - 1 list apostoła Jana 4:16a" Lecz powiedział mi: Wystarczy ci moja łaska. Moja moc bowiem doskonali się w słabości. Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa.
10 Dlatego mam upodobanie w słabościach, w zniewagach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach ze względu na Chrystusa; gdy bowiem jestem słaby, wtedy jestem mocny. " - 2 list apostoła Pawła do Koryntian 12:9-10

 Jak szybko mija czas. Minął rok - dla mnie w sumie 11 miesięcy, bo miesiąc byłem w śpiączce, a wtedy nie odczuwa się  upływu czasu - jak w śmierci : "śmierć - nie będzie cie tak jak nie było " - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/07/smierc-nie-bedzie-cie-tak-jak-nie-byo.html
Ale mimo wszystko jak szybko zleciało. Pamiętam jak wpadłem pod koła tej ciężarówki. Pamiętam jak leżałem pod kołami.
  Pamiętam jak mówiłem wtedy do Władcy Wszechrzeczy czyli Zbawiciela i Pana JEZUSA CHRYSTUSA słowami : " PAN JEZUS jest mim pasterzem, choćbym nawet szedł doliną cienia śmierci zła się nie ulęknę, bo TY jesteś ze mną " - wiedziałem że umieram. Mimo że nie czułem żadnego bólu, to wiedziałem że moje życie gaśnie ...

Jednak nie zgasło. ON miał wszystko pod kontrolą. To nie było na śmierć, ale ku chwale Bożej i dzisiaj mogę dawać dobre świadectwo, aby ufać PANU, iść całym sercem za NIM. Oddać MU wszystko i w swoim obecnym stanie np po amputacji ręki, jestem jeszcze bardziej wiarygodny. CHWAŁA PANU - JEGO drogi są nieskończenie wyższe niż nasze. JEGO MYŚLI są nieskończenie wyższe niż nasze, więc nie kłóćmy się z NIM nigdy. Nie narzekajmy nigdy na NIEGO. Nie obrażajmy się nigdy na NIEGO. Nie poddawajmy w wątpliwość JEGO opieki, troski, miłości, mądrości. Nie ufajmy sobie, nie słuchajmy swojego serca.Rok bardzo szybko minął, ale tak samo szybko minie nam reszta życia. Popatrzmy na minione wieki, na pokolenia, który były przed nami. Tak samo minie obecne pokolenie. Najważniejsze żebyśmy mieli pokój z BOGIEM - Rzymian 5:1 - a wtedy zniknie lęk przed spotkaniem z BOGIEM, bo będziemy pewni zbawienia - Efezjan 2:6-10. Pewni posiadania życia wiecznego, uniknięcia przyszłego sądu - Ewangelia Jana 5:24. 

Nie obejrzymy się nawet a nadejdzie dzień spotkania z Chrystusem - nasze codzienne wybory pokazują czy ON jest skarbem w naszych sercach, czy może nasze serce wypełnione, oddane są światu i jego bezbożnym rzeczom, pożądliwościom. Więc nasze codzienne życie, jak spędzamy tzw wolny czas, czego pragniemy, o czym myślimy, o co zabiegamy - to pokazuje kto jest PANEM naszym ...


Po co dostaliśmy dzisiejszy dzień ?? Żeby spędzać go tak jak nam się podoba, czy tak jak podoba się PANU JEZUSOWI ?? ...... " Mówię więc: Postępujcie w Duchu, a nie spełnicie pożądania ciała.
17 Ciało bowiem pożąda na przekór Duchowi, a Duch na przekór ciału; są one sobie przeciwne, tak że nie możecie czynić tego, co chcecie." - Galacjan 5:16-17 UBG

Dostaliśmy dzisiejszy dzień aby oddawać w NIM chwałę i dziękczynieniu - dawcy życia. Jeśli inaczej spędziliśmy czas to zmarnowaliśmy go. Każdy dzień z NIM i dla NIEGO. ON wszystkim we wszystkim. Dopomóż w tym PANIE JEZU - abyśmy nie marnowali czasu, aby w naszych sercach nie było świata i jego rzeczy, grzechów. Daj PANIE przynosić ci chwałę, a nigdy hańbę. Nigdy hańbę, zawsze chwałę.


Codziennie umiera około 160.000 osób [ sto sześćdziesiąt tysięcy ], tyle statystycznie umrze dzisiaj. Jeśli obudzimy się rano - to w jakim celu Wszechmocny Chrystus da nam się obudzić ?? Żebyśmy spełniali pożądliwości ?? , może żebyśmy gromadzili skarby ziemskie ?? , może żebyśmy miłowali bezbożny świat i jego rzeczy ??
Nie po to jak PAN pozwoli obudzimy się jutro. Jeśli PAN da nam jutrzejszy dzień, to tylko żebyśmy wychwalali JEGO i OJCA. Żebyśmy IM dziękowali. Żebyśmy żyli na ich chwałę, dawali dobre świadectwo wiary innym ludziom i mówili im o ŻYWYM ZBAWICIELU i JEGO KRWI.

Dziękczynienie, chwała - tyle chce PAN od NAS, bo tylko tyle możemy dać OJCU i SYNOWI. 
ONI mają wszystko, nic IM nie brakuje - dzięki NIM wszystko istnieje. ONI wszystko stworzyli, w tym nas - więc co mielibyśmy im dać ?? Nie potrzebują jak my : wody, jedzenia, ubrania itd. Stworzenie swojemu Stwórcy nic nie może dać oprócz swojego serca.

ON chce naszych serc i naszej miłości z których wypływała będzie prawdziwa, czysta chwała i dziękczynienie. Dziękujmy PANU, dziękujmy OJCU. Chwalmy ich - a to wszystko z miłości, bo ONI pierwsi nas umiłowali i pokazali to ostatecznie na krzyżu. 

Co za łaska i dar - mogę dziękować Stwórcy i wychwalać Stwórcę z miłości. Tylko tyle i aż tyle, bo nic więcej nie mogę i ON niczego więcej nie chce, bo ma wszystko inne. Stworzył nas z miłości i do życia w miłości do NIEGO. 

Nie przeżyłem wypadku abym żył dla grzechu, marności, pożądliwości, głupstw światowych ale żebym jeszcze w tym bezbożnym świecie i upadłym, przemijającym ciele - dziękował MU, chwalił GO - kochał i głosił prawdy o NIM - innym ludziom. 


Nieśmiertelność o rok bliżej.
 http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/athanasia-chrzescijanie-beda-miec-nowe.html : " athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała  "

O rok jest bliższe cudowne, niewysłowione spotkanie z PANEM JEZUSEM na obłokach ... biegnijmy wytrwale, dobrą drogą - Jan 14:6 - bo meta wieczności, jest coraz bliżej. Rok bliżej od momentu gdy leżałem pod kołami TIRA i w tle jeszcze tylko słyszałem sygnał karetki lub straży pożarnej ... z każdym dniem bliżej chwalebnego ciała, doskonałego świata gdzie nie będzie zła, śmierci, łez. Gdzie będzie tylko doskonała radość, doskonałe piękno, doskonała miłość i doskonała świętość ... ROK BLIŻEJ .... KOLEJNY DZIEŃ BLIŻEJ :  "Wspomnienia przeminą mądre wykorzystywanie czasu - żyj jak święty " - http://mieczducha888.blogspot.com/2015/07/wspomnienia-przemina-madre.htmlnieśmiertelność o rok bliżej część 1 : http://mieczducha888.blogspot.com/2014/12/niesmiertelnosc-o-rok-blizej.html


2 komentarze:

  1. Ten wpis jest mi szczególnie bliski, bo pojawia się pytanie w moim umyśle „dlaczego żyję ? „. Jestem w nieco podobnej sytuacji do Ciebie, to znaczy chodzi o dyskomfort fizyczny. Mam obietnicę uzdrowienia, wyglądam go już długo...Czy on się zdarzy ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. witaj, od kogo masz obietnice uzdrowienia ?? . W chwalebnych ciałach już nigdy nie będzie żadnych chorób, uszkodzeń, braków a w tych one są - w perspektywie wieczności to może być na plus ... pozdrawiam

      Usuń