Popularne posty

wtorek, 4 grudnia 2018

Dlaczego nigdy nie będę ateistą - wieczne skarby i Jezusowy pokój ducha po amputacji ręki
Pewnie sporo osób którzy słyszeli o moim wypadku, o amputacji ręki - o odniesionych obrażeniach myśli że dostałem wielkie odszkodowanie. Nie jedna osoba pewnie myśli że dostałem dziesiątki lub setki tysięcy złotych odszkodowania. Nie dostałem żadnego odszkodowania. Nie dostałem nawet 1 grosza odszkodowania, ale to nic - mam Wszechmogącego Żywego Zbawiciela BOGA - JEZUSA i Wszechmogącego Doskonałego OJCA Niebiańskiego więc mam wszystko. Mając ICH mam nieskończenie więcej niż ci którzy mają miliardy dolarów 😊😊😊😊😊😊😊 "Złote Miasto niesamowity wieczny dom chrześcijan część 2 - kontrast " - http://mieczducha888.blogspot.com/2018/04/zote-miasto-niesamowity-wieczny-dom.html

niezniszczalne nowe ciało- w tym nowa ręka jest kwestią czasu : athanasia chrześcijanie będą mieć nowe niezniszczalne ciała
" 2 lata od amputacji ręki - Jak pozostać wiernym Chrystusowi w czasach ostatecznych siła na czas ucisku część 6 " - http://mieczducha888.blogspot.com/2018/06/2-lata-od-amputacji-reki-jak-pozostac.html
Zostałem uznany winnym spowodowania wypadku. Ja uważam że nie jestem winny, ale mimo tego nie zamierzam się sądzić. Nie zamierzam pozywać kierowcę. Kierowca ma żonę, czwórkę dzieci - ale nawet gdyby nie miał rodziny to nie potrafiłbym pójść do sądu aby go oskarżać, szukać jego winy. Nawet gdyby mi ktoś powiedział : "pozwij kierowcę do sądu a ja bez względu na wynik procesu -  dam ci miliardy dolarów" - nie zgodziłbym się nawet na taką rzecz. Na samą myśl o pozywaniu kogoś, o szarpaninie sądowej jako chrześcijanin - na samą myśl o tym mam obrzydzenie, wstręt. Odrzuca mnie na samą myśl że miałbym tego kierowcę pozywać o coś. Wiem że to nie ze mnie, ale od PANA JEZUSA. W starym życiu byłem mściwy, pamiętliwy za jakieś drobnostki, głupstwa - więc moje przebaczenie, zapomnienie, wstręt do sądzenia się, obrzydzenie do pozywania tego kierowcy - to wszystko łaska PANA JEZUSA.

W szpitalu jak byłem to oddałem sprawę do kancelarii odszkodowawczej, ale już wtedy nie miałem przekonania w tym wszystkim - modliłem się ale nie miałem pokoju ducha ale niepokój, więc powiedziałem Chrystusowi : "PANIE jeśli to wszystko ci się nie podoba, jeśli nie chcesz abym się szarpał z kimś po sądach to niech ta sprawa w tej kancelarii upadnie - niech zrezygnują z niej. Jeśli zrezygnują to nawet gdybym miał nic nie dostać odszkodowania, to i tak już dalej nie pójdę z tą sprawą. Zostawię ją na zawsze, zapomnę, nie pójdę do innej kancelarii, ani do żadnego sądu " - no i po dość długim czasie ta kancelaria przysłała mi oświadczenie że nie podejmą się mojej sprawy. Chwała PANU JEZUSOWI !!! - ON jako Wszechwiedzący wie bezbłędnie co tak naprawdę jest nam potrzebne, co prawdziwie jest dla nas dobra - a co mogłoby nam zaszkodzić i być złe dla nas. Więc ja nigdzie nie pójdę do sądu w sprawie mojego wypadku. Taka wola PANA i mam w niej pokój ducha 😊😊😊😊😊😊 - te pieniądze mogłyby mi przynieść tak na prawdę zniszczenie, pełno wrogów i niebezpieczeństw. Z jakichś powodów znanych Wszechwiedzącemu Zbawcy te pieniądze nie są mi potrzebne lub jak mówię przyniosłyby mi szkody, więc chwała PANA JEZUSOWI że tak pokierował że nie dostałem ani grosza -że nie dostałem ani złotówki. Chwała PANU !!! 😊😊😊😊

To nic że nie dostałem ani złotówki, ani grosza odszkodowania. Wieczne skarby Chrystusowe są nieskończenie piękniejsze, lepsze niż moja amputowana ręką czy wycięta śledziona więc po co mam się bić, szarpać o to - skoro mam nieskończenie większe, wieczne rzeczy 😊😊😊😊😊😊
Różne osoby z rodziny i różne inne osoby doradzały mi abym szedł do sądu, abym nie odpuszczał kierowcy - ale jak dobrze nie słuchać ludzi, ale posłuchać Wszechwiedzącego Nieomylnego Nauczyciela i Dobrego Pasterza JEZUSA. Jestem przekonany że ci ludzie chcieli dobrze dla mnie, ale ich porady nie były zgodne z wolą Bożą dla mnie, więc gdybym posłuchał tych ludzi - to nie wyszłoby mi to ku dobru. 
Miłość agape przebacza, miłość agape zapomina a nie wypomina : " Nienawiść wznieca kłótnie, a miłość zakrywa wszystkie grzechy." - Księga Przysłów Salomona 10:12 ... " Przede wszystkim miejcie gorliwą miłość jedni dla drugich, bo miłość zakrywa mnóstwo grzechów " - 1 Piotr 4:8 - nie rozgrzebuję już tego co było. Nie pozywam kierowcy, idę dalej w Chrystusowym przebaczeniu co przynosi mi pokój ducha, radość, zbudowanie, trzeźwy umysł. Jakieś batalie sądowe nie przyniosłyby mi pokoju ducha ale raczej niepokój, rozbicie, gorycz, a może nienawiść,wrogość.

miłość agape jest ofiarna - więc raczej sama poniesie stratę, szkodę niż będzie chciała kosztem drugiego jakiegoś zysku - "A tymczasem brat z bratem się procesuje, i to przed niewierzącymi. 7 W ogóle już to przynosi wam ujmę, że się ze sobą procesujecie. Czemu raczej krzywdy nie cierpicie? Czemu raczej szkody nie ponosicie? " - 1 Koryntian 6:6-7 - kierowca raczej nie jest bratem w wierze, ale to tym bardziej chcę okazać mu miłość, przebaczenie, zapomnienie - nie będę się z nim sądził. Miłość agape szuka najwyższego dobra drugiego człowieka : http://mieczducha888.blogspot.com/2017/03/miosc-mocniejsza-od-smierci-i-sodsza-od.html

                                                      modlitwy za kierowcę i jego bliskich

Ten kierowca nie chciał mnie zabić, a ja nie chciałem popełnić samobójstwa. Uważam się za niewinnego - być może jednak że to jakieś moje przeoczenie, rutyna, błąd sprawiły że stało się jak się stało. Nie ważne. Ważne że miałem i mam zbawienie, życie wieczne w Jezusie Chrystusie mym BOGU - a to tylko dzięki Jego ofierze i łasce.

Proszę o modlitwy za kierowcę, za jego żonę i czwórkę dzieci i pozostałe bliskie osoby. Niech PAN JEZUS im duchowo i fizycznie błogosławi. Niech PAN będzie uwielbiony w życiu tej rodziny - aby żyli na JEGO chwałę.

Nie mam nienawiści, chęci zemsty, goryczy, wrogości, frustracji wobec kierowcy czy ludzi z prokuratury, biegłych czy jakichś innych ludzi. Niech im wszystkim błogosławi JEZUS BÓG WSZECHMOGĄCY. Obyśmy wszyscy się spotkali w Królestwie Bożym, w Nowym Jeruzalem na nowej ziemi.
Zamiast żyć w duchu "oko za oko, ząb za ząb" - szarpać się z kimś po sądach dla marności, ułudy bogactwa czy z chęci jakiejś zemsty - to co innego należy wybrać : przebaczenie, zapomnienie i zawierzenie się Zbawcy - zaufanie MU że ma i będzie miał wszystko pod kontrolą i że w NIM moja nadzieja, siła a nie w ziemskich skarbach. W świecie chciwości, zemsty, nieprzebaczenia to właściwa postawa, dobre świadectwo - i jak widzę na swoim przykładzie PAN potwierdza to i błogosławi to. Po co mi bić się o mamonę i w niej pokładać ufność, gdy mam Wszechmogącego BOGA który jest Miłością i mówi mi okazuj miłość agape, okazuj miłosierdzie, litość i we mnie tylko miej oparcie. 
Dzieci tego świata nie rozumieją, nie są w stanie pojąć jak np po takim wypadku, stracie ręki i wielkich cierpieniach można nie chcieć iść do sądu. Ludzie nie mający nowego serca i nowego ducha nie pojmują jak można przebaczyć, jak można nie chcieć walczyć o dziesiątki czy setki tysięcy złotych.

O moim przebaczeniu, zapomnieniu, obrzydzeniu do sądzenia się z tym kierowcą powiedzieliby że jestem głupi, szalony. Oni nie znają po prostu Chrystusa, nie mają skarbu w niebie. Nie ufają Zbawcy, nie ufają OJCU że zatroszczy się, że ON nie chce abyśmy bili się z kimś o marności i potem w marnościach mieli swoją ostoję, swoje oparcie. Tak są rachunki, trzeba coś jeść itd - OJCIEC wie o tym i dał mi pracę.
" Temu, kto chce się z tobą procesować i wziąć twoją szatę, zostaw i płaszcz." - Mateusz 5:40 - kierowca nie pozywa mnie do sądu i nie chce mi zabrać szaty, a nawet gdyby chciał to dam mu jeszcze i płaszcz :) :) - postawa pokorna, dążąca do pokoju. postawa unikania waśni i wojen, ale zaufania PANU że nawet jak ktoś zabierze nie tylko szatę ale i nawet weźmie płaszcz to ja nie będę wojował, toczył wojny ale z pokorą, w pokoju przebaczę, odejdę i  zaufał Wszechmogącemu który jak uzna za potrzebne, konieczne to da mi nawet i sto szat i sto płaszczy 😊😊😊😊. Duch zaufania BOGU, dążenia do pokoju, przebaczenia niech w nas będzie a niech duch : "oka za oka i zęba za ząb". 
Prawdziwa pobożność bezgranicznie ufa i nie daje powodu do zgorszenia, nie daje wstydu i hańby BOGU przez bicie się o mamonę i składanie w niej swej przyszłości, bezpieczeństwa. Oby była we mnie, w nas prawdziwa pobożność a czasy idą ekstremalnie ciężkie więc błogosławieni pokładający całe swoje bezpieczeństwo i przyszłość tylko w ŻYWYM JEZUSIE BOGU - a nie w mamonie i ziemskich skarbach, marnościach.

                                                                 skarb w niebie

Zarabiam około 2 tysięcy złotych ale nie narzekam - dziękuję za to co mam. Wiele osób nawet tego nie ma. Nawet na te 2 tysiące nie zasługuję. Dziękuję Zbawcy za wszelkie dary łaski i nawet gdybym nic nie miał - to mając JEGO mam wszystko - zawsze mam JEGO i w NIM mam to co najcenniejsze i czego nie da się kupić nawet za miliardy złotych. Mam KOGOŚ kto mnie doskonale miłuje, KOGOŚ kto zmienił i zmienia moje serce, życie. Kogoś kto dał, daje mi przebaczenie, uświęcenie. Kogoś kto dał mi życie wieczne i w NIM JEZUSIE mam obietnice zmartwychwstania, nowego ciała. W NIM mam obietnice życia wiecznego pośród nieopisanej rajskiej chwały - tam będę z NIM i z OJCEM. Będę ICH widział twarzą w twarz. W obliczu tego wszystkiego hańbą, wstydem byłoby bicie się o pieniądze i pokładanie w pieniądzach swojego bezpieczeństwa, swojej przyszłości.

To nic że nie dostałem ani złotówki, ani grosza odszkodowania.
" Jeśli więc trawę polną, która dziś jest, a jutro zostanie wrzucona do pieca, Bóg tak ubiera, czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc, mówiąc: Cóż będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: W co się ubierzemy? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Wie bowiem wasz Ojciec niebieski, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Ale szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a to wszystko będzie wam dodane. " - Ewangelia Mateusza 6:30-33 - mnóstwo ludzi zna te słowa, ale chodzi o to żebyśmy żyli tymi słowami, postępowali zgodnie z tymi słowami.  
Tracisz np rękę jak ja i zadajesz pytanie sobie : " jak ja teraz będę żył, żyła ?? " , " gdzie ja teraz będę pracował/pracowało nie mając ręki - z czego będę żyć ?? " - odpowiedzią na to jest : " Wie bowiem wasz Ojciec niebieski, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Ale szukajcie najpierw królestwa Bożego i jego sprawiedliwości, a to wszystko będzie wam dodane ". Zaufanie że jest Wszechmogący BÓG który mnie kocha - ON dobrze zna liczbę włosów na mojej głowie, więc skoro jest tak mną zainteresowany, to dobrze też wie że nie mam ręki. ON to doskonale wie i nie jest MU to obojętne, więc zawierzę MU, zaufam i będę na NIM skupiony i będę wiernie postępował w sprawiedliwości a ON wszystko w swojej niepojętej, nieskończonej mądrości i mocy dobrze na swój sposób w swoim czasie uczyni 😊😊😊😊😊😊😊😊

Wasze postępowanie niech będzie wolne od chciwości, poprzestawajcie na tym, co macie. Sam bowiem powiedział: Nie porzucę cię ani nie opuszczę. 6 Śmiało więc możemy mówić: Pan jest moim pomocnikiem, nie będę się lękał tego, co może mi uczynić człowiek. " - list apostoła Pawła do Hebrajczyków 13:5-6 - polecam : " ojciec przyjaciel brat nie zostawiają bez pomocy - jak nie bać się wojny ciężkich czasów część 11 " - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/02/ojciec-przyjaciel-brat-nie-zostawiaja.html
" Lepsza jest odrobina, którą ma sprawiedliwy, niż wielkie bogactwa wielu niegodziwych; 17 Ramiona bowiem niegodziwych będą połamane, ale sprawiedliwych PAN podtrzymuje. " - Psalm 37:16-17 - dzieci tego świata - synowie ciemności powiedzą że lepsze bogactwa niegodziwych, niż odrobina sprawiedliwego. Nie od obfitości dóbr zależy czyjeś życie ale od BOGA JEZUSA. Nie od bożka mamony, ale od BOGA MIŁOŚCI, ŚWIĘTOŚCI ... " Byłem młody i jestem już stary, lecz nie widziałem sprawiedliwego, który by był opuszczony, ani żeby jego potomstwo żebrało o chleb " - Psalm 37.
Lepsza "odrobina" - 2 tysiące złotych zapracowane - co jest żywym i dobrym świadectwem, przykładek ku chwale Zbawcy - niż bogactwa odszkodowania po szarpaninie sądowej która przyniosłaby hańbę i wstyd w tym moim przypadku.

Słowa, nauka NIEOMYLNEGO CHRYSTUSA : " Powiedział też do nich: Uważajcie i strzeżcie się chciwości, gdyż nie od tego, że ktoś ma obfitość dóbr, zależy jego życie." - Łukasz 12:15 - ON ŻYWY BÓG nie potrzebuje dziesiątek czy setek tysięcy złotych odszkodowania, ja też ich nie potrzebuję skoro PAN tak pokierował wszystkim. Widocznie PAN wie że te pieniądze przyniosły by mi więcej zła, niebezpieczeństwa niż pożytku. Te pieniądze mogłyby odwrócić moje serce od PANA lub przysporzyć mi jakichś wrogów, więc chwała PANU JEZUSOWI że nie dostałem ani złotówki odszkodowania. ON jedynie jest MĄDRY, nigdy się nie myli więc chwała PANU - ON jak zawsze tak i teraz bezbłędnie postąpił.
Życie zależy od Wszechmogącego BOGA który może je zachować na miliardy sposobów nawet jeśli ktoś kompletnie nie ma żadnych dóbr materialnych. Przyjdzie kiedyś czas znamienia i gdybym dożył tego czasu to co by mi pomogły nawet serki tysięcy złotych ?? Choćbym miał i miliardy to nic by mi nie pomogły w przyszłym czasie znamienia. Patrzmy na JEZUSA a nie na ziemskie skarby które nie uratują nikogo. Uratować życie doczesne i dać wieczne może tylko Chrystus BÓG ŻYWY. 
" 8 przyszłych rzeczy które będą poprzedzać prawdziwe znamię bestii - antychrysta " - http://mieczducha888.blogspot.com/2018/02/8-przyszych-rzeczy-ktore-beda.html

" Kto ufność pokłada w swych bogactwach, ten upadnie " - Księga Przysłów Salomona 11:28a

                                                            pytania ludzi : " a co jak umrą rodzice?? "   

M.in osoby z rodziny mówiły mi : "teraz mieszkasz z rodzicami, ale oni nie będą wiecznie żyć. Potrzebujesz tych pieniędzy za wypadek, bo z czego będziesz żył ?? " -- odpowiadałem że mam OJCA w niebie i ON jest nieskończenie lepszy od najlepszych ludzkich rodziców. Nieskończenie potężniejszy od najlepszych ludzkich rodziców, więc ufam MU i jak ON będzie chciał to da mi pracę lub w inny sposób pomoże, obym tylko jak mówi Zbawiciel szukał najpierw Królestwa Bożego i Bożej sprawiedliwości a to co potrzebne, niezbędne OJCIEC w swoim czasie i na swój sposób zapewni, zaopatrzy mnie. 

W takich kryzysowych momentach szczególnie widać jak cenne mieć JEZUSA ZBAWICIELA, jak cenne mieć OJCA NIEBIAŃSKIEGO. Większość ludzi opiera się na innych ludziach i pieniądzach - w nich pokłada ufność, nadzieje, swoje bezpieczeństwo i przyszłość ale to zawodne, fałszywe fundamenty. Jak dobrze, wspaniale mieć BOGA PRAWDZIWEGO - co by się nie stało dalej : czy śmiertelna choroba, czy 3 wojna światowa, czy cokolwiek innego to moja ufność, nadzieja jest w NIM. Nic nawet śmierć nas nie rozłączy - mam obietnice zmartwychwstania i każde wydarzenie jest w rękach Absolutnie Suwerennego BOGA którego jestem dzieckiem. Kocha mnie nieskończenie bardziej niż jakikolwiek człowiek. Mimo kłopotów, mimo problemów mam zawsze JEZUSA BOGA WSZECHMOGĄCEGO - nie znaczy że kłopoty,problemy znikną ale mam pomoc, nie jestem sam pośród nich. Nie załamuję się, nie rozgoryczam, nie narzekam, nie opuszczam rąk, nie wpadam w panikę. Zawierzam Zbawcy i ufam MU że przeprowadzi, że udzieli mądrości ku właściwym decyzjom i wyborom, że jak uzna za dobre to wspaniale odmieni sytuację lub po prostu da mi siły abym poniósł ciężar. 
"miłość mocniejsza od śmierci i słodsza od najlepszego miodu część 5 - dziecko Niebiańskiego OJCA " - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/11/miosc-mocniejsza-od-smierci-i-sodsza-od.html
Rodzice, rodzeństwo, przyjaciele ani żadni inni ludzie nie mogą być naszym oparciem, naszą nadzieją, ostoją ale tylko sam JEZUS BÓG i OJCIEC NIEBIAŃSKICH. Ufamy tylko IM, tylko na NICH polegamy a oni działają na miliony sposobów m.in przez innych ludzi. Przyjęcie np pomocy od innego człowieka to dobra rzecz, ale nasz duchowy ufny wzrok musi być skierowany na Wszechmogącego który może poruszyć jakieś ludzkie serce aby nam w czymś pomogło. Nie możemy natomiast odwracać oczu od BOGA na człowieka, nie możemy zapominać o Wszechmogącym - nie możemy odwrócić swego serca od NIEGO na stworzenie : " Nie pokładajcie ufności we władcach ani w żadnym synu ludzkim, u którego nie ma wybawienia. 4 Opuszcza go duch i wraca do swojej ziemi; w tymże dniu zginą wszystkie jego myśli. 5 Błogosławiony ten, kogo pomocą jest Bóg Jakuba, kto nadzieję pokłada w PANU, jego Bogu6 Który uczynił niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest; który dochowuje prawdy na wieki; " - Psalm 146:3-6

Lepiej ufać PANU, niż polegać na człowieku" - Psalm 118:8

Tak mówi Pan: Przeklęty mąż, który na człowieku polega i z ciała czyni swoje oparcie, a od Pana odwraca się jego serce! (6) Jest on jak jałowiec na stepie i nie widzi tego, że przychodzi dobre; mieszka na zwietrzałym gruncie na pustyni, w glebie słonej, nie zaludnionej. (7) Błogosławiony mąż, który polega na Panu, którego ufnością jest Pan! (8) Jest on jak drzewo zasadzone nad wodą, które nad potok zapuszcza swoje korzenie, nie boi się, gdy upał nadchodzi, lecz jego liść pozostaje zielony, i w roku posuchy się nie frasuje i nie przestaje wydawać owocu " - Księga Jeremiasza 17:5-8 - dalej Jeremiasz pisze o podstępnym i zepsutym sercu ludzkim - nigdy nie słuchajmy podszeptów serca które będzie kierować nas do pokładania ufności w mamonie, w stworzeniu, w sobie samym ale nie w Chrystusie - nie w samym BOGU - " Podstępne jest serce, bardziej niż wszystko inne, i zepsute, któż może je poznać? (10) Ja, Pan, zgłębiam serce, wystawiam na próbę nerki, aby oddać każdemu według jego postępowania, według owocu jego uczynków. "

Upadła natura chce zemsty, chce odwetu, chce poczuć smak odpłaty, chce polegać na tym co widzi - na mamonie, na bogatych ludziach, na ziemskich znajomościach, na wpływowych ludziach itd. Nowe serce, nowy duch kierują nas do przebaczenia, do zaufania Jezusowi i na poleganiu tylko na NIM. Na JEGO kierowaniu, pouczeniu, pomocy.
" Tylko w Bogu spoczywa moja dusza, od niego pochodzi moje zbawienie ... Ufajcie mu w każdym czasie ... Doprawdy synowie ludzcy są marnością, synowie mocarzy – zawodni; położeni na wagę, wszyscy razem są lżejsi niż marność. 10 Nie pokładajcie ufności w ucisku ani nie łudźcie się grabieżą; jeśli przybędzie wam bogactw, nie przywiązujcie do nich serca ... moc należy do Boga " - fragmenty Psalmu 62
z ZUS-u nie dostaję ani złotówki bo nie mam 5 lat pracy [mam ponad 30 lat] ale PAN sprawił że znalazłem dostałem pomoc od pewnych ludzi i dane mi jest pracować - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/12/wszechmocny-suwerenny-jezus-chrystus.html

                                                                        przebaczenie

"Bo jeśli przebaczycie ludziom ich przewinienia i wam przebaczy wasz Ojciec niebieski.15 Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom ich przewinień, to i wasz Ojciec nie przebaczy wam waszych przewinień." - Mateusz 6:14-15 -  szatan wie z czym wiąże się nieprzebaczenie więc będzie nas kusił do nieprzebaczenia - będzie nam mówił nawet jacy to my jesteśmy pokrzywdzeni, jacy to my jesteśmy "biedni" - jak bardzo mu jest nam żal i że powinniśmy walczyć "o swoje", "walczyć o sprawiedliwość". diabeł może próbować nas oszukać, podejść jako anioł światłości.
" Lecz mówię wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą.
28 Błogosławcie tym, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy wam wyrządzają zło.29 Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto zabiera ci płaszcz, i szaty nie odmawiaj. " - Ewangelia Łukasza 6:27-29
" A gdy ów sługa wyszedł, spotkał jednego ze swych współsług, który był mu winien sto denarów; i pochwyciwszy, dusił go, mówiąc: Oddaj, coś winien " - Mateusz 18:28 - mam "dusić" kierowcę ciągając go po sądach dla marnych "stu denarów" gdy tymczasem ja o wiele więcej mam przebaczone w JEZUSIE ZBAWICIELU i o wiele większe mam w NIM skarby niż setki tysięcy złotych. Nawet o miliardy złotych bym nie walczył, a co dopiero jakieś setki tysięcy.

Chlubą dla człowieka jest gdy zapomina o zadanych, wyrządzonych mu krzywdach : " W cierpliwości zaznacza się roztropność człowieka, a chlubą jego jest, gdy zapomina o krzywdach " - Przysłów 19:11 - idąc do sądu rozgrzebuję to co PAN nie chce aby było już rozgrzebywane. Tak jest w moim przypadku i o nim piszę. W moim przypadku widzę wyraźne Chrystusowe prowadzenie który mi mówi abym zapomniał, żebym był miłosierny, łaskawy i nie szedł do żadnego sądu bo to nie przyniesie chwały PANU a i ja na tym się nie wzbogacę nawet jakby dali mi setki tysięcy odszkodowania.
Kancelaria odszkodowawcza wystąpiła o kilkaset tysięcy złotych odszkodowania - ale gdy okazało się później że ja jestem uznany winnym to nici z kilkuset tysięcy. Ani grosika nikt nie dostał - ani ja, ani oni 😊😊😊😊😊😊 - i jak wspaniale w takim momencie mieć skarby w niebie. Gdybym nie miał skarbów w niebie to chodziłbym rozgoryczony, wściekły, zły, zagniewany, zrozpaczony że mimo takiego wypadku nic nie dostałem :) :) - ale mając JEZUSA ŻYWEGO BOGA  i JEGO miłość, wieczne cudowne obietnice nowej ziemi, Nowego Jeruzalem rajskiej chwały w obecności BARANKA i OJCA - mimo zerowego odszkodowania, mam cudowny pokój ducha, siłę na każdy dzień, niezawodną nadzieję, bliskość Zbawiciela i radość w JEGO miłości do mnie jako dziecka Bożego. 
Jestem dzieckiem BOGA a ON jest moim OJCEM - jaki ziemski skarb może się z tym równać ?? Nic temu nigdy nie dorówna nawet w małym stopniu. Dziecko BOGA WSZECHMOGĄCEGO - to powinno w nas objawiać się odwzajemnianiem miłości, całkowitym zaufaniem i zawierzeniem.

Pieniądze i inne rzeczy dziś są i jeszcze dzisiaj może ich nie być - ale Zbawiciel pełen miłości do mnie jest i będzie na zawsze.
Rodzice i inne osoby dziś są i jeszcze dzisiaj może ich nie być - ale Zbawiciel pełen miłości do mnie jest i będzie na zawsze. Błogosławiony ten kto ma swoją ufność, oparcie jedynie w JEZUSIE a nie tym co przemija, niszczeje i umiera.

                                                             ułuda bogactw i era chciwości

Żyjemy w świecie gdzie coraz więcej osób popada w chciwość, miłość do pieniędzy. Pragnienie bycia bogatym - to pragnienie serca jest zgubne, rujnujące : " A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokusy i w sidła oraz w wiele głupich i szkodliwych pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubie i zatraceniu.10 Korzeniem bowiem wszelkiego zła jest miłość do pieniędzy; niektórzy, pragnąc ich, zboczyli z drogi wiary i poprzebijali się wieloma boleściami." - 1 list apostoła Pawła do Tymoteusza 6:9-10 - już w wczasach Pawła były przypadki chrześcijan którzy odpadli sercem od Chrystusa a przesiąknęli miłością do pieniędzy - pragnienie bycia bogatym zepsuło ich serca, zepsuło ich wiarę. Może na ustach mieli Chrystusa, może mieli jakieś pozory chrześcijańskie ale w głębi serca kochali ten świat i jego złudne rzeczy.

A posiany między ciernie to ten, który słucha słowa, ale troski tego świata i ułuda bogactwa zagłuszają słowo i staje się on bezowocny" - Mateusz 13:22
szatan będzie chciał i nas pokierować abyśmy zapragnęli być bogatymi, abyśmy zaczęli miłować pieniądze - a Zbawca uczył nas abyśmy nie gromadzili tutaj skarbów, bo gdzie nasz skarb tam będzie i nasze serce. Dziesiątki czy setki tysięcy złotych mogłyby być początkiem końca mojej wiary, te pieniądze mogłyby zniszczyć moje zbawienie. Nie wiem tego, ale skoro PAN mi nie dał ich to znaczy że ich nie potrzebuję i może byłyby dla mnie zgubą a nie jakimś błogosławieństwem - " Lepiej mieć mało z bojaźnią PANA niż wielki skarb z kłopotem." - Księga Przysłów 15:16 ... " Kto jest chciwy zysku, ściąga kłopoty na własny dom " - Księga Przysłów 15:27a
"Potrzebujesz tych pieniędzy", "należą ci się te pieniądze" - takie słowa możemy słyszeć ale nie przyjmujmy ich bez duchowego zbadania w modlitwie, zawierzeniu Zbawcy. Boże porady będą raczej nam wskazywać nie na pieniądze, ale na Wszechmogącego JEZUSA - będą nam pokazywać na NIEGO mówiąc o JEGO wierności, opiece, mądrości, wszechmocy i żebyśmy w NIM ufali i nie bali się.
Najważniejsza jest jednak chwała BOGA a wiem że sądzenie się w moim przypadku nie przyniosłoby chwały BOGU, ale wstyd i zły przykład. Wielu tego nie rozumie, ale ja wiem lepiej niż oni bo wiem od początku jak wyglądała sprawa i jak PAN pokierował wszystkim. Chwała BOGA jest ważniejsza niż nasze życie i wszystko inne.
Szczepan gdy go kamienowali tak się modlił : " A upadłszy na kolana, zawołał donośnym głosem: Panie, nie poczytaj im tego za grzech. A gdy to powiedział, zasnął. " - Dzieje 7:60 - Szczepan gdyby przeżył to kamienowanie to na pewno nie poszedłby do żadnego sądu - ten człowiek miał prawdziwe przebaczenie.

Apostoł Paweł w 2 liście do Koryntian w 11 rozdziale wymienia cały szereg prześladowań i krzywd jakich doznał. Nawet gdyby mógł to na pewno nie szarpał by się po sądach o jakieś odszkodowania za doznane krzywdy. On bronił swojej niewinności gdy był fałszywie oskarżany - ale nie domagał się skazania innych lub odszkodowań pieniężnych. Nie pieniądze były miłością Pawła ale Chrystus.

Czy mamy skarb w niebie ?? - jeśli tak to po co bić się o pieniądze ?? tak postępują dzieci tego świata które miłują pieniądze, w nich mają oparcie i zaufanie : "Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za mną. 22 Kiedy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł smutny, miał bowiem wiele dóbr. " - Mateusz 18:21-22 - serce młodzieńca było przy pieniądzach, ziemskich majętnościach a PAN chciał go uwolnić od tej zgubnej miłości - tak aby nareszcie był prawdziwie wolny i kompletny - aby miał prawdziwy skarb w niebie. 
Cierpieliście bowiem ze mną w moich więzach i przyjęliście z radością grabież waszego mienia, wiedząc, że macie w sobie lepszą i trwałą majętność w niebie." - list apostoła Pawła do Hebrajczyków 10:34 - za wierne trwanie przy JEZUSIE konfiskowano tym uczniom majątki, a oni się nawet w takiej sytuacji radowali - mieli Chrystusową radość i pokój pośród tych utrapień, niesprawiedliwości bo patrzyli na to co niewidzialne. Niewidzialne i wieczne w domu OJCA - to była ich majętność - niebiańska majętność której żaden złodziej, rabuś nie zabierze : " A jeśli trawę, która dziś jest na polu, a jutro będzie wrzucona do pieca, Bóg tak ubiera, o ileż bardziej was, ludzie małej wiary?
29 Nie pytajcie więc, co będziecie jeść lub co będziecie pić, ani nie martwcie się o to.30 O to wszystko bowiem zabiegają narody świata. Lecz wasz Ojciec wie, że tego potrzebujecie.31 Szukajcie raczej królestwa Bożego, a to wszystko będzie wam dodane.32 Nie bój się, mała trzódko, gdyż upodobało się waszemu Ojcu dać wam królestwo.33 Sprzedawajcie, co posiadacie, i dawajcie jałmużnę. Przygotujcie sobie sakiewki, które nie starzeją się, skarb w niebie, którego nie ubywa, gdzie złodziej nie ma dostępu ani mól nie niszczy.34 Bo gdzie jest wasz skarb, tam będzie też wasze serce. " - Łukasz rozdział 12
" Ewangelia Prawdziwej Łaski - do zbawienia nie potrzeba ludzi i organizacji religijnych  " - http://mieczducha888.blogspot.com/2017/05/ewangelia-prawdziwej-aski-do-zbawienia.html
  • To nic że nie mam ręki po wypadku - Wszechmogący Jezus PAN ma dla mnie nowe ciało.
  • To nic że nie dostałem ani grosza odszkodowania za poniesione obrażenia - Wszechmogący Jezus PAN ma dla wieczne i nieskończenie lepsze rzeczy w niebie.
  • Gdy mam BARANKA i OJCA NIEBIAŃSKIEGO to mam wszystko co prawdziwie potrzebne. Niczego IM nie brak. 
Choćbym nie miał co jeść, gdzie mieszkać itd to chcę im ufać i patrzeć na wszystko z perspektywy Bożej = z perspektywy raju gdzie będę całą wieczność, bo : " Uważam bowiem, że cierpienia teraźniejszego czasu nie są godne porównywania z tą przyszłą chwałą, która ma się w nas objawić." - Rzymian 8:18 

http://mieczducha888.blogspot.com/2015/01/charis-11-tysiecy-przezytych-dni.html Łaską zbawiony jestem i dzięki tylko łasce żyję, istnieję, jestem i mam wszystko więc dziękuję Zbawcy za wszystko, dziękuję ze uchronił mnie przed niepotrzebnymi lub destrukcyjnymi dziesiątkami tysięcy złotych czy setkami tysięcy złotych.

PRAWDZIWY WSZECHMOGĄCY BÓG nie potrzebuje pieniędzy - bożkowie ich potrzebują ale nie ŻYWY PRAWDZIWY WSZECHMOGĄCY BÓG. Obyśmy takiemu BOGU tylko ufali - oby nasze serca nie były podzielone - cześć dla JEZUSA a część dla mamony bo to nas zniszczy.

😊😊😊😊😊😊 Bez ręki, bez śledziony, bez odszkodowania ale z BARANKIEM i z OJCEM mam nieskończenie więcej niż ci którzy mają miliardy dolarów i super-zdrowe ciała.  " Boża weselna uczta a nie sąd potępienia - Mam już dzisiaj życie wieczne część 6 " - http://mieczducha888.blogspot.com/2018/08/boza-weselna-uczta-nie-sad-potepienia.html


              chwała BOGU PRAWDZIWEMU JEZUSOWI - Ewangelia Jana 20:28, 1 Jan 5:20  .... Charis2007@wp.pl ... 04.12.2018 Puławy , Dominik


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz