Popularne posty

czwartek, 29 czerwca 2017

prezent od Chrystusa dla ciebie - do zbawienia nie potrzeba ludzi i organizacji religijnych część 3


Każdy z nas pewnie dostał kiedyś prezent, podarunek od drugiego człowieka. Sami również pewnie choć raz sprawiliśmy komuś prezent, podarek. 

Jak poczułby się ktoś, kto dałby nam jakiś prezent, podarunek a my chcielibyśmy zapłacić tej osobie za to co nam dała ?? Byłaby zdziwiona, zszokowana i tłumaczyłaby że to prezent, dar - a więc nie przyjmie żadnych pieniędzy. Za prezent, dar nie płaci się inie przyjmuje zapłaty.... Jeśli dalej upieralibyśmy się, że chcemy zapłacić za ten prezent, podarunek to byłoby to obraźliwe dla tej osoby. Takie zachowanie z naszej strony byłoby nie na miejscu. Tej osobie byłoby przykro że za prezent chcemy zapłacić jak za towar w sklepie. Przykro by jej było, że nie rozumiemy czym jest prezent, dar. 

PAN JEZUS oferuje nam dar przebaczenia, dar uświęcenia, dar życia wiecznego a tak wiele osób próbuje zapłacić za te dary. Ale niemożliwe jest zapłacić za te dary. Tylko doskonały, bezgrzeszny JEZUS CHRYSTUS ofiarowując na krzyżu swoje życie mógł zapłacić za grzechy i dać możliwość przebaczenia, zbawienia. My w przeciwieństwo do NIEGO zgrzeszyliśmy np kłamstwem, więc sami nigdy nie osiągniemy życia wiecznego. Nie możemy sami zmazać nawet jednego grzechu. ROBIMY WIELKĄ GŁUPOTĘ, SZKODZIMY SOBIE i OBRAŻAMY BOGA gdy nie przyjmujemy łaskawego daru życia wiecznego, a sami próbujemy zapłacić, zapracować sobie. 

        Za prezenty, dary się nie płaci u ludzi, a co dopiero u DOSKONAŁEGO W ŚWIĘTOŚCI, DOBROCI BOGA ... SYN zapłacił swoim życiem za wszystko dlatego oferuje wszystko za darmo, z łaski jako dar, więc nie obrażajmy GO przez swoje niedowiarstwo - nie próbujmy religijnymi czynami, dobrymi uczynkami zapracować, zasłużyć na łaskę, zbawienie bo to niemożliwe. Przyjmijmy BOŻE DARY i trwajmy w nich codziennie, dziękujmy za nie. Te dary można przetracić - zbawiennie można stracić - nie zróbmy takiej głupoty, ale nie zróbmy innej głupoty nie próbujmy zapracować na zbawienie, bo to niemożliwe : http://mieczducha888.blogspot.com/2017/03/mam-juz-dzisiaj-zycie-wieczne-czesc-2.html

Gdybyśmy sami mogli zapłacić za grzechy to OJCIEC nie posłałby swojego UMIŁOWANEGO SYNA na straszną krzyżową śmierć i na 33.5 roku na tą ziemię. Syn by przyszedł inaczej, ogłosił swoje nauki i wrócił do nieba bez kenozy i bez śmierci na krzyżu. Jak my poczulibyśmy się gdybyśmy dali prezent, podarunek np mamie lub tacie a oni chcieliby zapłacić za to, dać nam pieniądze za to co im daliśmy w prezencie. Powiedzielibyśmy : " mamo, tato ja wam to daje a nie sprzedaje. To prezent a za prezent, dar ode mnie dla was a za prezenty, dary nie płaci się i nie przyjmuje się zapłaty. "
     Rodzice upierają się przy swoim i mówią że chcą za to zapłacić nam. Smutno by nam było. Dalej byśmy tłumaczyli że to prezent i nie potrzeba nic w zamian. Poprosilibyśmy aby schowali pieniądze, bo nic od nich nie weźmiecie, bo to w końcu prezent, dar od was dla nich. 
     Jakbyście się poczuli gdyby rodzice pocztą wysłaliby wam pieniądze za ten prezent, dar ?? , albo włożyli pieniądze do koperty i zostawili gdzieś u was w pokoju ?? Przykro by wam było, że nie chcą od was prezentu, daru ale chcą zapłacić za niego jak za towar w sklepie. 


Nie słuchajmy diabła, który nauczał nas od małego, że musimy zapracować na zbawienie, że musimy zasłużyć na zbawienie, że musimy przypodobać się BOGU - a to wszystko przynosi paraliżujący strach, wyniszczającą niepewność - czy BÓG mnie kocha, czy mi przebaczył, czy jestem już wystarczająco dobry, czy przypodobałem MU się. Ofiara SYNA daje wszystko za darmo, nie trzeba się bać spotkania twarzą w twarz z NIM, nie trzeba próbować zapracować sobie bo SYN zapłacił już i oferuje wszystko jako dar z łaski. Nie obrażajmy GO i nie depczmy po JEGO krwi próbując zapłacić za to co oferuje za darmo, jako dar .... "Zapłatą bowiem za grzech jest śmierć, ale darem łaski Boga jest życie wieczne w Jezusie Chrystusie, naszym Panu. " - list do Rzymian 6:23 

Nic nie możemy dodać do ofiary SYNA bo jest doskonała.
Nie możemy zapracować, zasłużyć na łaskę Bożą, bo wtedy nie byłaby łaską ale zapłatą - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/05/ewangelia-prawdziwej-aski-do-zbawienia.html

Najpierw jest zbawienia, a potem dobre uczynki a nie na odwrót jak naucza diabeł przez religie - List apostoła Pawła do Efezjan 2:8-10.
To wszystko prowadzi do prawdziwej świętości, do prawdziwych uczynków Chrystusowych bo Chrystus w tym darmowym pakiecie zbawienia daje też DUCHA ŚWIĘTEGO. Ewangelia Prawdziwej Łaski daje mi pokój ducha, daje mi chęci aby jeszcze bardziej trwać w Chrystusie i być jak ON. Daje mi wolność, od strachu przed śmiercią - od strachu przed stanięciem przed NIM twarzą w twarz, ale przeciwnie daje mi w sercu myśli : może dzisiaj ostatni dzień mojej pielgrzymki. Sen śmierci będzie jak chwilka ( brak świadomości) i ujrzę już mojego kochanego Zbawiciela 😊😊😊
   Religia tego nie da, ale ona każe za dary BOŻE płacić samemu aby człowieka usidlić, zniewolić, rozbić, zniszczyć przez niepewność i samoistne próby zbawienia.


                                                                                        WESELNA SZATA
" Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił wesele swemu synowi ... 
Idźcie więc na rozstaje dróg i zaproście na wesele wszystkich, których spotkacie.
10 Wtedy słudzy ci wyszli na drogi i zgromadzili wszystkich, których spotkali, złych i dobrych. I sala weselna napełniła się gośćmi.
11 A gdy król wszedł, aby zobaczyć gości, ujrzał tam człowieka, który nie był ubrany w strój weselny.
12 I zapytał go: Przyjacielu, jak tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego? A on zaniemówił.
13 Wtedy król powiedział sługom: Zwiążcie mu nogi i ręce, weźcie go i wrzućcie do ciemności zewnętrznych. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. " - Ewangelia Mateusza 22:1, 22:10-13


Na weselu byli : " źli i dobrzy" , ale jeden z zaproszonych nie miał weselnej szaty. Ten człowiek bez szaty nie pisze, że był spośród tych "złych". Źli i dobrzy - wg kryteriów ludzkich. Jeden może nawrócić się dzień przed śmiercią a w oczach ludzi może być "złym" w porównaniu do tego co był chrześcijaninem od 50 lat i jakieś osiągnięcia w służbie. BÓG każdemu oferuje łaskę zbawienia i może z niej skorzystać nawet morderca, pedofil itd.
Ta weselna szata to BOŻA ŁASKA - BOŻY DAR : przebaczenia, uświęcenia, życia wiecznego. Ci którzy mają tą weselną szatę, przyjęli to co daje za darmo JEZUS CHRYSTUS - daje jako dar. 

Ten człowiek bez weselnej szaty, to osoba która przez niewiarę lub pychę próbowała sama zapracować na zbawienie, przebaczenie przez system religijnych uczynków, dobrych uczynków lub próbowała dodać coś od siebie do doskonałej i pełnej ofiary Chrystusa. Chciała zapracować na zbawienie, przypodobać się BOGU swoimi uczynkami, nie dowierzając że SYN daje wszystko za darmo i nie potrzeba do przebaczenia, uświęcenia, życia wiecznego ani żadnych ludzi, ani ich organizacji religijnych.

Ta weselna szata to też uczynki Chrystusowe - ale uczynki Chrystusa obfitujące w człowieku są również tylko przez wiarę jako dar łaski a nie błędne pomieszanie wiary i uczynków jak w rzymskim katolicyźmie. Wszystko jest z wiary, jako dar w żywym wszechmocnym Chrystusie a nie martwych religiach które mają pozory pobożności i pokrzywioną, zdeformowaną łaskę. Wiara i tylko wiara która prowadzi człowieka wprost do Zmartwychwstałego a nie poprzez Marię, świętych, księży, papieży czy innych ludzi i inne organizacje. "Nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - 1 Koryntian ... weźmy z rąk Wszechmocnego PANA JEZUSA weselną szatę. Wprost od NIEGO, bo to ON poszedł za nas na krzyż. ON zna nasze serca. ON jest ZBAWICIELEM. ON nas doskonale kocha i zna. ON jest BOGIEM


" Doskonały okup Chrystusa - do zbawienia nie potrzeba ludzi i organizacji religijnych część 2 " - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/05/doskonay-okup-chrystusa-do-zbawienia.html

" Jak uciec i gdzie schronić się przed nadchodzącym gniewem wszechmogącego Jezusa ?! " - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/05/jak-uciec-i-gdzie-schronic-sie-przed.html                Pozdrawiam Dominik ...... Charis2007@wp.pl ....... 29.06.2017 Puławy 
1 komentarz: